Belg z juniorskiego Lotto – Soudal nie miał sobie równych na trasie Liège – Bastogne – Liège dla orlików.

178 kilometrów z Bastogne do Ans, a po drodze takie podjazdy jak Cote de la Redoute, Cote de St. Nicolas czy Cote D’Ans – tak przedstawiała się kolejna edycja Liège – Bastogne – Liège dla orlików.

Po kilku nieudanych atakach wreszcie na czele pojawiła się grupa w składzie: Michael Storer (Australia), Jordi Warlop (EFC – L&R – Vulsteke), Neilson Powless i Logan Owen (obaj Axeon Hagens Berman), Florian Stork (Development Team Sunweb), Joey Walker i Robert Scott (obaj Team Wiggins), Samuel Jenner i Scott Auld (obaj Zappi’s Racing Team), Mads Baadsgaard Rahbek (Team Véloconcept), Ide Schelling (SEG Racing Academy), Massimo Vanderaerden (An Post-ChainReaction). Ta mocna grupa nie była zbytnio po myśli niektórych ekip i jej odjazd skończył się w połowie dystansu.

Kolejnymi śmiałkami byli: Jai Hindley (Australia), Sean Mackinnon (An Post-ChainReaction) i Edward Dunbar (Axeon Hagens Berman), ale podobnie jak poprzednie akcje i ta nie trwała zbyt długo. Podczas wspinaczki na La Redoute peleton mocno się podzielił i powstała kolejna tego dnia ucieczka -Bjorg Lambrecht (Lotto – Soudal U23), Lucas Hamilton (Mitchelton – Scott), William Barta (Axeon Hagens Berman) oraz James Knox (Team Wiggins). Atakujący kwartet zyskał 30 sekund przewagi nad liczącym kilkunastu zawodników peletonem.

Ostatnie kilometry to „przeciąganie liny” – różnica co chwilę malała lub rosła, ale na 3 kilometry przed metą wciąż utrzymywała się w granicach pół minuty. Na ulicach Ans walkę o zwycięstwo w młodzieżowej edycji ostatniego wiosennego monumentu wygrał reprezentant gospodarzy – Bjorg Lambrecht. Na drugim miejscu finiszował Knox, a trzecie miejsce zajął Barta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments