fot. FDJ

Francuska ekipa FDJ przyjedzie na hiszpańską Vueltę bez lidera na klasyfikację generalną, którym miał być Sebastian Reichenbach.

Solidny Szwajcar jest jednym z podstawowych pomocników Thibaut Pinot. W Giro d’Italia, mimo oddawania wszystkiego swojemu liderowi, udało mu się ukończyć wyścig na 15 pozycji. Niestety, podczas ostatniego wielkiego touru w sezonie nie będzie mu dane sprawdzić się w roli drużynowej jedynki, ze względu na wiosenny atak wirusa.

Po Tour de Suisse, kiedy zaczęły się problemy, nie zdążyłem się zregenerować, co było widać podczas Tour de Pologne. Tym samym wolę opuścić start w hiszpańskiej Vuelcie

– powiedział Reichenbach.

Brak wyraźnego lidera na klasyfikację generalną pozwala pozostałym zawodnikom liczyć na skuteczne ucieczki lub finisze na pojedynczych etapach. Z dobrej strony pokazać się mogą m.in. Odd Christian Eiking, który zanotował solidne Tour de Pologne, Lorenzo Manzin, który z pewnością będzie widoczny w końcówkach, czy Johan Le Bon, znany z umiejętności uciekania.

Skład FDJ na Vuelta a Espana 2017: Arnaud Courteille, Odd Christian Eiking, Marc Fournier, Daniel Hoelgaard, Johan Le Bon, Tobias Ludvigsson, Jeremy Maison, Lorrenzo Manzin, Anthony Roux.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments