fot. A.S.O./Alex Broadway

Świętujący jutro swoje 22 urodziny Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) wygrał 107. edycję Tour de France. W prestiżowym sprincie na Polach Elizejskich w Paryżu najlepszy okazał się zwycięzca klasyfikacji punktowej Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step).

Ostatni, dwudziesty pierwszy etap wyścigu Tour de France zgodnie z tradycją był etapem przyjaźni. Kolarze wystartowali z Mantes-la-Jolie i mieli do pokonania 122-kilometry. Po drodze peleton minął jedną premię górską 4. kategorii, która nie miała żadnego znaczenia w walce o koszulkę najlepszego “górala”. Niewielkich emocji spodziewaliśmy się na lotnym finiszu, gdzie o zieloną koszulkę mieli walczyć Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step) oraz Peter Sagan (BORA – hansgrohe). Ostatnim aktem “Wielkiej Pętli” był oczywiście finisz na Polach Elizejskich w Paryżu.

Zgodnie z tradycją pierwsze kilometry ostatniego etapu były czasem na wspólne zdjęcia i przyjacielskie rozmowy. Prawdziwa rywalizacja o zwycięstwo etapowe zaczęła się już na rundach w Paryżu. 50-kilometrów przed finałową kreską na akcję zaczepną zdecydował się nie kto inny, jak Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers). Wraz z Polakiem w odjazd zabrali się jego kolega z ekipy Andrey Amador, Michael Schär (CCC Team), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step), Tom van Asbroeck (Israel Start-Up Nation) i Nicolas Edet (Cofidis). Niestety wspomniane harce szybko zakończyły się fiaskiem.

Na kolejne próby ucieczki nie musieliśmy czekać zbyt długo. Tym razem od peletonu odjechali: Maximilian Schachmann (BORA – hansgrohe), Greg Van Avermaet (CCC Team), Connor Swift (Arkéa-Samsic) oraz Pierre-Luc Périchon (Cofidis). Uciekinierzy między sobą rozstrzygnęli losy lotnej premii, którą wygrał Schachmann. Piąty na lotnym finiszu był Sam Bennett (Deceuninck-Quick-Step), natomiast Peter Sagan (BORA – hansgrohe) odpuścił tą walkę. W tym momencie Irlandczyk pozbawił Słowaka, choćby matematycznych szans na przejęcie zielonej koszulki i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji punktowej. Kraksę w peletonie miał Belg Edward Theuns (Trek-Segafredo).

Harcownicy utrzymywali około 20-sekundową przewagę nad grupą zasadniczą przez wiele kilometrów. 5500 metrów przed metą do odjazdu próbował przeskoczyć po raz kolejny Michał Kwiatkowski. Niestety drużyny posiadające w swoim składzie sprinterów nie dały cienia szansy zawodnikowi INEOS Grenadiers. Ucieczka, z której trochę wcześniej odpadł Brytyjczyk Swift zakończyła się już na ostatnim okrążeniu 4-kilometry przed metą.

Najlepsze rozprowadzenie miał Sam Bennett, dzięki swoim kolegom z Deceuninck-Quick-Step. W prestiżowym sprincie najlepszy okazał się właśnie kolarz “Watahy”. Drugi na finiszu był mistrz świata Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Na ostatniej lokacie na etapowym podium zameldował się Peter Sagan.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 02:53:32
2 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
5 Elia Viviani (Ita) Cofidis
6 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma
7 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
8 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation
9 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
10 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling
11 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren
12 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling
13 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
14 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
15 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic
16 Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale
17 Matteo Trentin (Ita) CCC Team
18 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
19 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
20 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation
21 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
22 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren
23 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
24 Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale
25 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie
26 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep
27 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren
28 Jonas Koch (Ger) CCC Team
29 Simone Consonni (Ita) Cofidis
30 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling
31 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie
32 José Rojas (Spa) Movistar Team
33 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
34 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
35 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
36 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren
37 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma
38 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
39 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
40 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
41 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
42 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
43 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling
44 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
45 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma
46 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
47 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
48 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
49 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
50 Christophe Laporte (Fra) Cofidis
51 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb
52 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
53 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
54 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
55 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
56 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling
57 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
58 Michael Schär (Swi) CCC Team
59 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
60 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
61 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic
62 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
63 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
64 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren
65 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep 00:00:18
66 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale 00:00:21
67 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 00:00:21
68 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale 00:00:21
69 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 00:00:21
70 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 00:00:21
71 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 00:00:21
72 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 00:00:21
73 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:00:21
74 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 00:00:21
75 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 00:00:21
76 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 00:00:21
77 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:00:21
78 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 00:00:21
79 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 00:00:21
80 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 00:00:21
81 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 00:00:21
82 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling 00:00:21
83 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 00:00:21
84 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 00:00:21
85 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 00:00:21
86 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 00:00:21
87 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 00:00:21
88 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep 00:00:32
89 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 00:00:34
90 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 00:00:34
91 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:00:39
92 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:00:39
93 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 00:00:47
94 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep 00:01:01
95 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 00:01:06
96 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 00:01:06
97 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 00:01:06
98 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 00:01:06
99 Simon Geschke (Ger) CCC Team 00:01:06
100 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 00:01:09
101 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation 00:01:09
102 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 00:01:09
103 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 00:01:09
104 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 00:01:09
105 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
106 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 00:01:09
107 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 00:01:09
108 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 00:01:09
109 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 00:01:13
110 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 00:01:15
111 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 00:01:17
112 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 00:01:17
113 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 00:01:20
114 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 00:01:23
115 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 00:01:25
116 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 00:01:26
117 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 00:01:28
118 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 00:01:30
119 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:01:30
120 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:01:30
121 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 00:01:35
122 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 00:02:05
123 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 00:02:10
124 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 00:02:10
125 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 00:02:10
126 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 00:02:27
127 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 00:02:29
128 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 00:02:30
129 Marc Soler (Spa) Movistar Team 00:02:30
130 Jan Hirt (Cze) CCC Team 00:02:38
131 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:02:38
132 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 00:02:38
133 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 00:02:38
134 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:02:38
135 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 00:02:38
136 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 00:02:38
137 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 00:02:51
138 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 00:03:05
139 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 00:03:23
140 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 00:03:23
141 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 00:03:25
142 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 00:03:47
143 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 00:03:47
144 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 00:03:47
145 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 00:03:47
146 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 00:03:53
Klasyfikacja generalna:
1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 87:20:05
2 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 00:00:59
3 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo 00:03:30
4 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren 00:05:58
5 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 00:06:07
6 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 00:06:47
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma 00:07:48
8 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling 00:08:02
9 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 00:09:25
10 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren 00:14:03
11 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 00:16:58
12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:17:41
13 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 00:25:53
14 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 00:31:04
15 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 00:42:20
16 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 00:55:56
17 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 01:03:07
18 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 01:08:26
19 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 01:19:54
20 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma 01:20:31
21 Marc Soler (Spa) Movistar Team 01:31:53
22 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 01:36:12
23 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 01:38:45
24 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 01:39:27
25 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 01:40:06
26 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale 01:40:51
27 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ 01:42:43
28 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 01:55:12
29 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 01:59:54
30 Michał Kwiatkowski (Pol) Ineos Grenadiers 02:06:32
31 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 02:13:02
32 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 02:13:47
33 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 02:15:39
34 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 02:15:49
35 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale 02:16:19
36 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 02:19:11
37 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 02:20:31
38 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 02:21:57
39 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 02:26:53
40 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 02:29:54
41 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 02:30:25
42 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 02:30:35
43 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep 02:33:30
44 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 02:34:50
45 Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team 02:37:02
46 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 02:39:37
47 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 02:39:54
48 Simon Geschke (Ger) CCC Team 02:44:27
49 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 02:48:44
50 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 02:49:50
51 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 02:50:04
52 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 02:51:56
53 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 02:54:17
54 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 02:54:34
55 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 03:01:41
56 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 03:03:09
57 Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe 03:03:28
58 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 03:06:26
59 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 03:07:42
60 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 03:13:41
61 Oliver Naesen (Bel) AG2R la Mondiale 03:22:04
62 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 03:24:55
63 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 03:25:17
64 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 03:27:13
65 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 03:27:46
66 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 03:32:40
67 Jan Hirt (Cze) CCC Team 03:34:58
68 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation 03:37:12
69 Michael Schär (Swi) CCC Team 03:38:55
70 José Rojas (Spa) Movistar Team 03:40:49
71 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 03:40:52
72 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 03:41:20
73 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 03:41:45
74 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 03:48:00
75 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 03:48:50
76 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren 03:49:02
77 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 03:49:04
78 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 03:51:57
79 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 03:52:10
80 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 03:52:51
81 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 03:53:09
82 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 03:53:17
83 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 04:00:34
84 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 04:04:15
85 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 04:11:03
86 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 04:14:28
87 Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers 04:15:38
88 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 04:17:07
89 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling 04:18:47
90 Dries Devenyns (Bel) Deceuninck-Quickstep 04:20:41
91 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 04:22:20
92 Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb 04:24:13
93 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren 04:24:42
94 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 04:24:52
95 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 04:25:50
96 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 04:27:07
97 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 04:28:39
98 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 04:33:17
99 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 04:34:03
100 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 04:34:06
101 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling 04:34:19
102 Kevin Ledanois (Fra) Team Arkea-Samsic 04:35:48
103 Joris Nieuwenhuis (Ned) Team Sunweb 04:38:50
104 Clement Venturini (Fra) AG2R la Mondiale 04:39:08
105 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 04:40:46
106 Connor Swift (GBr) Team Arkea-Samsic 04:41:59
107 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 04:44:30
108 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 04:44:57
109 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 04:45:26
110 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 04:47:23
111 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 04:48:47
112 Simone Consonni (Ita) Cofidis 04:53:50
113 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 04:58:46
114 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep 05:00:04
115 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 05:00:14
116 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 05:00:43
117 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 05:01:32
118 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 05:05:28
119 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 05:08:10
120 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 05:09:02
121 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling 05:09:32
122 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 05:10:32
123 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 05:10:40
124 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 05:11:03
125 Jonas Koch (Ger) CCC Team 05:12:04
126 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 05:13:11
127 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 05:14:52
128 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo-Visma 05:17:28
129 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 05:17:50
130 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep 05:26:21
131 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 05:27:38
132 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 05:28:28
133 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 05:28:45
134 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling 05:29:38
135 Elia Viviani (Ita) Cofidis 05:30:01
136 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 05:31:30
137 Kevin Reza (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 05:31:37
138 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 05:32:33
139 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 05:34:43
140 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 05:38:16
141 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 05:42:13
142 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 05:43:07
143 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren 05:46:27
144 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 05:50:25
145 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 06:01:48
146 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 06:07:02