Fot. Equipo EPM

Młodszy brat Estebana Chavesa, 20-letni Bryan, dołączył do młodzieżowej drużyny Orici-Scott – Mitchelton-Scott. W najbliższym sezonie będzie sprawdzał siły w różnych wyścigach, by przekonać się do jakiego rodzaju tras ma predyspozycje. 

To naprawdę wspaniałe otrzymać taką możliwość na sezon 2018. Nie mam słów, by opisać, jak mocno jestem podekscytowany. Bardzo się cieszę z przyjścia do tej drużyny. To jest dla mnie spełnienie marzeń i początek pracy, która ma zaprocentować w przyszłości

– powiedział Bryan Chaves.

Brat Chavesa ścigał się do tej pory w Kolumbii, w drużynie do lat 23 El Quipo de Todos. Dyrektor sportowy Mitchelton-Scott James Victor zapowiada, że w przyszłym sezonie będą pielęgnować jego talent.

Bryan bez wątpienia przychodzi do nas, posiadając znakomite tradycje kolarskie w rodzinie, a konkretnie w osobie swojego brata. Krótkoterminowym planem dla niego jest wystawianie go w różnego rodzaju wyścigach, by mógł zobaczyć, które z nich najlepiej mu odpowiadają. Znalezienie swojego miejsca i uzyskanie pewności będą krokiem naprzód w jego karierze.

Bryan Chaves będzie brał udział przede wszystkim w wyścigach w Azji, które według kierownictwa drużyny Mitchelton-Scott, odpowiadają jego zdolnościom do jazdy w górach. Następnie jego rozwój przyjmie podobny przebieg jak u Estebana, czyli będzie zmierzał w kierunku kolarza specjalizującego się w wielkich tourach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments