Fot. Aqua Blue Sport

Lars Petter Nordhaug ogłosił zakończenie kariery, natomiast Leigh Howard postanowił w pełni poświęcić się kolarstwu torowemu. 

33-letni Lars Norweg Petter Nordhaug zmagał się w sezonie 2017 z wirusem cytomegalii (CMV), z powodu którego nie mógł ścigać się na optymalnym dla siebie poziomie. Między innymi właśnie dlatego podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Sezon 2017 był dla mnie trudny z powodu nawrotu symptomów wirusa CMV, który oddziaływał negatywnie na moją dyspozycję. Spoglądając w przeszłość jako 33-latek jestem dumny z tego, co osiągnąłem podczas długiej kariery profesjonalnego kolarza i cieszę się również, że mogłem przyczynić się do sukcesów drużyny Aqua Blue Sport w pierwszym roku jej istnienia. Po pewnej refleksji podjąłem decyzję, że najlepsze, co mogę zrobić dla siebie oraz dla drużyny Aqua Blue Sport, to zakończyć karierę

– powiedział Lars Petter Nordhaug oficjalnej stronie internetowej drużyny Aqua Blue Sport.

W przyszłym sezonie w barwach irlandzkiej drużyny Pro Continental nie zobaczymy także 28-letniego Australijczyka Leigha Howarda, który postanowił wrócić do korzeni, czyli do kolarstwa torowego.

Nie opuszczam definitywnie sportu, ale postanowiłem zrezygnować ze ścigania na szosie w Europie i skoncentrować się na kolarstwie torowym, zwracając szczególną uwagę na przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w 2020 roku. Trudno było mi podjąć tę decyzję, jednakże czuję, że w tym momencie mojej kariery muszę poświęcić się temu, do czego pałam prawdziwą pasją

– powiedział Leigh Howard.

Właściciel drużyny Aqua Blue Sport Rick Delaney wyraził pełne zrozumienie dla decyzji obu kolarzy, zaznaczając jednocześnie, że jest zadowolony z pasji i potencjału, jakie posiadają nowo pozyskani kolarze, w związku z czym, mimo odejścia Nordhauga i Howarda, z optymizmem czeka na 2018 rok.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments