Francaise Des Jeux

Francuska drużyna FDJ kobiet będzie w przyszłym sezonie liczyła dwanaście zawodniczek. Liderkami będą mistrzyni Francji Charlotte Bravard oraz Shara Gillow, która ostatnio przedłużyła kontrakt o trzy kolejne lata. 

Maëlle Grossetête, Lauren Kitchen, Evita Muzic, Rozanne Slik oraz Moniek Tenniglo w styczniu 2018 roku po raz pierwszy założą stroje FDJ. Najmłodszymi z pozyskanych zawodniczek są Grossetête i Muzic.

Rekrutacja Evity i Maëlle jest częścią naszego planu treningowego. Przez cały sezon 2017 obserwowaliśmy młode zawodniczki i trenowaliśmy z nimi. Nasi dyrektorzy sportowi wykonali z nimi wspaniałą pracę i postanowili, że dwie wyżej wymienione panie dołączą do nas w przyszłym sezonie. Mamy nadzieję, że będziemy z nimi pracować także w nieco dalszej przyszłości

– powiedział Stephen Delcourt, menedżer FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope.

Pierwotnie drużyna ta powstała jako Vienne Futuroscope, ale od 2017 roku jest zrzeszona z męską drużyną FDJ. Poza mistrzostwem Francji zdobytym przez Charlotte Bravard, dwa zwycięstwa w krajowym czempionacie w Japonii odniosła Eri Yonamine, która po tym sezonie pożegna się z FDJ.

Warto również odnotować, że Stephen Delcourt zasiada w komitecie, który przygotowuje igrzyska olimpijskie w 2024 roku, których gospodarzem będzie Paryż. Ta impreza wpisuje się w długoterminowy plan zespołu FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope.

Pełny skład drużyny FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope na sezon 2018: Charlotte Bravard, Coralie Demay, Eugénie Duval, Roxane Fournier, Shara Gillow, Maëlle Grossetête, Victorie Guilman, Lauren Kitchen, Evita Muzic, Greta Richioud, Rozanne Slik oraz Moniek Tenniglo.