Fot. Tour de Langkawi

27-letni Chińczyk podpisał z Bahrain-Merida dwuletni kontrakt. Tym transferem nowa na kolarskim rynku drużyna zamknęła skład na 2017 rok, który reprezentować będzie dwanaście różnych narodowości. 

Według kierownictwa Bahrain-Merida, Meiyin Wang, który ścigał się w drużynie Wisdom-Hengxiang, jest jednym z najlepszych chińskich kolarzy. Osiągnięcia, dzięki którym podpisał pierwszy w karierze kontrakt World Tour to: zwycięstwo w klasyfikacji górskiej Tour de Langkawi, wygrany piąty etap Tour of China i trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo Chin.

Dla takiego kolarza, jak ja podpisanie kontraktu z taką drużyną, to spełnienie marzeń. Droga do tego sukcesu była jednak trudna i trwała dziesięć lat. Chciałbym podziękować mojemu trenerowi Fu-yu Li za wszelkie porady i opiekę. Dziękuję także panu Copelandowi i drużynie Bahrain-Merida za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Nie mogę się doczekać momentu, gdy zacznę pracować z moimi nowymi kolegami i obiecuję, że dam z siebie wszystko w europejskich wyścigach – powiedział Wang oficjalnej stronie internetowej Bahrain-Merida.

Drużyna Bahrain-Merida ma za sobą pierwsze zgrupowanie w Chorwacji. Wiadomo już, że Vincenzo Nibali rozpocznie sezon 2017 w Vuelta Ciclista a la Provincia de San Juan, a liderem drużyny w pierwszym wyścigu rangi World Tour – Tour Down Under będzie Giovanni Visconti. Informacji o kolejnych startach i składach można spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments