Shimano / NV/PN/Cor Vos © 2018

Belgijska ekipa zdecydowała się na zmianę kierownic i mostków na produkty Shimano z linii PRO.

Dotychczas Quick-Step Floors korzystał z produktów FSA, ale od tego sezonu Belgowie przesiądą się na produkowane przez Shimano kierownice i mostki PRO VIBE. Głównym zyskiem jest stuprocentowa integracja z systemem Shimano Di2, co pozwala na idealną aerodynamikę dzięki schowaniu kabli wewnątrz kierownicy oraz skrzynki przyłączeniowej do jednego z rogów.

Shimano twierdzi, że PRO VIBE jest też odpowiednio wzmocnione, by zmniejszyć skutki ewentualnej kraksy. Poprawioną siłę osiągnięto bez strat wagowych, więc (zależnie od rozmiaru) kierownice będą ważyć 220-230g i mierzyć od 40 do 44cm. Mostki pojawią się w rozmiarach od 80 do 130mm z nachyleniem -10 stopni lub -17 stopni. Waga – od 125g.

PRO w zeszłym sezonie spotkało się ze sporą krytyką po dziwnych kraksach kolarzy Team Sky, którym pękały koła podczas drużynówki w Tirreno-Adriatico. Firma stwierdziła, że na obręcze założono zbyt wąskie opony.

Quick-Step Floors również zaliczył wpadkę sprzętową w zeszłym roku – podczas Paryż-Roubaix niebezpiecznie upadł Niki Terpstra. Jak się okazało winna była prototypowa rura sterowa wstawiona w rower Holendra.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments