Wikimedia Commons

14 lutego minie 13 lat od śmierci wspaniałego Pirata. Z tej okazji jego fani postanowili uczcić pamięć kolarza na karnawale w Cento.

Jak informuje La Gazzetta dello Sport kibice przygotowali ogromną, 16-metrową figurę. Tytuł brzmi „Oddajcie nam Pirata”, a sam Pantani pojawi się jako 6-metrowy duch straszący na pokładzie. Posąg będzie wędrował od 12 lutego przez pięć następnych niedzieli.

Od dawna chciałem stworzyć dla niego ten wóz. Byłem jego wielkim fanem i nie podobała mi się krzywda, jaką mu wyrządzono. Marco będzie poruszał się wśród tłumów opowiadając co go spotkało, zawsze ubrany w różową koszulkę i żółtą bandanę. 19 lutego do Przebudzenia dołączą też Tonina i Paolo Pantani, rodzice Marco

– powiedział Giancarlo Dinelli, szef przedsięwzięcia.

La Gazzetta dello Sport

6-metrowy posąg będzie się wynurzał spomiędzy wód i delfinów na grzbiecie konia morskiego. Za nim „przypłynie” 16-metrowy galeon z ogromną ośmiornicą stanowiącą symbol tego, co przytrafiło się Marco – od Madonna di Campiglio (wykluczenie przed ostatnim górskim etapem Giro d’Italia) do wyników śledztwa, które przerwano w zeszłym roku.

Co za emocje widzieć ten pojazd. Zawsze broniłam Marco i też pojawię się na pokładzie!

– zakończyła wzruszona Tonina.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments