Justyna Ślęczka / naszosie.pl

Zawodnik grupy Hurom okazał się najszybszy w sprincie z peletonu na otwarciu kolarskiego sezonu w Polsce.

Elita panów miała do pokonania 126 kilometrów na które składało się siedem osiemnastokilometrowych okrążeń. Po pierwszej pętli mieliśmy już czteroosobową ucieczkę w której znaleźli się Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), Kamil Zieliński (Domin), Bartosz Warchol (Hurom) oraz Josef Cerny (Elkov – Author) którzy uzyskali przewagę oscylującą w granicach minuty.

W grupie zasadniczej spokojne tempo dyktowali m. in. kolarze Mostostalu, ale mimo upływających kilometrów sytuacja na trasie niewiele się zmieniała. Na mecie czwartego okrążenia przewaga prowadzącego kwartetu stopniała co prawda do pół minuty, ale dopiero pogoń ekipy Voster poskutkowała i na 3 okrążenia przed metą peleton jechał razem.

Wówczas stało się jasne, że Team Hurom będzie chciał doprowadzić do sprinterskiego finiszu i podopieczni Andrzeja Sypytkowskiego dopięli swego. Dobrą formę na początku sezonu potwierdził Paweł Franczak, który nie dał szans w sprincie reprezentantom Czech Martinowi Boubalowi (CK Pribram) i Frantiskowi Sisrowi (CCC Sprandi Polkowice).

PEŁNE WYNIKI > tutaj.