Team LottoNL-Jumbo / teamlottojumbo.nl

Od sezonu 2017 zawodnicy holenderskiej grupy jako pierwsi w historii WorldTour będą jeździć w strojach japońskiej firmy.

Już wcześniej kolarze LottoNL-Jumbo korzystali z kół PRO i osprzętu Shimano Dura-Ace. Po trzech latach rozstają się jednak z Santini, które produkowało ich stroje. Teraz do komponentów dojdą również buty, okulary i stroje japońskiego producenta. Na stopy zawodnicy założą karbonową serię S-PHYRE, nową, elitarną kategorię obuwia.

Dzięki współpracy Shimano będzie rozwijało swoje stroje pod względem aerodynamiki, wygody, odprowadzania potu i wodoodporności. Kolarze przetestują zarówno letnie jak i zimowe akcesoria, w tym nogawki, rękawki, skarpetki i owiewki na buty.

Nowa umowa przenosi naszą długą współpracę na wyższy poziom. Poprzez zapewnienie LottoNL-Jumbo strojów i butów możemy poprawić naszą strategię od-stóp-do-głów. Nie możemy się doczekać pracy z drużyną w przyszłym sezonie, żeby rozwijać jakość ubrań rowerowych Shimano – powiedział Richard Keeskamp, Dyrektor Marketingu ShimanoEurope.

Poprzedni artykułVincenzo Nibali chce obronić tytuł w Giro d’Italia
Następny artykułTo już jest koniec… – cz.2, Frank Schleck
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments