fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Czują już Państwo dreszczyk emocji? Tak, to sezon 2018 puka do naszych drzwi. Doskonale zdają sobie z tego sprawę najlepsze ekipy, które przygotowują kolarzom bogate kalendarze. Dziś zespoły FDJ i LottoNL – Jumbo przedstawiły zestawienia, w których wystartują w Volta ao Algarve.

W przypadku francuskiej ekipy, zdecydowanym liderem będzie Arnaud Demare. Znakomity sprinter z pewnością powalczy na etapach odpowiadających jego charakterystyce, gdzie będzie jednym z głównych faworytów. Za pomoc kapitanowi na ostatnich metrach odpowiedzialni będą z pewnością Jacopo Guarnieri i Davide Cimolai. Co ciekawe, w zespole Marca Madiot na próżno szukać kolarza, który powalczy w „generalce”.

W przypadku drużyny Katusha – Alpecin, sytuacja jest zupełnie inna. Wydaje się, że na płaskich etapach powalczyć może Jonathan Restrepo, lecz przede wszystkim cała ekipa jest nastawiona na walkę o triumf w klasyfikacji generalnej. Liderami zespołu będą Tony Martin i Simon Spilak, którzy mogą odegrać ważną rolę zarówno w średnich górach, jak i podczas jazdy na czas. Pomóc im w tym mogą m.in. Robert Kiserlovski i Tiago Machado.

Skład FDJ na Volta ao Algarve 2018: Arnaud Demare, Davide Cimolai, Ramon Sinkeldam, Jacopo Guarnieri, Ignatas Konovalovas, Olivier le Gac, Antoine Duchense

Skład Katusha – Alpecin na Volta ao Algarve 2018: Tony Martin, Simon Spilak, Jhonatan Restrepo, Robert Kiserlovski, Maurits Lammertink, Jose Goncalves, Tiago Machado

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments