Katusha - Alpecin

Holenderski kolarz dzięki zwycięstwu w Wattmeister Challenge od sierpnia spróbuje swoich sił w ekipie z World Tour.

Piotr Havik był swego czasu bardzo dobrze zapowiadającym się juniorem, który wygrywał Niedersachsen-Rundfahrt, Tour de Vallées czy  Rothaus Regio-Tour International. Zakotwiczył w Rabobank Development Team, ale kolejne lata nie były zbyt udane dla Holendra, który dzisiaj kończy 23 lata.

W minioną środę na trenażerze Tacx Neo wygenerował moc 6,18 Wat/kilogram i triumfował w Wattmeister Challenge. Drugie miejsce zajął Jasper de Laat (Metec TKH) – 6,15 Wat/kilogram, a trzecie Ike Groen (Delta Cycling Rotterdam) –  6,05 Wat/kilogram. Nagrodą był staż w ekipie Katusha – Alpecin, który potrwa od sierpnia do końca grudnia.

To istne szaleństwo! Miałem dobry dzień, ale takiego wyniku się nie spodziewałem. Liczyłem, że powalczę, ale zwycięstwo to coś fantastycznego. Przez ostatnie tygodnie skupiałem się na tych zawodach i zdecydowanie się to opłaciło.

–  powiedział szczęśliwy Havik.

Manager ekipy, José Azevedo odniósł się bardzo przyjaźnie do tego pomysłu:

Od samego początku byliśmy zainteresowani tą inicjatywą. To oryginalne, ale także przełomowe. Uczestnicy byli bardzo zmotywowani, aby wygrać ten staż w naszym zespole. Teraz Piotr Havik będzie miał szansę, aby udowodnić swój nieprzeciętny talent.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments