Foto: Jean Marc Hecquet

Kristoffer Halvorsen (Team Joker – Byggtorget) wygrał po finiszu z peletonu Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais. Dla młodego Norwega to największy sukces w krótkiej karierze.

Kolarze walczący o prymat we francuskim klasyku mieli do pokonania ponad 204 kilometry wokół Isbergues. Wśród 20. startujących drużyn nie było niestety żadnego reprezentanta Polski.

W ucieczkę zabrali się: Jérémy Leveau (Roubaix Métropole Européenne de Lille), Rob Ruijgh (Crelan-Vastgoedservice), Bjorn Tore Hoem(Team Joker) i Samuel Leroux (Veranclassic). Peleton cały czas kontrolował sytuację i złapał harcowników na 54 kilometry przed metą.

Kolejne ataki także były kasowane przez dużą grupę i o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Dość nieoczekiwanie najszybszy okazał się Kristoffer Halvorsen (Team Joker – Byggtorget)! Drugi był Romain Feillu (HP BTP-Auber 93), a trzeci  Baptiste Planckaert (Wallonie – Bruxelles).

Wyniki:

1 *HALVORSEN Kristoffer TEAM JOKER les 204,3 km en 4h52’15” (moy. 41,944 km/h)
2 FEILLU Romain HP BTP – AUBER 93 MT
3 PLANCKAERT Baptiste WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT MT
4 *MCLAY Daniel FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
5 *BARBIER Rudy ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE MT
6 *COQUARD Bryan DIRECT ENERGIE MT
7 *JANSEN Amund Grondahl TEAM JOKER MT
8 *VENTURINI Clément COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
9 DUVAL Julien ARMÉE DE TERRE MT
10 *MARECZKO Jakub WILIER – SOUTHEAST MT
11 VON HOFF Steele ONE PRO CYCLING MT
12 NAPOLITANO Danilo WANTY – GROUPE GOBERT MT
13 *MENUT David HP BTP – AUBER 93 MT
14 WEGMANN Fabian STÖLTING SERVICE GROUP MT
15 BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
16 *TURGIS Jimmy ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE MT
17 *DAHL Herman TEAM SPAREBANKEN SØR MT
18 *TOUZE Damien HP BTP – AUBER 93 MT
19 *SKAARSTEH Anders TEAM JOKER MT
20 *AASVOLD Kristian TEAM SPAREBANKEN SØR MT
21 MASSON Christophe VERANCLASSIC – AGO 7
22 *RAIBAUD Jimmy ARMÉE DE TERRE MT
23 LEVARLET Guillaume HP BTP – AUBER 93 MT
24 *MEURISSE Xandro WANTY – GROUPE GOBERT MT
25 *HOEM Bjorn Tore TEAM JOKER MT
26 *BOUHANNI Rayane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
27 *THOMAS Benjamin ARMÉE DE TERRE MT
28 BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE MT
29 BREEN Vegard FORTUNEO – VITAL CONCEPT 11
30 *PEREIRA Florent ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE MT
31 *SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
32 PINEAU Cédric FDJ MT
33 *GOUAULT Pierre HP BTP – AUBER 93 MT
34 *MANZIN Lorrenzo FDJ 13
35 VANBILSEN Kenneth COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
36 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
37 ISTA Kevyn WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT 16
38 *FORFANG Ole TEAM JOKER 26
39 GENE Yohann DIRECT ENERGIE 32
40 LE BON Johan FDJ 35
41 PICHON Laurent FDJ MT
42 *MCCORMICK Hayden ONE PRO CYCLING 42
43 *JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE 44
44 BORGERSEN Reidar Bohin TEAM JOKER 01:23
45 *TRONDSEN Trond Hakon TEAM SPAREBANKEN SØR 01:31
46 *PEYSKENS Dimitri VERANCLASSIC – AGO MT
47 *GODON Dorian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:32
48 JEANNESSON Arnold COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
49 ROY Jérémy FDJ MT
50 PETIT Adrien DIRECT ENERGIE MT
51 *BIDARD François AG2R LA MONDIALE MT
52 HUPOND Thierry DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM MT
53 JOEAAR Gert COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
54 GERARD Arnaud FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
55 *PEREZ Anthony COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
56 *LINDAU Philip TEAM JOKER MT
57 TRONET Steven FORTUNEO – VITAL CONCEPT MT
58 POULHIÈS Stéphane ARMÉE DE TERRE MT
59 *BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE MT
60 *ITURRIA Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
61 *STIEN Adrian Aas TEAM JOKER MT
62 *LEVEAU Jérémy ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE 02:53
63 DERNIES Tom WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT 04:26
64 HABEAUX Grégory WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT MT
65 *LEROUX Samuel VERANCLASSIC – AGO MT
66 STASSEN Julien WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT MT
67 BAGÜES Aritz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
68 RUIJGH Rob CRELAN – VASTGOEDSERVICE MT
69 *SMITH Dion ONE PRO CYCLING MT
70 DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE 05:09
71 GUYOT Yann ARMÉE DE TERRE 09:39
72 *LE ROUX Romain ARMÉE DE TERRE MT

Wycofali się :
PERICHON Pierre-Luc FORTUNEO – VITAL CONCEPT
O’SHEA Glen ONE PRO CYCLING
*DOUBEY Fabien FDJ
JARRIER Benoît FORTUNEO – VITAL CONCEPT
*BAYLIS Tom ONE PRO CYCLING
HOUSE Kristian ONE PRO CYCLING
*ORAM James ONE PRO CYCLING
GIRAUD Benjamin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
CHAVANEL Sébastien FDJ
*PEDERSEN Mads STÖLTING SERVICE GROUP
*HUNT Joshua ONE PRO CYCLING
LABORIE Christophe DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE
SISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
*DANIEL Maxime AG2R LA MONDIALE
*BACKOFEN Moritz STÖLTING SERVICE GROUP
DUQUE Leonardo DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
*GALTA Fredrik Strand DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
*GUILLEMOIS Romain DIRECT ENERGIE
*FOURNIER Marc FDJ
*MORICE Julien DIRECT ENERGIE
*LAAS Martin DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
VOECKLER Thomas DIRECT ENERGIE
BIDEAU Jean-Marc FORTUNEO – VITAL CONCEPT
*BONNAMOUR Franck FORTUNEO – VITAL CONCEPT
CHAVANEL Sylvain DIRECT ENERGIE
*DRAPERI Matteo WILIER – SOUTHEAST
*HAGEN Carl Fredrik TEAM SPAREBANKEN SØR
VERHELST Louis ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE
*COENEN Dennis CRELAN – VASTGOEDSERVICE
*DRUYTS Gerry CRELAN – VASTGOEDSERVICE
*VANREYTEN Joachim CRELAN – VASTGOEDSERVICE
JACOBS Pieter CRELAN – VASTGOEDSERVICE
STEVENS Timothy CRELAN – VASTGOEDSERVICE
*VAN DINGENEN Jordi CRELAN – VASTGOEDSERVICE
*BARRENETXEA Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
*LIZARRALDE Eneko EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
*INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
GONZALEZ PRIETO Aitor EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
*MAGER Christian STÖLTING SERVICE GROUP
*ERLAND Andreas TEAM SPAREBANKEN SØR
ANTOMARCHI Julien ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE
*ROEINAAS Fridtjof TEAM SPAREBANKEN SØR
*LJOSTAD Nilsen TEAM SPAREBANKEN SØR
*VANGSTAD Andreas TEAM SPAREBANKEN SØR
*CARESMEL Alexis VERANCLASSIC – AGO
*DE ROOZE Niels VERANCLASSIC – AGO
*FLET Axel VERANCLASSIC – AGO
JULES Justin VERANCLASSIC – AGO
*LEGLEY Matthias VERANCLASSIC – AGO
*DE WINTER Ludwig WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT
DELFOSSE Sébastien WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT
*DERUETTE Thomas WALLONIE – BRUXELLES – GROUP PROTECT
*UDONDO SANTA MARIA Gotzon EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS
*SEYNAEVE Lander WANTY – GROUPE GOBERT
REIHS Michael STÖLTING SERVICE GROUP
*REUTTER Sven STÖLTING SERVICE GROUP
*SVENDGAARD Michael Carbel STÖLTING SERVICE GROUP
*TENBROCK Jonas STÖLTING SERVICE GROUP
BALDO Nicolas TEAM ROTH
*D’URBANO Marco TEAM ROTH
JANORSCHKE Grischa TEAM ROTH
*PAGE Dylan TEAM ROTH
*TOFFALI Nicola TEAM ROTH
VACCHER Andrea TEAM ROTH
DEHAES Kenny WANTY – GROUPE GOBERT
DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT
MONCOMBLE Nicolas ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE
DRON Boris WANTY – GROUPE GOBERT
GUAY Julien HP BTP – AUBER 93
MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT
*BERTAZZO Liam WILIER – SOUTHEAST
*FONZI Giuseppe WILIER – SOUTHEAST
*RAILEANU Cristian WILIER – SOUTHEAST
TEDESCHI Mirko WILIER – SOUTHEAST
ZHUPA Eugert WILIER – SOUTHEAST
BODIOT Alexis ARMÉE DE TERRE
*FERASSE Thibault ARMÉE DE TERRE
*DASSONVILLE Flavien HP BTP – AUBER 93
*MALDONADO Anthony HP BTP – AUBER 93
*DEVRIENDT Tom WANTY – GROUPE GOBERT