Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic) wygrał po raz drugi w karierze francuski klasyk Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais.
Już po raz 74 odbył się dziś wyścig Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais. Na rundach wokół Isbergues kolarze mieli do przejechania prawie 200 kilometrów. Pierwsza część dystansu była pagórkowata.
W pierwszą ucieczkę zabrali się: Natnael Berhane (Cofidis, Solutions Crédits), Fabian Lienhard (Groupama – FDJ), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) i Nic Dlamini (NTT Pro Cycling).
Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła ponad trzy minuty, ale byli bezradni w pojedynku z bezlitosnym peletonem. Mocne tempo powodowało, że ciężko było przeprowadzić skuteczną akcję.
Dopiero 25 kilometrów przed metą z dużej grupy zaatakowali Jérémy Lecroq (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM) i Robin Carpenter (Rally Cycling). Dwójka świetnie współpracowała, ale peleton nie miał zamiaru odpuszczać.
Na 10 kilometrów przed metą Lecroq i Carpenter mieli niespełna pół minuty zapasu i ostatecznie nie wystarczyło to do triumfu. O zwycięstwie we francuskiej jednodniówce zadecydował finisz z peletonu.
Zdecydowanie najszybszy okazał się Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic), dla którego to trzeci triumf w tym sezonie i drugi w karierze na trasie Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais.
Drugi był Romain Cardis (Team Total Direct Energie), a trzeci Timothy Dupont (Circus – Wanty Gobert).
Wyniki:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | BOUHANNI Nacer | Team Arkéa Samsic | 04:31:46 |
2 | CARDIS Romain | Team Total Direct Energie | ,, |
3 | DUPONT Timothy | Circus – Wanty Gobert | ,, |
4 | MOZZATO Luca | B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM | 01:27 |
5 | ALLEGAERT Piet | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
6 | NÕMMELA Aksel | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
7 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | NTT Pro Cycling | ,, |
8 | VERMEULEN Emiel | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, |
9 | KIELICH Timo | Alpecin-Fenix | ,, |
10 | CARVALHO Andre | Hagens Berman Axeon | ,, |
11 | STEWART Jake | Groupama – FDJ | ,, |
12 | DE BONDT Dries | Alpecin-Fenix | ,, |
13 | GROSU Eduard-Michael | NIPPO DELKO One Provence | ,, |
14 | MALDONADO Anthony | St Michel – Auber93 | ,, |
15 | LEVASSEUR Jordan | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, |
16 | RUEGG Lukas | Swiss Racing Academy | ,, |
17 | HUREL Tony | St Michel – Auber93 | ,, |
18 | COTÉ Pier-André | Rally Cycling | ,, |
19 | MAITRE Florian | Team Total Direct Energie | ,, |
20 | PASTOT Vincent | France | ,, |
21 | BARBERO Carlos | NTT Pro Cycling | ,, |
22 | MCLAY Daniel | Team Arkéa Samsic | ,, |
23 | VERMOTE Julien | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
24 | GAREL Adrien | B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM | ,, |
25 | ISTA Kevyn | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
26 | RAJOVIĆ Dušan | NIPPO DELKO One Provence | ,, |
27 | MORICE Julien | B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM | ,, |
28 | WELTEN Bram | Team Arkéa Samsic | ,, |
29 | LIENHARD Fabian | Groupama – FDJ | ,, |
30 | VANBILSEN Kenneth | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
31 | CLAEYS Dimitri | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
32 | FOUCHÉ James | Hagens Berman Axeon | ,, |
33 | DE POORTER Maxime | Tarteletto – Isorex | ,, |
34 | BOUTS Jordy | Tarteletto – Isorex | ,, |
35 | GALVÁN Francisco | Equipo Kern Pharma | ,, |
36 | TANFIELD Harry | AG2R La Mondiale | ,, |
37 | RELAES Jacob | Tarteletto – Isorex | ,, |
38 | ADRIÀ Roger | Equipo Kern Pharma | ,, |
39 | CARPENTER Robin | Rally Cycling | ,, |
40 | FRAPPORTI Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec | 00:53 |
41 | GODON Dorian | AG2R La Mondiale | ,, |
42 | PAQUOT Tom | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
43 | TILLER Rasmus | NTT Pro Cycling | ,, |
44 | BAGIOLI Nicola | Androni Giocattoli – Sidermec | 00:51 |
45 | ZUKOWSKY Nickolas | Rally Cycling | ,, |
46 | REUTIMANN Mathias | Swiss Racing Academy | ,, |
47 | DE BOD Stefan | NTT Pro Cycling | ,, |
48 | PACIONI Luca | Androni Giocattoli – Sidermec | 00:54 |
49 | VINCENT Léo | Groupama – FDJ | ,, |
50 | RUEGG Timon | Swiss Racing Academy | ,, |
51 | ŠIŠKEVIČIUS Evaldas | NIPPO DELKO One Provence | ,, |
52 | TASSET Marvin | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
53 | DRIZNERS Jarrad | Hagens Berman Axeon | ,, |
54 | PELIKÁN János | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
55 | GRONDIN Donavan | Team Arkéa Samsic | ,, |
56 | PARRA José Félix | Equipo Kern Pharma | ,, |
57 | SELLIER Simon | Team Total Direct Energie | ,, |
58 | DLAMINI Nic | NTT Pro Cycling | ,, |
59 | JOSEPH Thomas | Tarteletto – Isorex | ,, |
60 | VERGER Simon | AG2R La Mondiale | ,, |
61 | BATTISTELLA Samuele | NTT Pro Cycling | ,, |
62 | BENOIST Antoine | Alpecin-Fenix | ,, |
63 | BACKAERT Frederik | B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM | ,, |
64 | DUVAL Julien | AG2R La Mondiale | ,, |
65 | DAUSCHY Guillaume | France | ,, |
66 | MORENO Ivan | Equipo Kern Pharma | ,, |
67 | FINÉ Eddy | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
68 | DAL-CIN Matteo | Rally Cycling | ,, |
69 | PICOUX Maximilien | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, |
70 | BARBIER Pierre | NIPPO DELKO One Provence | ,, |
71 | PETIT Adrien | Team Total Direct Energie | ,, |
72 | DE BACKER Bert | B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM | ,, |
73 | TEUGELS Lennert | Tarteletto – Isorex | ,, |
74 | LECROQ Jérémy | B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM | ,, |
75 | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli – Sidermec | 01:11 |
76 | JOYCE Colin | Rally Cycling | ,, |
77 | VIEL Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec | 00:57 |
78 | TESSON Jason | Rally Cycling | ,, |
79 | AVOINE Kévin | France | ,, |
80 | JAUREGUI Quentin | AG2R La Mondiale | ,, |
81 | BERHANE Natnael | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
82 | GOUGEARD Alexis | AG2R La Mondiale | ,, |
83 | LE BON Johan | B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM | ,, |
84 | DAVIS Cole | Hagens Berman Axeon | ,, |
85 | VANDENBERGH Stijn | AG2R La Mondiale | 01:46 |
86 | JERMAN Žiga | Groupama – FDJ | 00:26 |
87 | MAURELET Flavien | St Michel – Auber93 | ,, |
88 | ANDERSON Edward | Hagens Berman Axeon | 01:59 |
89 | VACHON Florian | Team Arkéa Samsic | 02:30 |
90 | DE WINTER Ludwig | Circus – Wanty Gobert | ,, |
91 | DELACROIX Theo | Circus – Wanty Gobert | ,, |
92 | BELLICAUD Jeremy | Circus – Wanty Gobert | ,, |
93 | LIGTHART Pim | Team Total Direct Energie | ,, |
94 | GUGLIELMI Simon | Groupama – FDJ | ,, |
95 | LE CUNFF Kévin | France | ,, |
96 | DEBEAUMARCHÉ Nicolas | France | ,, |
97 | HAVOT Sébastien | France | ,, |
98 | MATHIS Marco | Cofidis, Solutions Crédits | ,, |
99 | BASSETT Stephen | Rally Cycling | 03:06 |
100 | EGHOLM Jakob | Hagens Berman Axeon | 03:11 |
101 | THIÈRY Cyrille | Swiss Racing Academy | ,, |
102 | MENANT Théo | Team Total Direct Energie | ,, |
103 | RIOU Alan | Team Arkéa Samsic | 03:47 |
104 | DAVY Clément | Groupama – FDJ | 04:50 |
105 | PFRIMMER Arnaud | France | 08:30 |
106 | IDJOUADIENE Pierre | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, |
107 | LEROUX Samuel | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, |
108 | CONSTANTIN Baptiste | St Michel – Auber93 | 10:30 |
109 | GARDNER Dan | Tarteletto – Isorex | ,, |
110 | AGIRRE Jon | Equipo Kern Pharma | ,, |
DNF | SCHIR Théry | Swiss Racing Academy | – |
DNF | FONTAINE Emerson | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
DNF | IRIBE Shotaro | NTT Pro Cycling | ,, |
DNF | ROUILLER Loris | Alpecin-Fenix | ,, |
DNF | GUILLONNET Adrien | St Michel – Auber93 | ,, |
DNF | DEGAND Thomas | Circus – Wanty Gobert | ,, |
DNF | VANTOMME Maxime | Tarteletto – Isorex | ,, |
DNF | VENNER Quentin | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
DNF | BRUNEL Alexys | Groupama – FDJ | ,, |
DNF | CORTJENS Ryan | Alpecin-Fenix | ,, |
DNF | WIRTGEN Tom | Bingoal – Wallonie Bruxelles | ,, |
DNF | GAUDIN Damien | Team Total Direct Energie | ,, |
DNF | LÜSCHER Damian | Swiss Racing Academy | ,, |
DNF | ANTOMARCHI Julien | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, |
DNF | PAUMANN Fabian | Swiss Racing Academy | ,, |
DNF | OKA Atsushi | NIPPO DELKO One Provence | ,, |
DNF | SANZ Enrique | Equipo Kern Pharma | ,, |
DNF | VENCHIARUTTI Nicola | Androni Giocattoli – Sidermec | – |
DNF | LOUVET Louis | St Michel – Auber93 | – |
DNF | CENTRONE Ivan | Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole | ,, |
DNF | JANS Roy | Alpecin-Fenix | ,, |
DNF | NAVARDAUSKAS Ramūnas | NIPPO DELKO One Provence | ,, |
DNF | TRARIEUX Julien | NIPPO DELKO One Provence | ,, |
DNF | RUIZ Ibon | Equipo Kern Pharma | ,, |
DNF | JARRIER Benoît | Team Arkéa Samsic | ,, |
DNF | VANDEPUTTE Niels | Alpecin-Fenix | ,, |
DNF | ALAPHILIPPE Bryan | St Michel – Auber93 | ,, |
DNF | VAN MELSEN Kévin | Circus – Wanty Gobert | ,, |