Team Sunweb / Cor Vos © 2017

Ellen van Dijk (Team Sunweb) triumfowała w klasyfikacji generalnej Healthy Ageing Tour. Ostatni etap wygrała Emilie Moberg (Hitec Products).

Niespełna 118 kilometrów do pokonania na ośmiu rundach wokół Borkum – tak przedstawiał się plan ostatniego dnia Healthy Ageing Tour.

Już od startu ostrego na czele pojawiła się trójka: Christine Majerus (Boels – Dolmans Cycling Team), Barbara Guarischi (Canyon SRAM Racing) i Roxane Knetemann (reprezentacja Holandii). Po raz kolejny ekipa liderki, czyli Sunweb musiała mocno pracować, aby kontrolować ucieczkę.

Przewaga trójki oscylowała wokół dwóch minut, a wtedy wirtualną liderką była Majerus. 15 kilometrów przed metą duża grupa przyspieszyła i sukcesywnie zbliżała się do ucieczki.

Peleton dopiął swego trzy kilometry przed kreską. Finiszowy sprint wygrała Emilie Moberg (Hitec Products), która wyprzedziła Lucindę Brand (Team Sunweb). Trzecie miejsce wywalczyła Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans Cycling Team).

Liderująca od pierwszego etapu Ellen van Dijk (Sunweb) finiszowała w peletonie i ostatecznie triumfowała w całym wyścigu.

Niestety ostatniego etapu nie ukończyła Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans).

Klasyfikacja końcowa:

1 Ellen Van Dijk (Sunweb)  NED 12:05:39
2 Anna Van der Breggen (Boels – Dolmans)  NED 0:24
3 Lisa Brennauer (Canyon – Sram Racing)  GER 0:32
4 Lisa Klein (Cervelo – Bigla)  GER 0:51
5 Christine Majerus (Boels – Dolmans)  LUX 1:00
6 Amy Pieters (Boels – Dolmans)  NED 1:06
7 Lucinda Brand (Sunweb)  NED 1:12
8 Lotta Lepistö (Cervelo – Bigla)  FIN 1:18
9 Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans)  DEN 1:32
10 Floortje Mackaij (Sunweb)  NED 1:46
11 Chantal Blaak (Boels – Dolmans)  NED 1:59
12 Alice Barnes (Drops Cycling Team)  GBR 2:12
13 Mieke Kröger (Canyon – Sram Racing)  GER 2:23
14 Hannah Barnes (Canyon – Sram Racing)  GBR 2:33
15 Julia Soek (Sunweb)  NED 2:40
16 Roxane Knetemann (Fdj – Nouvelle Aquitaine – Futuroscope)  NED 2:44
17 Allie Dragoo (Cervelo – Bigla)  USA 3:09
18 Liane Lippert (Sunweb)  GER 3:17
19 Anouska Koster (Wm3 Energie)  NED 3:27
20 Barbara Guarischi (Canyon – Sram Racing)  ITA 3:35
21 Alexis Ryan (Canyon – Sram Racing)  USA 3:51
22 Tiffany Cromwell (Canyon – Sram Racing)  AUS 3:53
23 Melissa Lowther  GBR 3:56
24 Pernille Mathiesen (Véloconcept Women)  DEN 3:59
25 Esra Tromp (Parkhotel Valkenburg – Destil)  NED 4:03
26 Daiva Tuslaite (Ale Cipollini Galassia)  LTU 4:09
27 Eva Buurman (Parkhotel Valkenburg – Destil)  NED 4:13
28 Hayley Jones (Wnt Pro Cycling)  GBR 4:14
29 Christina Malling Siggaard (Véloconcept Women)  DEN 4:17
30 Marjolein Van ‘t Geloof  NED 4:20
31 Thea Thorsen (Hitec Products)  NOR 4:21
32 Sara Penton (Véloconcept Women)  SWE 4:30
33 Anna Trevisi (Ale Cipollini Galassia)  ITA 4:33
34 Danique Braam  NED 4:38
35 Rixt Meijer  NED 4:42
36 Juliette Labous (Sunweb)  FRA 4:45
37 Sara Mustonen (Véloconcept Women)  SWE 4:55
38 Susanne Andersen (Hitec Products)  NOR 4:59
39 Eileen Roe (Wnt Pro Cycling)  GBR 5:10
40 Evy Kuijpers  NED 5:24
41 Emilie Moberg (Hitec Products)  NOR 5:39
42 Paulien Koster  NED 7:03
43 Demi De Jong (Parkhotel Valkenburg – Destil)  NED 7:34
44 Stephanie Pohl (Cervelo – Bigla)  GER 9:17
45 Vita Heine (Hitec Products)  NOR 9:59
46 Karlijn Swinkels (Parkhotel Valkenburg – Destil)  NED 10:08
47 Riejanne Markus (Wm3 Energie)  NED 10:23
48 Nicole Steigenga  NED 10:57
49 Soraya Paladin (Ale Cipollini Galassia)  ITA 11:00
50 Maaike Boogaard  NED 11:39
51 Sanne Bouwmeester  NED 11:40
52 Elise Maes (Wnt Pro Cycling)  LUX 11:41
53 Abigail Dentus  GBR 12:01
54 Leonie Lubbinge  NED 12:16
55 Gabriella Shaw (Wnt Pro Cycling)  GBR 12:17
56 Megan Barker  GBR 12:20
57 Sara Olsson  SWE 12:27
58 Nike Beckeringh  NED 12:29
59 Rebecca Carter (Wnt Pro Cycling)  GBR 12:32
60 Ilona Hoeksma (Hitec Products)  NED 12:36
61 Floor Weerink  NED 13:48
62 Céline Van Houtum  NED 13:58
63 Liisa Ehrberg  EST 14:18
64 Katrine Aalerud (Hitec Products)  NOR 14:54
65 Anisha Vekemans (Ale Cipollini Galassia)  BEL 15:25
66 Janieke Kalsbeek  NED 16:34
67 Marissa Baks  NED 17:39
68 Liena De Jong  NED 17:41
69 Danielle Christmas  GBR 18:40
70 Anne Marijn Van Der Graaf  NED 18:56
71 Ingrid Tempert  NED 19:09
72 Wendy Oosterwoud  NED 23:10