Zanim na trasę wyruszyła elita mężczyzn w Sobótce ścigały się wszystkie najmłodsze kategorie wiekowe.

Wszystkie kategorie rywalizowały na tej samej trasie co elita, a jedyna różnica wynikała z liczby okrążeń.

Młodzik/Młodziczka

W kategorii “młodzik” walkę o zwycięstwo stoczyli Jakub Lewandowski i Kacper Gieryk. Na dystansie jednego okrążenia liczącego 18 km lepszy okazał się ten pierwszy, a najniższy stopień podium zajął Julian Kot, który stracił zaledwie sekundę.

Młodziczki miały również do pokonania 18 kilometrów, a pierwsza na mecie zameldowała się Olga Wankiewicz, która przejechała dystans w 35 minut i 2 sekundy. Rywalizację o pozostałe miejsca na podium stoczyły między sobą Tamara Szalińska i Maja Wróblewska. Szybsza na kresce okazała się Szalińska, a duet zawodniczek z Maszewa przekroczył kreskę o 3 sekundy za zwycięską Wankiewicz.

Junior młodszy/Juniorki młodsze

Chłopcy z tej kategorii ścigali się na dystansie 54 kilometrów, a więc trzy rundy Ślężańskiego Mnicha. Mimo dłuższego dystansu na mecie znów różnice okazały się sekundowe. Pierwszy zameldował się Adam Woźniak, który wyprzedził Jana Szarego, a wspomnianą sekundę za ich plecami przyjechał Michał Gałka.

Rywalizację juniorek młodszych zdominowały dwie Litwinki. Pierwsza na dystansie jednego okrążenia była Akvile Gerdaityte, która wyprzedziła swoją rodaczkę Ramutę Siugzdinyte o 4 sekundy. Podium uzupełniła najlepsza z Polek Nikola Wielowska.

Junior

Starszy rocznik juniora miał do przejechania 74 kilometry. Losy zwycięstwa, podobnie jak w młodszych kategoriach, rozegrały się na ostatnich metrach. Wygrał Adam Kuś przed Kornelem Klementowskim i Wiktorem Richterem.

Wyniki tutaj.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments