fot. Katusha-Alpecin

Przykra sytuacja spotkała zawodnika ekipy Katusha – Alpecin na trasie dzisiejszego etapu hiszpańskiej Vuelty. Rosjanin został wypchnięty z trasy przez pseudokibica, a to nie jedyna kontrowersyjna sytuacja tego dnia…

Belkov poinformował o zaistniałej sytuacji na swoim facebooku:

„Dziś na 12. etapie, na ostatnim podjeździe, 1-2 kkm przed górską premią zostałem popchnięty i zrzucony z roweru przez jednego z „kibiców” w czerwonej koszulce.

Przeleciałem przez barierkę i wpadłem do ścieku. To skandaliczne i nie w porządku wobec kolarzy. Może ktoś ma nagranie z tego zdarzenia….”

Na odpowiedź na prośbę Rosjanina nie trzeba było długo czekać. Szybko w sieci pojawiło się nagranie na którym widać jak do walczącego z podjazdem Belkova podbiega jeden z widzów i wypycha go z trasy.

 

https://twitter.com/LorenaBanderas/status/903320742464561153

To kolejny przykry incydent tego dnia po tym jak autobus grupy Aqua Blue Sports został podpalony.

Innym pozasportowym wątkiem dzisiejszego etapu była także sytuacja związana z jednym z funkcjonariuszy zabezpieczających trasę etapu. Na jednym z nagrań widać, jak jeden z „mundurowych” popycha biegnącego obok Alberto Contadora kibica wpychając go tym samym wprost pod koła motocykla.

 

Poprzedni artykułPaweł Poljański: „To niezły wynik, ale chciałem wygrać. Będę próbował dalej”
Następny artykułSzybki skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Britain 2017
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Szulc
Joanna Szulc

właściwie… gdyby tak „kasować” tych idiotów poprzez wrzucanie każdego po kolei pod motocykle, to może wreszcie by się zaczęli zastanawiać nad tym, co robią…