fot. Boels Ladies Tour

Zwycięstwem Kirsten Wild (Cylance Pro Cycling) zakończył się drugi etap Boels Ladies Tour. Liderką pozostała Annemiek Van Vleuten (Orica – Scott).

Drugiego dnia rywalizacji zawodniczki miały do pokonania 132,8 kilometra z Eibergen do Arnhem. W końcówce czekały na nie niewielkie podjazdy, które mogły nieco namieszać.

W ucieczce dnia znalazły się dziś Eri Yonamine (FDJ), Ilona Hoeksma (Hitec) oraz Winanda Spoor (Lensworld). Ich przewaga nie przekraczała jednak trzech minut, co zapowiadało finisz z peletonu.

Na kolejnych kilometrach sytuacja nieco się zmieniała. Kiedy stało się jasne, że ucieczka nie ma prawa bytu, na atak zdecydowała się Yonamine, która przez wiele minut utrzymywała się samotnie na czele. Ostatecznie jednak peleton doszedł ją około 5 kilometrów przed kreską.

O wszystkim zdecydował więc masowy sprint. W nim najlepiej odnalazła się Kirsten Wild (Cylance Pro Cycling), która w pokonanym polu zostawiła Marię Confalonieri (Lensworld) i Lisę Brennauer (Canyon SRAM). Liderką pozostała Annemiek Van Vleuten (Orica – Scott).

Wyniki drugiego etapu:

1 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 3:18:48
2 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:00
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
4 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
5 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
6 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:00
7 Claudia Koster (Ned) Team VéloConcept Women 0:00:00
8 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:00
9 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
10 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
11 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:00
12 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:00
13 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:00:00
14 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
15 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
16 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:00
17 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:00
18 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
19 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 0:00:00
20 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:00:00
21 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:00
22 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:00
23 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:06
24 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:06
25 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:06
26 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:06
27 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:06
28 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:00:06
29 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:06
30 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:06
31 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:06
32 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:00:06
33 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:00:06
34 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:00:06
35 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:00:06
36 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:06
37 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:00:06
38 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:00:06
39 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:06
40 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:06
41 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:06
42 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:06
43 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:00:06
44 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:06
45 Rachele Barbieri (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:06
46 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:00:06
47 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:06
48 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:06
49 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:06
50 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:06
51 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:06
52 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:00:06
53 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:06
54 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:06
55 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:06
56 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:06
57 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:16
58 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:16
59 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:16
60 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:16
61 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:17
62 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:00:17
63 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:00:19
64 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:19
65 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:19
66 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:00:19
67 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:00:19
68 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:19
69 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:00:19
70 Christina Malling Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:00:19
71 Georgia Williams (NZl) Orica – Scott 0:00:19
72 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:00:19
73 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:21
74 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:22
75 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:22
76 Elizabeth Deignan (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:22
77 Thalita De Jong (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:00
78 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:00:22
79 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:22
80 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:22
81 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:32
82 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:48
83 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:59
84 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products 0:01:03
85 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:12
86 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:01:49
87 Jessica Allen (Aus) Orica – Scott 0:02:38
88 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:00
89 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:00:00
90 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:04:08
91 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:20
DNF Lotte Van Hoek (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 3:24:35
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:05
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:07
4 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:18
5 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:00:18
6 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:19
7 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:21
8 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:23
9 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:25
10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:27
11 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:27
12 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:00:28
13 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:29
14 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:30
15 Thalita De Jong (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:32
16 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:32
17 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:32
18 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:33
19 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:00:33
20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:00:33
21 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:33
22 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:00:33
23 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:00:34
24 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:00:35
25 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:35
26 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:36
27 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:36
28 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:37
29 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:00:39
30 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:40
31 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:00:40
32 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:40
33 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:00:40
34 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:41
35 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:41
36 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:41
37 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:42
38 Elizabeth Deignan (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:42
39 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:43
40 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:43
41 Claudia Koster (Ned) Team VéloConcept Women 0:00:43
42 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:00:44
43 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:45
44 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:46
45 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:47
46 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:00:47
47 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:47
48 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:00:48
49 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:00:49
50 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:51
51 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:51
52 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:51
53 Georgia Williams (NZl) Orica – Scott 0:00:52
54 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:52
55 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:00:54
56 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:00:54
57 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:00:54
58 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:54
59 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:55
60 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:00:55
61 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:00:56
62 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:57
63 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:57
64 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:58
65 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:00:58
66 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:00:59
67 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:00:59
68 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:01:00
69 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:01
70 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:01:01
71 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:03
72 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:01:04
73 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:01:05
74 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:05
75 Rachele Barbieri (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:09
76 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:10
77 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:01:12
78 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:01:13
79 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:01:13
80 Christina Malling Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:01:14
81 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:01:14
82 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:01:43
83 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:48
84 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:49
85 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:02
86 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:02:10
87 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products 0:02:16
88 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:02:39
89 Jessica Allen (Aus) Orica – Scott 0:03:25
90 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:05:12
91 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:06:42