Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic) wygrał po raz drugi w karierze francuski klasyk Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais. 

Już po raz 74 odbył się dziś wyścig Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais. Na rundach wokół Isbergues kolarze mieli do przejechania prawie 200 kilometrów. Pierwsza część dystansu była pagórkowata.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Natnael Berhane (Cofidis, Solutions Crédits), Fabian Lienhard (Groupama – FDJ), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) i Nic Dlamini (NTT Pro Cycling).

Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła ponad trzy minuty, ale byli bezradni w pojedynku z bezlitosnym peletonem. Mocne tempo powodowało, że ciężko było przeprowadzić skuteczną akcję.

Dopiero 25 kilometrów przed metą z dużej grupy zaatakowali Jérémy Lecroq (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM) i Robin Carpenter (Rally Cycling). Dwójka świetnie współpracowała, ale peleton nie miał zamiaru odpuszczać.

Na 10 kilometrów przed metą Lecroq i Carpenter mieli niespełna pół minuty zapasu i ostatecznie nie wystarczyło to do triumfu. O zwycięstwie we francuskiej jednodniówce zadecydował finisz z peletonu.

Zdecydowanie najszybszy okazał się Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic), dla którego to trzeci triumf w tym sezonie i drugi w karierze na trasie Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais.

Drugi był Romain Cardis (Team Total Direct Energie), a trzeci Timothy Dupont (Circus – Wanty Gobert).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic 04:31:46
2  CARDIS Romain Team Total Direct Energie ,,
3  DUPONT Timothy Circus – Wanty Gobert ,,
4  MOZZATO Luca B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 01:27
5  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits ,,
6  NÕMMELA Aksel Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
7  JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT Pro Cycling ,,
8  VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
9  KIELICH Timo Alpecin-Fenix ,,
10  CARVALHO Andre Hagens Berman Axeon ,,
11  STEWART Jake Groupama – FDJ ,,
12  DE BONDT Dries Alpecin-Fenix ,,
13  GROSU Eduard-Michael NIPPO DELKO One Provence ,,
14  MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
15  LEVASSEUR Jordan Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
16  RUEGG Lukas Swiss Racing Academy ,,
17  HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
18  COTÉ Pier-André Rally Cycling ,,
19  MAITRE Florian Team Total Direct Energie ,,
20  PASTOT Vincent France ,,
21  BARBERO Carlos NTT Pro Cycling ,,
22  MCLAY Daniel Team Arkéa Samsic ,,
23  VERMOTE Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
24  GAREL Adrien B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
25  ISTA Kevyn Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
26  RAJOVIĆ Dušan NIPPO DELKO One Provence ,,
27  MORICE Julien B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
28  WELTEN Bram Team Arkéa Samsic ,,
29  LIENHARD Fabian Groupama – FDJ ,,
30  VANBILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Crédits ,,
31  CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
32  FOUCHÉ James Hagens Berman Axeon ,,
33  DE POORTER Maxime Tarteletto – Isorex ,,
34  BOUTS Jordy Tarteletto – Isorex ,,
35  GALVÁN Francisco Equipo Kern Pharma ,,
36  TANFIELD Harry AG2R La Mondiale ,,
37  RELAES Jacob Tarteletto – Isorex ,,
38  ADRIÀ Roger Equipo Kern Pharma ,,
39  CARPENTER Robin Rally Cycling ,,
40  FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 00:53
41  GODON Dorian AG2R La Mondiale ,,
42  PAQUOT Tom Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
43  TILLER Rasmus NTT Pro Cycling ,,
44  BAGIOLI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec 00:51
45  ZUKOWSKY Nickolas Rally Cycling ,,
46  REUTIMANN Mathias Swiss Racing Academy ,,
47  DE BOD Stefan NTT Pro Cycling ,,
48  PACIONI Luca Androni Giocattoli – Sidermec 00:54
49  VINCENT Léo Groupama – FDJ ,,
50  RUEGG Timon Swiss Racing Academy ,,
51  ŠIŠKEVIČIUS Evaldas NIPPO DELKO One Provence ,,
52  TASSET Marvin Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
53  DRIZNERS Jarrad Hagens Berman Axeon ,,
54  PELIKÁN János Androni Giocattoli – Sidermec ,,
55  GRONDIN Donavan Team Arkéa Samsic ,,
56  PARRA José Félix Equipo Kern Pharma ,,
57  SELLIER Simon Team Total Direct Energie ,,
58  DLAMINI Nic NTT Pro Cycling ,,
59  JOSEPH Thomas Tarteletto – Isorex ,,
60  VERGER Simon AG2R La Mondiale ,,
61  BATTISTELLA Samuele NTT Pro Cycling ,,
62  BENOIST Antoine Alpecin-Fenix ,,
63  BACKAERT Frederik B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
64  DUVAL Julien AG2R La Mondiale ,,
65  DAUSCHY Guillaume France ,,
66  MORENO Ivan Equipo Kern Pharma ,,
67  FINÉ Eddy Cofidis, Solutions Crédits ,,
68  DAL-CIN Matteo Rally Cycling ,,
69  PICOUX Maximilien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
70  BARBIER Pierre NIPPO DELKO One Provence ,,
71  PETIT Adrien Team Total Direct Energie ,,
72  DE BACKER Bert B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
73  TEUGELS Lennert Tarteletto – Isorex ,,
74  LECROQ Jérémy B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
75  BELLETTI Manuel Androni Giocattoli – Sidermec 01:11
76  JOYCE Colin Rally Cycling ,,
77  VIEL Mattia Androni Giocattoli – Sidermec 00:57
78  TESSON Jason Rally Cycling ,,
79  AVOINE Kévin France ,,
80  JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
81  BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits ,,
82  GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale ,,
83  LE BON Johan B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM ,,
84  DAVIS Cole Hagens Berman Axeon ,,
85  VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale 01:46
86  JERMAN Žiga Groupama – FDJ 00:26
87  MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
88  ANDERSON Edward Hagens Berman Axeon 01:59
89  VACHON Florian Team Arkéa Samsic 02:30
90  DE WINTER Ludwig Circus – Wanty Gobert ,,
91  DELACROIX Theo Circus – Wanty Gobert ,,
92  BELLICAUD Jeremy Circus – Wanty Gobert ,,
93  LIGTHART Pim Team Total Direct Energie ,,
94  GUGLIELMI Simon Groupama – FDJ ,,
95  LE CUNFF Kévin France ,,
96  DEBEAUMARCHÉ Nicolas France ,,
97  HAVOT Sébastien France ,,
98  MATHIS Marco Cofidis, Solutions Crédits ,,
99  BASSETT Stephen Rally Cycling 03:06
100  EGHOLM Jakob Hagens Berman Axeon 03:11
101  THIÈRY Cyrille Swiss Racing Academy ,,
102  MENANT Théo Team Total Direct Energie ,,
103  RIOU Alan Team Arkéa Samsic 03:47
104  DAVY Clément Groupama – FDJ 04:50
105  PFRIMMER Arnaud France 08:30
106  IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
107  LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
108  CONSTANTIN Baptiste St Michel – Auber93 10:30
109  GARDNER Dan Tarteletto – Isorex ,,
110  AGIRRE Jon Equipo Kern Pharma ,,
DNF  SCHIR Théry Swiss Racing Academy
DNF  FONTAINE Emerson Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
DNF  IRIBE Shotaro NTT Pro Cycling ,,
DNF  ROUILLER Loris Alpecin-Fenix ,,
DNF  GUILLONNET Adrien St Michel – Auber93 ,,
DNF  DEGAND Thomas Circus – Wanty Gobert ,,
DNF  VANTOMME Maxime Tarteletto – Isorex ,,
DNF  VENNER Quentin Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
DNF  BRUNEL Alexys Groupama – FDJ ,,
DNF  CORTJENS Ryan Alpecin-Fenix ,,
DNF  WIRTGEN Tom Bingoal – Wallonie Bruxelles ,,
DNF  GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
DNF  LÜSCHER Damian Swiss Racing Academy ,,
DNF  ANTOMARCHI Julien Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF  PAUMANN Fabian Swiss Racing Academy ,,
DNF  OKA Atsushi NIPPO DELKO One Provence ,,
DNF  SANZ Enrique Equipo Kern Pharma ,,
DNF  VENCHIARUTTI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec
DNF  LOUVET Louis St Michel – Auber93
DNF  CENTRONE Ivan Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF  JANS Roy Alpecin-Fenix ,,
DNF  NAVARDAUSKAS Ramūnas NIPPO DELKO One Provence ,,
DNF  TRARIEUX Julien NIPPO DELKO One Provence ,,
DNF  RUIZ Ibon Equipo Kern Pharma ,,
DNF  JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
DNF  VANDEPUTTE Niels Alpecin-Fenix ,,
DNF  ALAPHILIPPE Bryan St Michel – Auber93 ,,
DNF  VAN MELSEN Kévin Circus – Wanty Gobert ,,