LottoNL Jumbo

Kilka dni temu informowaliśmy o wyrzuceniu trzech zawodników z obozu przygotowawczego ekipy LottoNL – Jumbo. Dziś na łamach Nos.nl pojawiły się nowe informacje dotyczące afery.

Według pierwszych przekazów medialnych, Juan Jose Lobato, Pascal Eenkhoorn i Antwan Tolhoek zostali wydaleni ze zgrupowania za użycie środków nasennych bez zgody lekarza. Dziś dowiedzieliśmy się, że całe trio zostało hospitalizowane przed wydaleniem z obozu przygotowawczego.

Na łamach Nos.nl, dyrektor sportowy Merijn Zeeman przyznał, że zaalarmowało go zachowanie hiszpańskiego sprintera.

Kiedy odwiedziłem pokój Antwana i Juana, zauważyliśmy, że drugi z nich głęboko śpi. Próbowaliśmy go obudzić, lecz nic to nie dawało

Kiedy Zeeman i menadżer Richard Plugge skontaktowali się z lekarzami drużyny, postanowili zadzwonić po pogotowie.

Według informacji zespołu, substancja, którą zażyli zawodnicy, nie była wpisana na listę środków zakazanych. Decyzje o dalszym postępowaniu wobec zawodników zostaną jednak w najbliższym tygodniu.

Zbieramy wszystkie informacje w jedno. Teraz możemy na spokojnie przysiąść nad sprawą, gdyż emocje zdążyły opaść. W środę spotkamy się całą drużyną, by porozmawiać o tym, co się stało. Kolarze są bardzo źli na zamieszaną w aferę trójkę i nie wiemy, jakie będą ich decyzje

– zakończył Zeeman.