MAT Atom Deweloper / Dariusz Krzywański

Amerykanka z UnitedHealthcare odniosła drugie zwycięstwo i bez problemu utrzymała koszulkę liderki wyścigu. Najlepszą Polką ponownie była Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper) – czwarta lokata.

Drugiego dnia wyścigu w Czeskiej Szwajcarii panie miały do pokonania 101.3km po mocno pagórkowatym terenie. W sumie do zdobycia były dwie premie lotne i trzy górskie, a na szybki finisz prowadziły zjazdy.

 

Od samego początku tempo było dość dobre i nie pojawiała się żadna ucieczka. Aktywnie jechała Aurela Nerlo (MAT Atom Deweloper), ale próby ataków przyniosły jedynie rezultat w postaci rozerwania peletonu na mniejsze grupy. Do samego końca nie było już odjazdu kilku zawodniczek i o wygranej zdecydował finisz z kilkudziesięcioosobowego peletonu. Najszybsza była Ruth Winder (UnitedHealthcare), dla której było to powtórzenie wczorajszego sukcesu. Druga była Kristen Peetoom (Maaslandster Veris), a trzecia Nina Kessler (Mix Team). Czwarte miejsce przypadło najlepszej Polce – Katarzynie Wilkos (MAT Atom Deweloper).

Wyniki drugiego etapu Tour de Feminin – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments