Copyright: EXPA / Osterreich Rundfahrt

Kolarz Dimension Data był najlepszy na kolejnym, górskim etapie wyścigu w Austrii po kilku atakach. Liderem pozostał Stefan Denifl (Aqua Blue Sport). Kolejny dobry występ zaliczył Felix Grosschartner (CCC Sprandi Polkowice).

Po wczorajszym finiszu na szczycie wygranym przez Miguela Angela Lopeza (Astana) kolarze nie mogli liczyć na odpoczynek. W piątek do pokonania było 212.5km z łącznym przewyższeniem 3258m. Już 40km po starcie czekał szczyt Felbertauern (14km ze średnim nachyleniem 6.4%), a w drugiej części straszyły Hochtor (17.4km, 8.3%) i Fuscher Thorl (1.9km, 8.4%). W kierunku mety prowadziły niebezpieczne zjazdy i w miarę płaski odcinek, chociaż przed “kreską” pojawiała się jeszcze krótka wspinaczka.

Pierwsza ucieczka pojawiła się dopiero za szczytem pierwszej premii górskiej. Ostatecznie na zjazdach czołówkę stworzyli Tom Jelte Slagter (Cannondale), Ben O’Connor (Dimension Data), Anthony Perez (Cofidis), Peter Weening (Roompot) i Riccardo Zoidl (Felbermayr). Piątka uzyskała niecałe trzy minuty przewagi nad bardzo poszatkowanym peletonem.

Na najtrudniejszym podjeździe dnia O’Connor, Weening i Zoidl zostawili Slagtera i Pereza i we trzech ruszyli ku szczytowi. Za ich plecami w głównej grupie pojawiało się sporo prób ataków, które miały zmęczyć lidera wyścigu, Stefana Denifla (Aqua Blue Sport). Tam też do uciekinierów zdołał przeskoczyć Miguel Angel Lopez (Astana). W pogoń za groźnym rywalem rzucił się Denifl, ale samotna jazda nie była najlepszym rozwiązaniem i lider szybko został złapany przez 10-osobową grupę z Felixem Grosschartnerem (CCC Sprandi Polkowice).

Jeszcze na zjazdach grupy się zjechały, ale sytuacja nie była spokojna. Po kilku próbach 20km przed metą ponownie oderwali się O’Connor i Zoidl. Para szybko uzyskała sporą przewagę prawie dwóch minut i zgodnie pracowała na etapowy sukces. Kontratak kilka kilometrów przed metą przeprowadził Weening.

600m przed metą na długi finisz zdecydował się O’Connor. Taktyka zdała egzamin – zmęczony Zoidl nie był w stanie utrzymać się na kole rywala i kolarz Dimension Data cieszył się z pięknego sukcesu. Reprezentant gospodarzy był drugi, a Weening trzeci. Na piątej lokacie finiszował lider CCC Sprandi Polkowice, Felix Grosschartner (1:43 straty). Grupa lidera straciła 2 minuty.

1 54 AUS O’CONNOR Ben TEAM DIMENSION DATA 5:35:34
2 138 AUT ZOIDL Riccardo TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 5:35:45 +00:00:11
3 78 NED WEENING Pieter ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 5:37:14 +00:01:40
4 14 ITA CICCONE Giulio Nazionale Italiana 5:37:20 +00:01:46
5 1 AUT GROßSCHARTNER Felix CCC Sprandi Polkowice 5:37:20 +00:01:46
6 84 ESP FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 5:37:32 +00:01:58
7 168 SUI SCHELLING Patrick Team Vorarlberg 5:37:32 +00:01:58
8 52 ERI DEBESAY Mekseb TEAM DIMENSION DATA 5:37:32 +00:01:58
9 74 NED TUSVELD Martijn ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 5:37:36 +00:02:02
10 102 AUT DENIFL Stefan AQUA BLUE SPORT 5:37:36 +00:02:02
11 128 AUT PERNSTEINER Hermann Amplatz – BMC 5:37:36 +00:02:02
12 56 ERI TEKLEHAIMANOT Daniel TEAM DIMENSION DATA 5:37:36 +00:02:02
13 97 RUS RYBALKIN Aleksei Gazprom – Rusvelo 5:37:36 +00:02:02
14 86 ESP MADRAZO RUIZ Angel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 5:37:39 +00:02:05
15 44 COL LOPEZ MORENO Miguel Angel ASTANA PRO TEAM 5:37:39 +00:02:05
16 163 AUT GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg 5:38:55 +00:03:21
17 171 GER BISSINGER Florian WSA – GREENLIFE 5:39:31 +00:03:57
18 75 NED VAN DER LIJKE Nick ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 5:39:31 +00:03:57
19 16 ITA VELASCO Simone Nazionale Italiana 5:39:31 +00:03:57
20 26 EST TAARAMÄE Rein Team Katusha Alpecin 5:39:31 +00:03:57
21 66 FRA LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 5:39:31 +00:03:57
22 94 RUS NYCH Artem Gazprom – Rusvelo 5:39:39 +00:04:05
23 28 RUS ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin 5:40:00 +00:04:26
24 91 RUS FIRSANOV Sergey Gazprom – Rusvelo 5:40:18 +00:04:44
25 23 RUS KOCHETKOV Pavel Team Katusha Alpecin 5:41:05 +00:05:31
26 57 RSA THOMSON Jay Robert TEAM DIMENSION DATA 5:46:23 +00:10:49
27 67 FRA PEREZ Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 5:46:23 +00:10:49
28 113 ESP DÍAZ José Manuel ISRAEL CYCLING ACADEMY 5:46:23 +00:10:49
29 161 GER BALDAUF Sebastian Team Vorarlberg 5:46:23 +00:10:49
30 8 SLO TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice 5:46:23 +00:10:49
31 36 NED SLAGTER Tom-Jelte Cannondale Drapac Professional Cycling T 5:46:23 +00:10:49
32 51 ESP ANTON HERNANDEZ Igor TEAM DIMENSION DATA 5:46:23 +00:10:49
33 47 KAZ STALNOV Nikita ASTANA PRO TEAM 5:46:23 +00:10:49
34 82 FRA DI GREGORIO Remy DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 5:46:23 +00:10:49
35 141 AUT BOSMAN Patrick HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 5:46:23 +00:10:49
36 131 AUT EIBEGGER Markus TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 5:46:23 +00:10:49
37 133 AUT LEHNER Daniel TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 5:46:23 +00:10:49
38 135 AUT RABITSCH Stephan TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 5:46:23 +00:10:49
39 107 GBR PEARSON Daniel AQUA BLUE SPORT 5:49:08 +00:13:34
40 158 AUT SCHÖNBERGER Sebastian Tirol Cycling Team 5:53:52 +00:18:18
41 152 AUT FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 5:54:14 +00:18:40
42 174 AUT LEOPOLD Hans-Jörg WSA – GREENLIFE 5:54:14 +00:18:40
43 157 ITA SALVADOR Enrico Tirol Cycling Team 5:54:14 +00:18:40
44 148 AUT PAULUS Dennis HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 5:54:14 +00:18:40
45 134 AUT NEUHAUSER Marcel TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 5:54:14 +00:18:40
46 38 USA HOWES Alex Cannondale Drapac Professional Cycling T 5:54:14 +00:18:40
47 48 KAZ ZAKHAROV Artyom ASTANA PRO TEAM 5:54:14 +00:18:40
48 126 SLO MUGERLI Matej Amplatz – BMC 5:54:14 +00:18:40
49 122 SVK CANECKY Marek Amplatz – BMC 5:54:14 +00:18:40
50 151 AUT BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team 5:54:14 +00:18:40
51 2 POL KACZMAREK Jakub CCC Sprandi Polkowice 5:54:14 +00:18:40
52 72 NED LIGTHART Pim ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 5:54:14 +00:18:40
53 63 FRA COUSIN Jerome COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 5:54:14 +00:18:40
54 68 FRA VENTURINI Clement COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 5:54:14 +00:18:40
55 175 GER LODERER Timon WSA – GREENLIFE 5:55:25 +00:19:51
56 162 SUI FRIESECKE Gian Team Vorarlberg 5:55:25 +00:19:51
57 21 BEL BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 5:55:25 +00:19:51
58 37 BEL VANMARCKE Sep Cannondale Drapac Professional Cycling T 5:55:25 +00:19:51
59 3 POL MROZEK Marcin CCC Sprandi Polkowice 5:55:25 +00:19:51
60 65 FRA GODON Dorian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 5:55:25 +00:19:51
61 108 AUS WATSON Calvin AQUA BLUE SPORT 5:55:25 +00:19:51
62 164 NED HONIG Reinier Team Vorarlberg 5:55:25 +00:19:51
63 53 RSA GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 5:55:25 +00:19:51
64 95 RUS OVECHKIN Artem Gazprom – Rusvelo 5:55:25 +00:19:51
65 155 AUT KRIZEK Matthias Tirol Cycling Team 5:55:25 +00:19:51
66 153 ITA FORTIN Filippo Tirol Cycling Team 5:55:25 +00:19:51
67 125 HUN KUSZTOR Péter Amplatz – BMC 5:55:25 +00:19:51
68 32 AUS CLARKE William Cannondale Drapac Professional Cycling T 5:55:25 +00:19:51
69 5 POL PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 5:55:25 +00:19:51
70 176 AUT PÖLL Stefan WSA – GREENLIFE 5:55:25 +00:19:51
71 58 RSA VAN ZYL Johann TEAM DIMENSION DATA 5:55:25 +00:19:51
72 77 NED VAN GINNEKEN Sjoerd ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 5:55:25 +00:19:51
73 33 SLO KOREN Kristijan Cannondale Drapac Professional Cycling T 5:55:25 +00:19:51
74 85 FRA HUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 5:55:25 +00:19:51
75 83 ARG DIAZ Daniel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 5:55:25 +00:19:51
76 6 CZE SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice 5:55:25 +00:19:51
77 144 AUT GRAF Andreas HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 5:55:25 +00:19:51
78 98 RUS SAVITCKII Ivan Gazprom – Rusvelo 5:55:25 +00:19:51
79 147 GER MAGER Christian HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 5:55:25 +00:19:51
80 41 BEL DE VREESE Laurens ASTANA PRO TEAM 5:55:50 +00:20:16
81 88 LAT SMUKULIS Gatis DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 5:55:50 +00:20:16
82 87 FRA MARTINEZ Yannick DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 5:57:39 +00:22:05
83 127 AUT UMHALLER Thomas Amplatz – BMC 6:02:19 +00:26:45
84 172 AUT FRIEDRICH Marco WSA – GREENLIFE 6:02:19 +00:26:45
85 11 ITA ALBANESE Vincenzo Nazionale Italiana 6:02:19 +00:26:45
86 24 GER MATHIS Marco Team Katusha Alpecin 6:02:19 +00:26:45
87 166 SUI LIENHARD Fabian Team Vorarlberg 6:02:19 +00:26:45
88 167 GER MEILER Lukas Team Vorarlberg 6:02:19 +00:26:45
89 13 ITA BELLETTI Manuel Nazionale Italiana 6:02:19 +00:26:45
90 124 SLO KOROŠEC Rok Amplatz – BMC 6:02:19 +00:26:45
91 12 ITA BALLERINI Davide Nazionale Italiana 6:02:19 +00:26:45
92 42 ITA GATTO Oscar ASTANA PRO TEAM 6:02:19 +00:26:45
93 115 ISR GOLDSTEIN Roy ISRAEL CYCLING ACADEMY 6:02:19 +00:26:45
94 62 FRA CHETOUT Loic COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 6:02:19 +00:26:45
95 18 ITA VIVIANI Elia Nazionale Italiana 6:02:19 +00:26:45
96 93 RUS NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo 6:02:19 +00:26:45
97 61 FRA BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 6:02:19 +00:26:45
98 154 AUT GAMPER Patrick Tirol Cycling Team 6:02:19 +00:26:45
99 34 IRL MULLEN Ryan Cannondale Drapac Professional Cycling T 6:02:19 +00:26:45
100 112 AUS DEMPSTER Zakkari ISRAEL CYCLING ACADEMY 6:02:19 +00:26:45
101 27 ESP VICIOSO ARCOS Ángel Team Katusha Alpecin 6:02:19 +00:26:45
102 146 AUT HRINKOW Dominik HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 6:02:19 +00:26:45
103 73 NED RIESEBEEK Oscar ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 6:02:19 +00:26:45
104 177 AUT SALZMANN Jodok WSA – GREENLIFE 6:02:19 +00:26:45
105 117 CZE TUREK Daniel ISRAEL CYCLING ACADEMY 6:02:19 +00:26:45
106 118 NED VAN WINDEN Dennis ISRAEL CYCLING ACADEMY 6:02:19 +00:26:45
107 111 CAN BOIVIN Guillaume ISRAEL CYCLING ACADEMY 6:02:19 +00:26:45
108 35 NZL SCULLY Thomas Cannondale Drapac Professional Cycling T 6:02:19 +00:26:45
109 105 NED KONING Peter AQUA BLUE SPORT 6:02:19 +00:26:45
110 165 AUT HAMMERLE Maximilian Team Vorarlberg 6:02:19 +00:26:45
111 103 GBR FENN Andrew AQUA BLUE SPORT 6:02:19 +00:26:45
112 116 NZL SCHREURS Hamish ISRAEL CYCLING ACADEMY 6:02:19 +00:26:45
113 22 NOR BYSTRØM Sven Erik Team Katusha Alpecin 6:02:19 +00:26:45
114 43 NOR KORSÆTH Truls ASTANA PRO TEAM 6:02:19 +00:26:45
115 17 ITA VENDRAME Andrea Nazionale Italiana 6:02:19 +00:26:45
116 145 AUT HOFER Andreas HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 6:02:19 +00:26:45
117 114 AUS LOWNDES Jason ISRAEL CYCLING ACADEMY 6:02:19 +00:26:45
118 45 ITA MINALI Riccardo ASTANA PRO TEAM 6:06:08 +00:30:34
119 4 POL PALUTA Michal CCC Sprandi Polkowice 6:10:07 +00:34:33
120 7 POL STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 6:10:07 +00:34:33
121 142 AUT FRIEDL Nils HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 6:10:07 +00:34:33
156 AUT KUEN Maximilian Tirol Cycling Team
92 RUS FOLIFOROV Alexander Gazprom – Rusvelo
96 RUS PORSEV Alexander Gazprom – Rusvelo
101 IRL BRAMMEIER Matthew AQUA BLUE SPORT
173 AUT GRICK Matthias WSA – GREENLIFE
137 AUT SCHLEMMER Lukas TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS
143 AUT GAUGL Florian HRINKOW ADVARICS CYCLEANG
104 GBR CHRISTIAN Mark AQUA BLUE SPORT
136 GER SCHINNAGEL Johannes TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS

Klasyfikacja generalna:

1 102 AUT DENIFL Stefan AQUA BLUE SPORT 22:40:46
2 84 ESP FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 22:41:23 + 00:00:37
3 44 COL LOPEZ MORENO Miguel Angel ASTANA PRO TEAM 22:41:45 + 00:00:59
4 1 AUT GROßSCHARTNER Felix CCC Sprandi Polkowice 22:41:51 + 00:01:05
5 54 AUS O’CONNOR Ben TEAM DIMENSION DATA 22:41:54 + 00:01:08
6 14 ITA CICCONE Giulio Nazionale Italiana 22:42:52 + 00:02:06
7 56 ERI TEKLEHAIMANOT Daniel TEAM DIMENSION DATA 22:43:07 + 00:02:21
8 97 RUS RYBALKIN Aleksei Gazprom – Rusvelo 22:43:18 + 00:02:32
9 86 ESP MADRAZO RUIZ Angel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 22:43:32 + 00:02:46
10 74 NED TUSVELD Martijn ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 22:43:36 + 00:02:50
11 26 EST TAARAMÄE Rein Team Katusha Alpecin 22:43:42 + 00:02:56
12 78 NED WEENING Pieter ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 22:44:05 + 00:03:19
13 128 AUT PERNSTEINER Hermann Amplatz – BMC 22:44:29 + 00:03:43
14 168 SUI SCHELLING Patrick Team Vorarlberg 22:44:38 + 00:03:52
15 138 AUT ZOIDL Riccardo TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 22:45:09 + 00:04:23
16 52 ERI DEBESAY Mekseb TEAM DIMENSION DATA 22:45:15 + 00:04:29
17 163 AUT GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg 22:46:17 + 00:05:31
18 91 RUS FIRSANOV Sergey Gazprom – Rusvelo 22:46:35 + 00:05:49
19 66 FRA LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 22:47:32 + 00:06:46
20 94 RUS NYCH Artem Gazprom – Rusvelo 22:48:43 + 00:07:57
21 23 RUS KOCHETKOV Pavel Team Katusha Alpecin 22:52:15 + 00:11:29
22 28 RUS ZAKARIN Ilnur Team Katusha Alpecin 22:52:31 + 00:11:45
23 75 NED VAN DER LIJKE Nick ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 22:52:33 + 00:11:47
24 161 GER BALDAUF Sebastian Team Vorarlberg 22:53:52 + 00:13:06
25 135 AUT RABITSCH Stephan TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 22:54:33 + 00:13:47
26 51 ESP ANTON HERNANDEZ Igor TEAM DIMENSION DATA 22:54:58 + 00:14:12
27 16 ITA VELASCO Simone Nazionale Italiana 22:55:04 + 00:14:18
28 57 RSA THOMSON Jay Robert TEAM DIMENSION DATA 22:55:37 + 00:14:51
29 82 FRA DI GREGORIO Remy DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 22:57:07 + 00:16:21
30 67 FRA PEREZ Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 22:57:35 + 00:16:49
31 36 NED SLAGTER Tom-Jelte Cannondale Drapac Professional Cycling T 22:58:56 + 00:18:10
32 47 KAZ STALNOV Nikita ASTANA PRO TEAM 23:00:38 + 00:19:52
33 151 AUT BRKIC Benjamin Tirol Cycling Team 23:02:03 + 00:21:17
34 147 GER MAGER Christian HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 23:04:15 + 00:23:29
35 68 FRA VENTURINI Clement COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23:04:17 + 00:23:31
36 107 GBR PEARSON Daniel AQUA BLUE SPORT 23:04:31 + 00:23:45
37 141 AUT BOSMAN Patrick HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 23:05:32 + 00:24:46
38 171 GER BISSINGER Florian WSA – GREENLIFE 23:05:39 + 00:24:53
39 53 RSA GIBBONS Ryan TEAM DIMENSION DATA 23:06:50 + 00:26:04
40 6 CZE SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice 23:08:06 + 00:27:20
41 5 POL PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 23:08:10 + 00:27:24
42 77 NED VAN GINNEKEN Sjoerd ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 23:09:08 + 00:28:22
43 98 RUS SAVITCKII Ivan Gazprom – Rusvelo 23:10:00 + 00:29:14
44 22 NOR BYSTRØM Sven Erik Team Katusha Alpecin 23:10:22 + 00:29:36
45 37 BEL VANMARCKE Sep Cannondale Drapac Professional Cycling T 23:11:15 + 00:30:29
46 122 SVK CANECKY Marek Amplatz – BMC 23:11:28 + 00:30:42
47 155 AUT KRIZEK Matthias Tirol Cycling Team 23:11:28 + 00:30:42
48 38 USA HOWES Alex Cannondale Drapac Professional Cycling T 23:12:23 + 00:31:37
49 162 SUI FRIESECKE Gian Team Vorarlberg 23:12:28 + 00:31:42
50 2 POL KACZMAREK Jakub CCC Sprandi Polkowice 23:13:45 + 00:32:59
51 17 ITA VENDRAME Andrea Nazionale Italiana 23:14:13 + 00:33:27
52 152 AUT FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 23:15:23 + 00:34:37
53 133 AUT LEHNER Daniel TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 23:15:32 + 00:34:46
54 112 AUS DEMPSTER Zakkari ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:15:40 + 00:34:54
55 108 AUS WATSON Calvin AQUA BLUE SPORT 23:15:58 + 00:35:12
56 113 ESP DÍAZ José Manuel ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:16:00 + 00:35:14
57 111 CAN BOIVIN Guillaume ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:19:27 + 00:38:41
58 166 SUI LIENHARD Fabian Team Vorarlberg 23:19:54 + 00:39:08
59 118 NED VAN WINDEN Dennis ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:20:33 + 00:39:47
60 33 SLO KOREN Kristijan Cannondale Drapac Professional Cycling T 23:20:51 + 00:40:05
61 21 BEL BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 23:21:07 + 00:40:21
62 63 FRA COUSIN Jerome COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23:21:13 + 00:40:27
63 131 AUT EIBEGGER Markus TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 23:21:33 + 00:40:47
64 13 ITA BELLETTI Manuel Nazionale Italiana 23:22:11 + 00:41:25
65 42 ITA GATTO Oscar ASTANA PRO TEAM 23:23:03 + 00:42:17
66 58 RSA VAN ZYL Johann TEAM DIMENSION DATA 23:23:38 + 00:42:52
67 95 RUS OVECHKIN Artem Gazprom – Rusvelo 23:24:01 + 00:43:15
68 126 SLO MUGERLI Matej Amplatz – BMC 23:24:11 + 00:43:25
69 88 LAT SMUKULIS Gatis DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 23:24:11 + 00:43:25
70 158 AUT SCHÖNBERGER Sebastian Tirol Cycling Team 23:25:01 + 00:44:15
71 72 NED LIGTHART Pim ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 23:25:21 + 00:44:35
72 65 FRA GODON Dorian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23:25:33 + 00:44:47
73 48 KAZ ZAKHAROV Artyom ASTANA PRO TEAM 23:25:47 + 00:45:01
74 148 AUT PAULUS Dennis HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 23:26:06 + 00:45:20
75 177 AUT SALZMANN Jodok WSA – GREENLIFE 23:26:09 + 00:45:23
76 87 FRA MARTINEZ Yannick DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 23:26:29 + 00:45:43
77 32 AUS CLARKE William Cannondale Drapac Professional Cycling T 23:26:40 + 00:45:54
78 62 FRA CHETOUT Loic COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23:26:44 + 00:45:58
79 174 AUT LEOPOLD Hans-Jörg WSA – GREENLIFE 23:26:47 + 00:46:01
80 85 FRA HUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 23:27:09 + 00:46:23
81 35 NZL SCULLY Thomas Cannondale Drapac Professional Cycling T 23:27:21 + 00:46:35
82 153 ITA FORTIN Filippo Tirol Cycling Team 23:27:26 + 00:46:40
83 175 GER LODERER Timon WSA – GREENLIFE 23:27:54 + 00:47:08
84 61 FRA BAGOT Yoann COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 23:28:16 + 00:47:30
85 116 NZL SCHREURS Hamish ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:29:10 + 00:48:24
86 83 ARG DIAZ Daniel DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 23:30:10 + 00:49:24
87 93 RUS NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo 23:30:45 + 00:49:59
88 8 SLO TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice 23:31:18 + 00:50:32
89 117 CZE TUREK Daniel ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:32:00 + 00:51:14
90 12 ITA BALLERINI Davide Nazionale Italiana 23:32:03 + 00:51:17
91 164 NED HONIG Reinier Team Vorarlberg 23:32:15 + 00:51:29
92 125 HUN KUSZTOR Péter Amplatz – BMC 23:32:24 + 00:51:38
93 157 ITA SALVADOR Enrico Tirol Cycling Team 23:32:46 + 00:52:00
94 34 IRL MULLEN Ryan Cannondale Drapac Professional Cycling T 23:33:16 + 00:52:30
95 41 BEL DE VREESE Laurens ASTANA PRO TEAM 23:33:45 + 00:52:59
96 18 ITA VIVIANI Elia Nazionale Italiana 23:35:03 + 00:54:17
97 73 NED RIESEBEEK Oscar ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 23:35:33 + 00:54:47
98 103 GBR FENN Andrew AQUA BLUE SPORT 23:35:43 + 00:54:57
99 124 SLO KOROŠEC Rok Amplatz – BMC 23:36:47 + 00:56:01
100 165 AUT HAMMERLE Maximilian Team Vorarlberg 23:37:18 + 00:56:32
101 114 AUS LOWNDES Jason ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:39:45 + 00:58:59
102 144 AUT GRAF Andreas HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 23:40:57 + 01:00:11
103 43 NOR KORSÆTH Truls ASTANA PRO TEAM 23:41:03 + 01:00:17
104 45 ITA MINALI Riccardo ASTANA PRO TEAM 23:41:07 + 01:00:21
105 3 POL MROZEK Marcin CCC Sprandi Polkowice 23:41:12 + 01:00:26
106 134 AUT NEUHAUSER Marcel TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS 23:41:53 + 01:01:07
107 27 ESP VICIOSO ARCOS Ángel Team Katusha Alpecin 23:42:22 + 01:01:36
108 11 ITA ALBANESE Vincenzo Nazionale Italiana 23:42:49 + 01:02:03
109 176 AUT PÖLL Stefan WSA – GREENLIFE 23:43:15 + 01:02:29
110 145 AUT HOFER Andreas HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 23:44:13 + 01:03:27
111 115 ISR GOLDSTEIN Roy ISRAEL CYCLING ACADEMY 23:46:04 + 01:05:18
112 172 AUT FRIEDRICH Marco WSA – GREENLIFE 23:47:37 + 01:06:51
113 24 GER MATHIS Marco Team Katusha Alpecin 23:48:13 + 01:07:27
114 167 GER MEILER Lukas Team Vorarlberg 23:48:19 + 01:07:33
115 146 AUT HRINKOW Dominik HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 23:48:41 + 01:07:55
116 105 NED KONING Peter AQUA BLUE SPORT 23:49:22 + 01:08:36
117 127 AUT UMHALLER Thomas Amplatz – BMC 23:50:25 + 01:09:39
118 7 POL STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 23:50:56 + 01:10:10
119 154 AUT GAMPER Patrick Tirol Cycling Team 23:51:41 + 01:10:55
120 4 POL PALUTA Michal CCC Sprandi Polkowice 23:55:20 + 01:14:34
121 142 AUT FRIEDL Nils HRINKOW ADVARICS CYCLEANG 24:06:57 + 01:26:11