© Unipublic/Photogomez Sport

Zwycięstwem Miguela Angela Lopeza (Astana) zakończył się jedenasty etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Chris Froome (Sky).

Jedenasty odcinek wielkiego touru był pierwszym rozgrywanym w wysokich górach. Kolarze do pokonania mieli 187,5 kilometra z Lorci do obserwatorium astronomicznego De Lacar Alto. Po drodze do pokonania był jeszcze trudny podjazd pod Alto de Velefique.

Po kilku próbach odjazdów w pierwszej fazie etapu, na czele utworzyła się czternastoosobowa grupka w składzie Bob Jungels (Quick-Step Floors), Alessandro De Marchi (BMC), Antonio Pedrero (Movistar), Lennard Hofstede (Sunweb), Romain Bardet (AG2R-La Mondiale), Simon Clarke (Cannondale-Drapac), Antwan Tolhoek (LottoNL-Jumbo), Matej Mohoric (UAE Team Emirates), Sander Armée (Lotto Soudal), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Igor Anton (Dimension Data), David Arroyo (Caja Rural-Seguros RGA), Conor Dunne (Aqua Blue Sport), Aldemar Reyes (Manzana Postobon). Ich przewaga dość szybko urosła do 3 minut, lecz peleton nie miał zamiaru odpuszczać. Było to związane także z wysoką pozycją Igora Antona w generalce, którego strata wynosiła niecałe 6 minut.

Przez pierwszą część etapu kolarze walczyli nie tyle z terenem, co z pogodą. Od samego rana bardzo mocno padało, co miało wpływ na samopoczucie wielu zawodników. Jednocześnie jednak peleton jechał dość szybko, mając u podnóża pierwszego podjazdu nieco ponad minutę straty do ucieczki. Ewidentnie nieźle czuł się Esteban Chaves (Orica – Scott), gdyż to jego koledzy narzucali tempo.

Od początku pierwszej wspinaczki rozpoczęła się kolarska rzeź. W czołówce na czele utrzymali się jedynie Bardet, Reyes, Anton i Armee. Z tyłu mocno kręcili za to kolarze Orici i Sky, mocno uszczuplając grupę zasadniczą. Na atak zdecydował się też Simon Yates (Orica – Scott), który doszedł do ucieczki. Z koła Brytyjczyka skorzystał Giovanni Visconti (Bahrain – Merida), który wrócił do walki.

Jeszcze przed szczytem podjazdu, w czołówce zachodziły kolejne zmiany. Najpierw tempa nie wytrzymali Anton i Reyes, a później na skok zdecydował się Bardet, lecz na niewiele się on zdał. Z tyłu gonić zaczął też Darwin Atapuma (UAE Team Emirates), który ostatecznie zdołał dojść do liderów.

Na zjazdach z Alto de Velefique sytuacja znów się zmieniła. Spore ryzyko podjęli tam Yates, Bardet i Atapuma, którzy odczepili pozostałych uciekinierów, jednocześnie nadrabiając sporo czasu nad peletonem, który tracił już prawie 3 minuty.

14 kilometrów przed metą Bardet i Atapuma postanowili rozegrać walkę o zwycięstwo etapowe między sobą, odczepiając Yatesa. Jednocześnie w peletonie rządy obieła ekipa Bahrain – Merida.

O dużym pechu na finałowym podjeździe moze mówić David De La Cruz (Quick – Step Floors), który zanotował defekt i musiał dochodzić do grupy faworytów. Niedługo potem na atak zdecydował się Alberto Contador (Trek – Segafredo), za którym ruszył Vincenzo Nibali (Bahrain – Merida). Po chwili “Rekin” poprawił, lecz “Pistolero” zdołał się za nim utrzymać. Pierwsze poważne problemy mieli za to Nicholas Roche (BMC), Fabio Aru (Astana), Tejay Van Garderen (BMC) i Esteban Chaves. Wszystko kontrolować starał się Chris Froome (Sky), którego koło utrzymywali Miguel Angel Lopez (Astana), Wilco Kelderman (Giant – Alpecin) i Ilnur Zakarin (Katusha).

Około 7 kilometrów przed metą, przygoda Bardet i Atapumy na czele zakończyła się. Tempo w mocno uszczuplonej grupie faworytów nadawali kolarze Bahrain – Merida (mówiąc dokładniej Franco Pelizotti), chcący maksymalnie utrudnić końcówkę.

Nieco ponad 2 kilometry przed kreską zaatakował Mikel Nieve (Sky), ktorego zespawał Romain Bardet. Po chwili znów mocniej pociągnął Nibali, powodując pierwsze problemy Froome’a. Brytyjczyk nie dawał jednak za wygraną, ciągnąc za sobą Alberto Contadora. Na kilometr przed metą nieoczekiwanie zaatakował Lopez, odczepiając Nibalego i Froome’a, ktorzy jako jedyni byli z Kolumbijczykiem w kontakcie. Ostatecznie udało mu się sięgnąć po zwycięstwo etapowe w Calar Alto. Drugi do mety przyjechał Chris Froome, a trzeci był Vincenzo Nibali. Na kole tej dwójki dojechał jeszcze Wilco Kelderman. Pozostali faworyci ponieśli dziś większe straty, mieszając w klasyfikacji generalnej, której liderem pozostał Froome.

Wyniki:

1 136 *LOPEZ MORENO Miguel Angel AST COL B:10″ 00″
2 21 FROOME Chris SKY GBR B:06″ 14″
3 151 NIBALI Vincenzo TBM ITA B:04″ ‘ ‘
4 61 KELDERMAN Wilco SUN NED ‘ ‘
5 81 BARDET Romain ALM FRA 31″
6 1 CONTADOR VELASCO Alberto TFS ESP ‘ ‘
7 101 ZAKARIN Ilnur KAT RUS ‘ ‘
8 26 NIEVE ITURRALDE Mikel SKY ESP ‘ ‘
9 122 ATAPUMA HURTADO Jhon DarwinUAD COL 01’02”
10 11 DE LA CRUZ M. David QST ESP 01’14”
11 91 WOODS Michael CDT CAN 01’17”
12 27 POELS Wout SKY NED ‘ ‘
13 53 *CARAPAZ Richard MOV ECU 01’22”
14 132 BILBAO LOPEZ DE A. Pello AST ESP 01’32”
15 131 ARU Fabio AST ITA ‘ ‘
16 111 KRUIJSWIJK Steven TLJ NED ‘ ‘
17 41 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban ORS COL 02’05”
18 69 *OOMEN Sam SUN NED ‘ ‘
19 191 PARDILLA BELLON Sergio CJR ESP ‘ ‘
20 124 *MEINTJES Louis UAD RSA ‘ ‘
21 38 VAN GARDEREN Tejay BMC USA 03’26”
22 55 MORENO Daniel MOV ESP 03’47”
23 25 *MOSCON Gianni SKY ITA ‘ ‘
24 43 *HAIG Jack ORS AUS ‘ ‘
25 141 ARMEE Sander LTS BEL ‘ ‘
26 171 ANTON HERNANDEZ Igor DDD ESP 04’04”
27 212 *AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo MZN COL ‘ ‘
28 36 ROCHE Nicolas BMC IRL 04’17”
29 158 PELLIZOTTI Franco TBM ITA 05’19”
30 59 *SOLER Marc MOV ESP 05’30”
31 203 DENIFL Stefan ABS AUT 06’27”
32 159 VISCONTI Giovanni TBM ITA 07’52”
33 198 *SAEZ BENITO Hector CJR ESP 07’54”
34 48 *YATES Adam ORS GBR 09’13”
35 119 *OLIVIER Daan TLJ NED 09’32”
36 115 CLEMENT Stef TLJ NED 10’23”
37 114 *BOUWMAN Koen TLJ NED ‘ ‘
38 56 OLIVEIRA Nelson MOV POR 11’58”
39 217 *SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro MZN COL ‘ ‘
40 156 *NIBALI Antonio TBM ITA 13’16”
41 211 *REYES ORTEGA Aldemar MZN COL 13’29”
42 6 PANTANO GOMEZ Jarlinson TFS COL ‘ ‘
43 126 *MOHORIC Matej UAD SLO B:03″ 13’50”
44 168 ROUX Anthony FDJ FRA 17’03”
45 116 *DE TIER Floris TLJ BEL 17’20”
46 23 PUCCIO Salvatore SKY ITA ‘ ‘
47 93 CLARKE Simon CDT AUS B:02″ ‘ ‘
48 67 *KÄMNA Lennard SUN GER ‘ ‘
49 9 STETINA Peter TFS USA ‘ ‘
50 24 LOPEZ GARCIA David SKY ESP ‘ ‘
51 15 *JUNGELS Bob QST LUX B:01″ 17’29”
52 12 *ALAPHILIPPE Julian QST FRA ‘ ‘
53 5 HERNANDEZ B. Jesus TFS ESP 17’33”
54 49 *YATES Simon ORS GBR 17’34”
55 182 MATE MARDONES Luis Angel COF ESP 18’24”
56 58 ROJAS Jose MOV ESP 19’04”
57 169 *EIKING Odd Christian FDJ NOR ‘ ‘
58 193 FERRARI BARCELO Fabricio CJR URU ‘ ‘
59 113 *TOLHOEK Antwan TLJ NED ‘ ‘
60 8 DE KORT Koen TFS NED ‘ ‘
61 218 VILELA Ricardo MZN POR ‘ ‘
62 142 DE CLERCQ Bart LTS BEL ‘ ‘
63 194 MAS BONET Luis Guillermo CJR ESP ‘ ‘
64 214 ORJUELA G. Fernando MZN COL ‘ ‘
65 196 *ROSON GARCIA Jaime CJR ESP ‘ ‘
66 138 SANCHEZ Luis León AST ESP ‘ ‘
67 185 ROSSETTO Stéphane COF FRA ‘ ‘
68 127 NIEMIEC Przemyslaw UAD POL ‘ ‘
69 133 CHERNETSKI Sergei AST RUS ‘ ‘
70 199 *SCHULTZ Nicholas CJR AUS ‘ ‘
71 184 PEREZ Anthony COF FRA 19’04”
72 147 MONFORT Maxime LTS BEL 21’15”
73 84 DOMONT Axel ALM FRA ‘ ‘
74 213 *BOHORQUEZ SANCHEZ MZN COL ‘ ‘
75 175 JANSE VAN R. Jacques Willem DDD RSA 21’35”
76 54 FERNANDEZ Ruben MOV ESP 23’53”
77 47 *VERONA Carlos ORS ESP ‘ ‘
78 128 *POLANC Jan UAD SLO 23’55”
79 33 DENNIS Rohan BMC AUS 24’24”
80 31 CARUSO Damiano BMC ITA 25’15”
81 152 AGNOLI Valerio TBM ITA ‘ ‘
82 34 *FRANKINY Kilian BMC SUI ‘ ‘
83 157 *NOVAK Domen TBM SLO 26’23”
84 215 *OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MZN COL 26’28”
85 143 DE GENDT Thomas LTS BEL ‘ ‘
86 4 *BERNARD Julien TFS FRA ‘ ‘
87 187 TURGIS Jimmy COF FRA ‘ ‘
88 145 MARCZYNSKI Tomasz LTS POL ‘ ‘
89 83 *DENZ Nico ALM GER ‘ ‘
90 121 FARIA DA COSTA Rui Alberto UAD POR ‘ ‘
91 137 * LUTSENKO Alexey AST KAZ ‘ ‘
92 98 VILLELLA Davide CDT ITA ‘ ‘
93 82 *CHEVRIER Clement ALM FRA ‘ ‘
94 28 ROSA Diego SKY ITA ‘ ‘
95 183 NAVARRO GARCIA Daniel COF ESP ‘ ‘
96 197 RUBIO HERNANDEZ Diego CJR ESP ‘ ‘
97 192 ARROYO DURAN David CJR ESP ‘ ‘
98 174 FRAILE MATARRANZ Omar DDD ESP ‘ ‘
99 92 *CANTY Brendan CDT AUS ‘ ‘
100 64 HAGA Chad SUN USA ‘ ‘
101 117 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED ‘ ‘
102 166 * MAISON Jérémy FDJ FRA ‘ ‘
103 153 BOARO Manuele TBM ITA ‘ ‘
104 129 *ZURLO Federico UAD ITA ‘ ‘
105 13 CAPECCHI Eros QST ITA ‘ ‘
106 63 FRÖHLINGER Johannes SUN GER ‘ ‘
107 106 LOSADA ALGUACIL Alberto KAT ESP ‘ ‘
108 71 MAJKA Rafal BOH POL ‘ ‘
109 219 BOL Jetse MZN NED ‘ ‘
110 66 *HOFSTEDE Lennard SUN NED ‘ ‘
111 186 *TURGIS Anthony COF FRA 26’50”
112 32 DE MARCHI Alessandro BMC ITA 27’35”
113 189 VANBILSEN Kenneth COF BEL 29’02”
114 18 TERPSTRA Niki QST NED 29’11”
115 16 * MAS NICOLAU Enric QST ESP 29’27”
116 118 LOBATO DEL VALLE Juan Jose TLJ ESP ‘ ‘
117 165 LUDVIGSSON Tobias FDJ SWE 29’40”
118 94 DOMBROWSKI Joseph Lloyd CDT USA 29’45”
119 68 *KRAGH ANDERSEN Søren SUN DEN 29’56”
120 37 *VLIEGEN Loïc BMC BEL 30’22”
121 65 *HAMILTON Christopher SUN AUS ‘ ‘
122 22 KNEES Christian SKY GER 30’26”
123 45 JUUL JENSEN Christopher ORS DEN ‘ ‘
124 96 SKUJINS Toms CDT LAT ‘ ‘
125 29 STANNARD Ian SKY GBR 31’13”
126 77 POLJANSKI Pawel BOH POL ‘ ‘
127 44 *NIELSEN Magnus Cort ORS DEN ‘ ‘
128 105 HALLER Marco KAT AUT 31’42”
129 163 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR ‘ ‘
130 134 DE VREESE Laurens AST BEL ‘ ‘
131 85 DUVAL Julien ALM FRA ‘ ‘
132 154 *GARCIA CORTINA Ivan TBM ESP ‘ ‘
133 78 SCHILLINGER Andreas BOH GER ‘ ‘
134 3 IRIZAR ARAMBURU Markel TFS ESP ‘ ‘
135 51 *ARCAS Jorge MOV ESP ‘ ‘
136 87 *GOUGEARD Alexis ALM FRA ‘ ‘
137 149 HANSEN Adam James LTS AUS ‘ ‘
138 195 *REIS Rafael CJR POR ‘ ‘
139 79 SCHWARZMANN Michael BOH GER ‘ ‘
140 181 BONNAFOND Guillaume COF FRA ‘ ‘
141 208 KONING Peter ABS NED 31’42”
142 14 DECLERCQ Tim QST BEL ‘ ‘
143 206 KREDER Michel ABS NED ‘ ‘
144 88 HOULE Hugo ALM CAN ‘ ‘
145 17 LAMPAERT Yves QST BEL ‘ ‘
146 202 CHRISTIAN Mark ABS GBR ‘ ‘
147 205 *HANSEN Lasse Norman ABS DEN ‘ ‘
148 216 *MOLANO BENAVIDES Juan MZN COL ‘ ‘
149 204 GATE Aaron ABS NZL ‘ ‘
150 108 *MAMYKIN Matvey KAT RUS ‘ ‘
151 75 KONRAD Patrick BOH AUT ‘ ‘
152 139 STALNOV Nikita AST KAZ ‘ ‘
153 72 *BUCHMANN Emanuel BOH GER ‘ ‘
154 146 *MERTZ Remy LTS BEL ‘ ‘
155 201 BLYTHE Adam ABS GBR ‘ ‘
156 86 GENIEZ Alexandre ALM FRA ‘ ‘
157 97 CLARKE William CDT AUS ‘ ‘
158 209 *DUNNE Conor ABS IRL ‘ ‘
159 99 VAN ASBROECK Tom CDT BEL ‘ ‘
160 125 MODOLO Sacha UAD ITA ‘ ‘
161 161 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA ‘ ‘
162 39 VENTOSO A. Francisco Jose BMC ESP ‘ ‘
163 2 THEUNS Edward TFS BEL ‘ ‘
164 109 TAARAMÄE Rein KAT EST ‘ ‘
165 107 MORKOV Michael KAT DEN ‘ ‘
166 76 PFINGSTEN Christoph BOH GER ‘ ‘
167 46 TUFT Svein ORS CAN ‘ ‘
168 42 BEWLEY Sam ORS NZL ‘ ‘
169 95 SCULLY Tom CDT NZL ‘ ‘
170 178 *MORTON Lachlan DDD AUS ‘ ‘
171 57 PEDRERO Antonio MOV ESP 32’11”
172 35 OSS Daniel BMC ITA 32’20”
173 112 BENNETT George TLJ NZL ‘ ‘
174 102 BELKOV Maxim KAT RUS ‘ ‘
175 167 *MANZIN Lorrenzo FDJ FRA ‘ ‘
176 19 TRENTIN Matteo QST ITA 32’32”
177 148 WALLAYS Jelle LTS BEL 32’39”
178 179 PAUWELS Serge DDD BEL 34’13”

Wycofani
89 POZZOVIVO Domenico ALM ITA

Klasyfikacja generalna:

1 21 FROOME Chris 117 SKY GBR 45h18’01” 00″
2 151 NIBALI Vincenzo 172 TBM ITA 45h19’20” 01’19”
3 41 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 157 ORS COL 45h20’34” 02’33”
4 11 DE LA CRUZ M. David 214 QST ESP 45h20’37” 02’36”
5 61 KELDERMAN Wilco 238 SUN NED 45h20’38” 02’37”
6 101 ZAKARIN Ilnur 273 KAT RUS 45h20’39” 02’38”
7 131 ARU Fabio 187 AST ITA 45h20’58” 02’57”
8 91 WOODS Michael 255 CDT CAN 45h21’02” 03’01”
9 1 CONTADOR VELASCO Alberto 240 TFS ESP 45h21’56” 03’55”
10 136 * LOPEZ MORENO Miguel Angel 343 AST COL 45h22’12” 04’11”
11 36 ROCHE Nicolas 218 BMC IRL 45h22’46” 04’45”
12 38 VAN GARDEREN Tejay 287 BMC USA ‘ ‘ ‘ ‘
13 27 POELS Wout 246 SKY NED 45h22’55” 04’54”
14 69 * OOMEN Sam 342 SUN NED 45h23’02” 05’01”
15 111 KRUIJSWIJK Steven 301 TLJ NED 45h24’11” 06’10”
16 124 * MEINTJES Louis 376 UAD RSA 45h24’40” 06’39”
17 26 NIEVE ITURRALDE Mikel 415 SKY ESP 45h25’48” 07’47”
18 171 ANTON HERNANDEZ Igor 364 DDD ESP 45h27’51” 09’50”
19 191 PARDILLA BELLON Sergio 497 CJR ESP 45h28’25” 10’24”
20 48 * YATES Adam 233 ORS GBR 45h29’01” 11’00”
21 122 ATAPUMA HURTADO Jhon 502 UAD COL 45h34’06” 16’05”
22 43 * HAIG Jack 368 ORS AUS 45h35’36” 17’35”
23 55 MORENO Daniel 501 MOV ESP 45h37’58” 19’57”
24 81 BARDET Romain 416 ALM FRA 45h39’38” 21’37”
25 56 OLIVEIRA Nelson 375 MOV POR 45h44’48” 26’47”
26 196 * ROSON GARCIA Jaime 411 CJR ESP 45h45’05” 27’04”
27 25 * MOSCON Gianni 499 SKY ITA 45h45’28” 27’27”
28 58 ROJAS Jose 381 MOV ESP 45h45’40” 27’39”
29 158 PELLIZOTTI Franco 694 TBM ITA 45h49’45” 31’44”
30 141 ARMEE Sander 574 LTS BEL 45h50’13” 32’12”
31 138 SANCHEZ Luis León 377 AST ESP 45h50’18” 32’17”
32 128 * POLANC Jan 467 UAD SLO 45h52’57” 34’56”
33 182 MATE MARDONES Luis Angel 487 COF ESP 45h53’22” 35’21”
34 115 CLEMENT Stef 512 TLJ NED 45h56’40” 38’39”
35 9 STETINA Peter 535 TFS USA 45h57’05” 39’04”
36 49 * YATES Simon 492 ORS GBR 45h58’55” 40’54”
37 6 PANTANO GOMEZ Jarlinson 597 TFS COL 45h59’23” 41’22”
38 121 FARIA DA COSTA Rui Alberto 400 UAD POR 46h00’05” 42’04”
39 219 BOL Jetse 464 MZN NED 46h00’37” 42’36”
40 119 * OLIVIER Daan 664 TLJ NED 46h03’33” 45’32”
41 212 * AGUIRRE CAIPA Hernan 766 MZN COL 46h05’20” 47’19”
42 53 * CARAPAZ Richard 693 MOV ECU 46h06’15” 48’14”
43 211 * REYES ORTEGA Aldemar 586 MZN COL 46h06’36” 48’35”
44 132 BILBAO LOPEZ DE A. Pello 786 AST ESP 46h08’17” 50’16”
45 126 * MOHORIC Matej 561 UAD SLO 46h08’55” 50’54”
46 59 * SOLER Marc 618 MOV ESP 46h11’35” 53’34”
47 113 * TOLHOEK Antwan 634 TLJ NED 46h12’31” 54’30”
48 71 MAJKA Rafal 700 BOH POL 46h14’10” 56’09”
49 15 * JUNGELS Bob 602 QST LUX 46h15’00” 56’59”
50 218 VILELA Ricardo 653 MZN POR 46h15’57” 57’56”
51 142 DE CLERCQ Bart 712 LTS BEL 46h16’16” 58’15”
52 169 * EIKING Odd Christian 660 FDJ NOR 46h19’42” 1h01’41”
53 28 ROSA Diego 722 SKY ITA 46h22’44” 1h04’43”
54 147 MONFORT Maxime 669 LTS BEL 46h23’57” 1h05’56”
55 159 VISCONTI Giovanni 831 TBM ITA 46h25’40” 1h07’39”
56 145 MARCZYNSKI Tomasz 596 LTS POL 46h25’48” 1h07’47”
57 106 LOSADA ALGUACIL Alberto 754 KAT ESP 46h26’43” 1h08’42”
58 82 * CHEVRIER Clement 687 ALM FRA 46h26’59” 1h08’58”
59 193 FERRARI BARCELO Fabricio 794 CJR URU 46h27’18” 1h09’17”
60 152 AGNOLI Valerio 623 TBM ITA 46h28’30” 1h10’29”
61 114 * BOUWMAN Koen 865 TLJ NED 46h29’11” 1h11’10”
62 116 * DE TIER Floris 873 TLJ BEL 46h33’56” 1h15’55”
63 32 DE MARCHI Alessandro 995 BMC ITA 46h34’11” 1h16’10”
64 72 * BUCHMANN Emanuel 960 BOH GER 46h34’21” 1h16’20”
65 77 POLJANSKI Pawel 865 BOH POL 46h34’28” 1h16’27”
66 217 * SUAZA ARANGO Bernardo 698 MZN COL 46h35’12” 1h17’11”
67 5 HERNANDEZ B. Jesus 943 TFS ESP 46h35’58” 1h17’57”
68 203 DENIFL Stefan 1024 ABS AUT 46h36’33” 1h18’32”
69 8 DE KORT Koen 704 TFS NED 46h38’29” 1h20’28”
70 168 ROUX Anthony 866 FDJ FRA 46h38’49” 1h20’48”
71 198 * SAEZ BENITO Hector 1023 CJR ESP 46h38’53” 1h20’52”
72 16 * MAS NICOLAU Enric 950 QST ESP 46h40’04” 1h22’03”
73 185 ROSSETTO Stéphane 1035 COF FRA 46h40’50” 1h22’49”
74 178 * MORTON Lachlan 1001 DDD AUS 46h42’16” 1h24’15”
75 165 LUDVIGSSON Tobias 830 FDJ SWE 46h44’49” 1h26’48”
76 133 CHERNETSKI Sergei 1057 AST RUS 46h46’27” 1h28’26”
77 194 MAS BONET Luis Guillermo 756 CJR ESP 46h47’02” 1h29’01”
78 143 DE GENDT Thomas 940 LTS BEL 46h47’14” 1h29’13”
79 184 PEREZ Anthony 1092 COF FRA 46h47’20” 1h29’19”
80 175 JANSE VAN R. Jacques Willem 966 DDD RSA 46h47’54” 1h29’53”
81 157 * NOVAK Domen 1160 TBM SLO 46h48’10” 1h30’09”
82 93 CLARKE Simon 994 CDT AUS 46h49’29” 1h31’28”
83 12 * ALAPHILIPPE Julian 871 QST FRA 46h49’31” 1h31’30”
84 33 DENNIS Rohan 959 BMC AUS 46h50’21” 1h32’20”
85 213 * BOHORQUEZ SANCHEZ 866 MZN COL 46h50’28” 1h32’27”
86 179 PAUWELS Serge 1040 DDD BEL 46h50’48” 1h32’47”
87 183 NAVARRO GARCIA Daniel 1064 COF ESP 46h50’53” 1h32’52”
88 127 NIEMIEC Przemyslaw 998 UAD POL 46h51’36” 1h33’35”
89 86 GENIEZ Alexandre 1117 ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
90 67 * KÄMNA Lennard 1152 SUN GER 46h52’34” 1h34’33”
91 117 LINDEMAN Bert-Jan 1001 TLJ NED 46h52’40” 1h34’39”
92 137 * LUTSENKO Alexey 1075 AST KAZ 46h53’01” 1h35’00”
93 166 * MAISON Jérémy 1052 FDJ FRA 46h53’11” 1h35’10”
94 187 TURGIS Jimmy 856 COF FRA 46h54’12” 1h36’11”
95 4 * BERNARD Julien 975 TFS FRA 46h54’38” 1h36’37”
96 153 BOARO Manuele 942 TBM ITA 46h54’40” 1h36’39”
97 161 COURTEILLE Arnaud 1079 FDJ FRA 46h55’41” 1h37’40”
98 23 PUCCIO Salvatore 1071 SKY ITA 46h55’47” 1h37’46”
99 54 FERNANDEZ Ruben 973 MOV ESP 46h56’55” 1h38’54”
100 215 * OSORIO ARBOLEDA Juan 931 MZN COL 46h57’50” 1h39’49”
101 19 TRENTIN Matteo 979 QST ITA 46h58’00” 1h39’59”
102 108 * MAMYKIN Matvey 1066 KAT RUS 46h58’37” 1h40’36”
103 98 VILLELLA Davide 960 CDT ITA 46h58’51” 1h40’50”
104 37 * VLIEGEN Loïc 1109 BMC BEL 46h59’02” 1h41’01”
105 181 BONNAFOND Guillaume 996 COF FRA 46h59’06” 1h41’05”
106 156 * NIBALI Antonio 1278 TBM ITA 46h59’19” 1h41’18”
107 57 PEDRERO Antonio 1317 MOV ESP 47h00’44” 1h42’43”
108 47 * VERONA Carlos 1129 ORS ESP 47h01’09” 1h43’08”
109 24 LOPEZ GARCIA David 1180 SKY ESP 47h03’11” 1h45’10”
110 34 * FRANKINY Kilian 1153 BMC SUI 47h03’23” 1h45’22”
111 39 VENTOSO A. Francisco Jose 1058 BMC ESP 47h04’02” 1h46’01”
112 149 HANSEN Adam James 1003 LTS AUS 47h04’18” 1h46’17”
113 64 HAGA Chad 1155 SUN USA 47h04’20” 1h46’19”
114 45 JUUL JENSEN Christopher 1200 ORS DEN 47h05’10” 1h47’09”
115 92 * CANTY Brendan 1235 CDT AUS 47h05’13” 1h47’12”
116 94 DOMBROWSKI Joseph Lloyd 1170 CDT USA 47h06’15” 1h48’14”
117 186 * TURGIS Anthony 1167 COF FRA 47h06’53” 1h48’52”
118 88 HOULE Hugo 1103 ALM CAN 47h07’20” 1h49’19”
119 105 HALLER Marco 983 KAT AUT 47h08’22” 1h50’21”
120 13 CAPECCHI Eros 1179 QST ITA 47h09’38” 1h51’37”
121 31 CARUSO Damiano 1241 BMC ITA 47h10’04” 1h52’03”
122 118 LOBATO DEL VALLE Juan Jose 953 TLJ ESP 47h10’11” 1h52’10”
123 3 IRIZAR ARAMBURU Markel 1133 TFS ESP 47h11’01” 1h53’00”
124 206 KREDER Michel 1151 ABS NED 47h12’16” 1h54’15”
125 192 ARROYO DURAN David 1256 CJR ESP 47h13’14” 1h55’13”
126 134 DE VREESE Laurens 1134 AST BEL 47h13’42” 1h55’41”
127 2 THEUNS Edward 1048 TFS BEL 47h13’44” 1h55’43”
128 84 DOMONT Axel 1214 ALM FRA 47h14’09” 1h56’08”
129 68 * KRAGH ANDERSEN Søren 1183 SUN DEN 47h14’23” 1h56’22”
130 174 FRAILE MATARRANZ Omar 1205 DDD ESP 47h15’17” 1h57’16”
131 87 * GOUGEARD Alexis 1112 ALM FRA 47h15’37” 1h57’36”
132 66 * HOFSTEDE Lennard 1358 SUN NED 47h16’10” 1h58’09”
133 96 SKUJINS Toms 1212 CDT LAT 47h16’14” 1h58’13”
134 214 ORJUELA G. Fernando 1224 MZN COL 47h17’07” 1h59’06”
135 65 * HAMILTON Christopher 1261 SUN AUS 47h18’14” 2h00’13”
136 83 * DENZ Nico 1219 ALM GER 47h18’55” 2h00’54”
137 63 FRÖHLINGER Johannes 1138 SUN GER 47h18’57” 2h00’56”
138 14 DECLERCQ Tim 1279 QST BEL 47h19’26” 2h01’25”
139 195 * REIS Rafael 1198 CJR POR 47h19’50” 2h01’49”
140 85 DUVAL Julien 1167 ALM FRA 47h21’37” 2h03’36”
141 199 * SCHULTZ Nicholas 1373 CJR AUS 47h21’38” 2h03’37”
142 139 STALNOV Nikita 1358 AST KAZ 47h23’30” 2h05’29”
143 99 VAN ASBROECK Tom 1081 CDT BEL 47h23’35” 2h05’34”
144 125 MODOLO Sacha 1090 UAD ITA 47h23’37” 2h05’36”
145 22 KNEES Christian 1241 SKY GER 47h24’03” 2h06’02”
146 75 KONRAD Patrick 1296 BOH AUT 47h25’49” 2h07’48”
147 18 TERPSTRA Niki 1287 QST NED 47h25’59” 2h07’58”
148 76 PFINGSTEN Christoph 1388 BOH GER 47h26’09” 2h08’08”
149 197 RUBIO HERNANDEZ Diego 1375 CJR ESP 47h27’05” 2h09’04”
150 102 BELKOV Maxim 1469 KAT RUS 47h28’00” 2h09’59”
151 44 * NIELSEN Magnus Cort 1333 ORS DEN 47h29’07” 2h11’06”
152 163 * HOELGAARD Daniel 1091 FDJ NOR 47h29’35” 2h11’34”
153 17 LAMPAERT Yves 1134 QST BEL 47h30’54” 2h12’53”
154 107 MORKOV Michael 1363 KAT DEN 47h31’49” 2h13’48”
155 35 OSS Daniel 1262 BMC ITA 47h32’40” 2h14’39”
156 154 * GARCIA CORTINA Ivan 1381 TBM ESP 47h33’41” 2h15’40”
157 204 GATE Aaron 1466 ABS NZL 47h35’17” 2h17’16”
158 112 BENNETT George 1435 TLJ NZL 47h37’34” 2h19’33”
159 97 CLARKE William 1442 CDT AUS 47h38’38” 2h20’37”
160 202 CHRISTIAN Mark 1490 ABS GBR 47h39’24” 2h21’23”
161 189 VANBILSEN Kenneth 1353 COF BEL 47h40’14” 2h22’13”
162 216 * MOLANO BENAVIDES Juan 1306 MZN COL 47h43’10” 2h25’09”
163 146 * MERTZ Remy 1585 LTS BEL 47h43’33” 2h25’32”
164 109 TAARAMÄE Rein 1617 KAT EST 47h43’34” 2h25’33”
165 95 SCULLY Tom 1527 CDT NZL 47h43’40” 2h25’39”
166 29 STANNARD Ian 1522 SKY GBR 47h43’44” 2h25’43”
167 201 BLYTHE Adam 1368 ABS GBR 47h45’14” 2h27’13”
168 42 BEWLEY Sam 1455 ORS NZL 47h46’07” 2h28’06”
169 129 * ZURLO Federico 1481 UAD ITA 47h46’58” 2h28’57”
170 79 SCHWARZMANN Michael 1393 BOH GER 47h47’38” 2h29’37”
171 46 TUFT Svein 1583 ORS CAN 47h47’49” 2h29’48”
172 78 SCHILLINGER Andreas 1559 BOH GER 47h49’00” 2h30’59”
173 205 * HANSEN Lasse Norman 1542 ABS DEN 47h49’46” 2h31’45”
174 51 * ARCAS Jorge 1445 MOV ESP 47h50’16” 2h32’15”
175 148 WALLAYS Jelle 1611 LTS BEL 47h51’15” 2h33’14”
176 208 KONING Peter 1616 ABS NED 47h51’31” 2h33’30”
177 167 * MANZIN Lorrenzo 1259 FDJ FRA 47h55’55” 2h37’54”
178 209 * DUNNE Conor 1735 ABS IRL 47h56’19” 2h38’18