Tour de Feminin

Amerykanka reprezentująca UnitedHealthcare zwyciężyła po samotnej akcji. Na trzecim miejscu finiszowała Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper)!

Pierwszego dnia rywalizacji w Czeskiej Szwajcarii panie miały do pokonania 119.4km z Krasnej Lipy do Varnsdorfu. Profil nie był zupełnie płaski, ale brakowało większych trudności i spodziewany był finisz z peletonu – po drodze czekały tylko dwie premie górskie.

Już kilkanaście kilometrów po starcie grupa mocno się rozerwała, ale ostatecznie ucieczkę utworzyły trzy zawodniczki – Tayler Wiles (UnitedHealthcare), Jessy Druyts (SPVLA) i Katie Hall (UnitedHealthcare). Ich akcja została jednak skasowana około 30km przed metą. Wtedy też na kontrę zdecydowała się kolejna zawodniczka amerykańskiego zespołu UnitedHealthcare – Ruth Winder.

Samotna kolarka szybko uzyskała minutę przewagi i nie oddała jej do samego końca. Ostatecznie Amerykanka wygrała z przewagą 1’15” nad peletonem, z którego najszybsze były Nina Kessler (Hitec Product) i Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper).

Wyniki pierwszego etapu Tour de Feminin – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments