fot. Katusha-Alpecin

Jak poinformował holenderski „De Telegraaf”, włodarze ekipy Jumbo-Visma prowadzą rozmowy z Marcelem Kittelem na temat jego możliwego powrotu do ścigania. Niemiec na początku maja zerwał kontrakt z Katusha-Alpecin i ogłosił zawieszenie kariery.

Decyzja Kittela – jeszcze niedawno czołowego sprintera globu – była dla wielu prawdziwym szokiem. Niemiec w specjalnym oświadczeniu przyznał, że od pewnego czasu nie był w stanie trenować i rywalizować na najwyższym poziomie. Koledzy z zespołu przyznawali z kolei, że choć wiedzieli o kłopotach 31-latka w sferze mentalnej, ale nie spodziewali się aż tak odważnego ruchu.

Sprinter nie określił, kiedy i czy w ogóle wróci na szosę. Całkiem możliwe jednak, że jego rozbrat ze sportem będzie stosunkowo krótki. „De Telefraaf” poinformował bowiem, że rozmowy na temat powrotu Kittela do rywalizacji prowadzi Jumbo-Visma.

Kittel odniósł jak dotąd w karierze 91 zawodowych zwycięstw, w tym 14 na trasie Tour de France, 4 podczas Giro d’Italia i jedno w Vuelta a Espana. Profesjonalną karierę zaczynał w 2007 roku w barwach Thueringen Energie. W 2011 roku przeniósł się do Skill-Shimano, wraz z którym “awansował” do World Touru. Barwy tej drużyny reprezentował (z przerwą w latach 2016-2017, kiedy to jeździł dla Quick Stepu) aż do zawieszenia kariery.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments