fot. lavuelta.com

Brytyjczyk z Team Sky był najlepszy w jeździe indywidualnej na czas. Liderem pozostał Nairo Quintana (Movistar), chociaż jego przewaga znacząco spadła.

Dziewiętnasty etap hiszpańskiego Wielkiego Touru to wyczekiwana jazda indywidualna na czas Xabia-Calpe o długości 37km. Tutaj lwią część strat miał odrobić Christopher Froome (Team Sky), żeby mieć możliwość atakowania na jutrzejszym, górskim odcinku.

Jako pierwszy na trasie pojawił się Svein Tuft (Orica-Bike Exchange), ale nie “zaginał” się i uzyskał słabszy czas. Bardzo dobrze pojechał za to Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo). Mistrz Belgii wyszedł na pozycję lidera z rezultatem 48’20” i dość długo prowadził. Jego czas został pobity dopiero przez… Belga, Yves Lempaerta (Etixx-Quickstep) – 47’59”. Belgijskie podium uzupełnił na chwilę Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), ale parę minut po nim na prowadzenie wyszedł Tobias Ludvigsson (Giant-Alpecin) – 47’57”.

Znakomicie jechał jednak Jonathan Castroviejo (Movistar). Czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro miał najlepsze czasy na punktach pomiaru i zmierzał po pewną pozycję lidera. Hiszpan na mecie pojawił się 47’17” po wyruszeniu i mógł dość wygodnie rozsiąść się w fotelu prowadzącego.

Od 16:38 startowali już kolarze sklasyfikowani w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Fantastycznie jechał Christopher Froome (Team Sky), który wyszedł na prowadzenie na pierwszym punkcie pomiaru czasu. Nairo Quintana (Movistar) tracił 46 sekund, a Alberto Contador (Tinkoff) 31. El Pistolero już na trasie awansował na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Drugi pomiar czasu to kolejna przewaga Froome’a – tym razem Quintana tracił już 1’32”, a Contador 1’12”. Pozostali kolarze walczący o klasyfikację generalną byli daleko z tyłu – Esteban Chaves (Orica-Greenedge) 2’14”, a Simon Yates (Orica-Greenedge) 2’31”.

Niestety kraksę zaliczył Samuel Sanchez (BMC), który jechał w znakomitym tempie, ale na metę przyjechał prawie 6 minut za Castroviejo. Contador przyjechał z czasem gorszym o 1’13” od Castroviejo, a Yates ponad 3 minuty.

Zdecydowanym zwycięzcą został Christopher Froome (Team Sky). Na mecie wjechał z czasem 46:33 i pobił Castroviejo o ponad 40 sekund. Esteban Chaves był wolniejszy o aż 3’12”. Nairo Quintana obronił koszulkę lidera wyścigu, ale jego przewaga nad Brytyjczykiem spadła do 1’21”.

 

1. GBRFROOME Christopher 21 TEAM SKY 46′ 33”
2. ESPCASTROVIEJO Jonathan 2 MOVISTAR TEAM 47′ 17” + 00′ 44”
3. SWELUDVIGSSON Tobias 86 TEAM GIANT ALPECIN 47′ 57” + 01′ 24”
4. BELLAMPAERT Yves 134 ETIXX – QUICK STEP 47′ 59” + 01′ 26”
5. BELCAMPENAERTS Victor 45 LOTTO NL -JUMBO 48′ 20” + 01′ 47”
6. CZEKONIG Leopold 26 TEAM SKY 48′ 24” + 01′ 51”
7. USATALANSKY Andrew 141 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 48′ 27” + 01′ 54”
8. ESPCONTADOR Alberto 11 TINKOFF 48′ 30” + 01′ 57”
9. ITAFELLINE Fabio 96 TREK – SEGAFREDO 48′ 31” + 01′ 58”
10. ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon 66 ASTANA PRO TEAM 48′ 43” + 02′ 10”
11. COLQUINTANA Nairo 7 MOVISTAR TEAM 48′ 49” + 02′ 16”
12. AUTZOIDL Riccardo 99 TREK – SEGAFREDO 49′ 03” + 02′ 30”
13. BELDE GENDT Thomas 123 LOTTO SOUDAL 49′ 06” + 02′ 33”
14. ITACATALDO Dario 62 ASTANA PRO TEAM 49′ 11” + 02′ 38”
15. SUIDILLIER Silvan 33 BMC RACING TEAM 49′ 13” + 02′ 40”
16. USAWARBASSE Larry 168 IAM CYCLING 49′ 20” + 02′ 47”
17. ESPVALVERDE Alejandro 1 MOVISTAR TEAM 49′ 23” + 02′ 50”
18. USAHAGA Chad 85 TEAM GIANT ALPECIN 49′ 24” + 02′ 51”
19. BELDEVENYNS Dries 163 IAM CYCLING 49′ 29” + 02′ 56”
20. BELHERMANS Ben 36 BMC RACING TEAM 49′ 35” + 03′ 02”
21. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 101 AG2R LA MONDIALE 49′ 35” + 03′ 02”
22. KAZGRUZDEV Dmitriy 63 ASTANA PRO TEAM 49′ 37” + 03′ 04”
23. NORLAENGEN Vegard Stake 164 IAM CYCLING 49′ 40” + 03′ 07”
24. COLCHAVES Johan Esteban 51 ORICA BIKEEXCHANGE 49′ 46” + 03′ 13”
25. NZLBENNETT George 43 LOTTO NL -JUMBO 49′ 51” + 03′ 18”
26. BELMONFORT Maxime 126 LOTTO SOUDAL 49′ 52” + 03′ 19”
27. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 6 MOVISTAR TEAM 49′ 53” + 03′ 20”
28. ITABOARO Manuele 13 TINKOFF 50′ 03” + 03′ 30”
29. ESPDE LA CRUZ David 133 ETIXX – QUICK STEP 50′ 08” + 03′ 35”
30. LTUBAGDONAS Gediminas 102 AG2R LA MONDIALE 50′ 09” + 03′ 36”
31. PORMACHADO Tiago 115 TEAM KATUSHA 50′ 17” + 03′ 44”
32. GBRYATES Simon 59 ORICA BIKEEXCHANGE 50′ 18” + 03′ 45”
33. ESPZUBELDIA Haimar 91 TREK – SEGAFREDO 50′ 22” + 03′ 49”
34. ITASCARPONI Michele 61 ASTANA PRO TEAM 50′ 22” + 03′ 49”
35. CZESTYBAR Zdenek 137 ETIXX – QUICK STEP 50′ 27” + 03′ 54”
36. FRALADAGNOUS Matthieu 75 FDJ 50′ 30” + 03′ 57”
37. NEDGESINK Robert 46 LOTTO NL -JUMBO 50′ 32” + 03′ 59”
38. SUIWYSS Marcel 169 IAM CYCLING 50′ 34” + 04′ 01”
39. FRASICARD Romain 211 DIRECT ENERGIE 50′ 39” + 04′ 06”
40. BELBAKELANTS Jan 103 AG2R LA MONDIALE 50′ 47” + 04′ 14”
41. BELMEERSMAN Gianni 135 ETIXX – QUICK STEP 50′ 52” + 04′ 19”
42. FRAROSSETTO Stéphane 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 50′ 53” + 04′ 20”
43. FRALATOUR Pierre-Roger 107 AG2R LA MONDIALE 50′ 53” + 04′ 20”
44. FRARIBLON Christophe 109 AG2R LA MONDIALE 50′ 53” + 04′ 20”
45. NEDTANKINK Bram 48 LOTTO NL -JUMBO 50′ 58” + 04′ 25”
46. ITAPUCCIO Salvatore 29 TEAM SKY 51′ 07” + 04′ 34”
47. POLGOLAS Michal 23 TEAM SKY 51′ 07” + 04′ 34”
48. FRACALMEJANE Lilian 213 DIRECT ENERGIE 51′ 18” + 04′ 45”
49. NOREIKING Odd Christian 72 FDJ 51′ 23” + 04′ 50”
50. NORBYSTRÖM Sven Erik 112 TEAM KATUSHA 51′ 29” + 04′ 56”
51. KAZZEITS Andrey 69 ASTANA PRO TEAM 51′ 36” + 05′ 03”
52. NEDBOUWMAN Koen 44 LOTTO NL -JUMBO 51′ 37” + 05′ 04”
53. FRABOUET Maxime 132 ETIXX – QUICK STEP 51′ 41” + 05′ 08”
54. BELTEUNS Dylan 38 BMC RACING TEAM 51′ 45” + 05′ 12”
55. FRAMORICE Julien 217 DIRECT ENERGIE 51′ 47” + 05′ 14”
56. ITAFORMOLO Davide 145 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 51′ 50” + 05′ 17”
57. ITABENNATI Daniele 12 TINKOFF 51′ 52” + 05′ 19”
58. FRADOMONT Axel 105 AG2R LA MONDIALE 51′ 53” + 05′ 20”
59. RUSKOCHETKOV Pavel 113 TEAM KATUSHA 51′ 57” + 05′ 24”
60. ESPERVITI Imanol 3 MOVISTAR TEAM 51′ 59” + 05′ 26”
61. ESPPARDILLA Sergio 207 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 52′ 01” + 05′ 28”
62. FRAMANZIN Lorenzo 77 FDJ 52′ 03” + 05′ 30”
63. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 17 TINKOFF 52′ 05” + 05′ 32”
64. SUIPELLAUD Simon 165 IAM CYCLING 52′ 05” + 05′ 32”
65. ITAVILLELLA Davide 149 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 52′ 06” + 05′ 33”
66. FRACOUSIN Jérome 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 52′ 13” + 05′ 40”
67. ITAMOSER Moreno 147 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 52′ 17” + 05′ 44”
68. BELDE CLERCQ Bart 121 LOTTO SOUDAL 52′ 21” + 05′ 48”
69. RUSTROFIMOV Yury 19 TINKOFF 52′ 22” + 05′ 49”
70. PORMENDES José 191 BORA-ARGON 18 52′ 27” + 05′ 54”
71. CANTUFT Svein 58 ORICA BIKEEXCHANGE 52′ 27” + 05′ 54”
72. USAKING Benjamin 146 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 52′ 27” + 05′ 54”
73. BELKEUKELEIRE Jens 56 ORICA BIKEEXCHANGE 52′ 34” + 06′ 01”
74. ESPROJAS José Joaquin 8 MOVISTAR TEAM 52′ 35” + 06′ 02”
75. AUTMUHLBERGER Gregor 195 BORA-ARGON 18 52′ 36” + 06′ 03”
76. LATSMUKULIS Gatis 67 ASTANA PRO TEAM 52′ 39” + 06′ 06”
77. SUIWYSS Danilo 39 BMC RACING TEAM 52′ 39” + 06′ 06”
78. CANANDERSON Ryan 212 DIRECT ENERGIE 52′ 41” + 06′ 08”
79. LUXDRUCKER Jean-Pierre 34 BMC RACING TEAM 52′ 43” + 06′ 10”
80. NEDDE KORT Koen 83 TEAM GIANT ALPECIN 52′ 44” + 06′ 11”
81. RUSLAGUTIN Sergey 114 TEAM KATUSHA 52′ 44” + 06′ 11”
82. JPNARASHIRO Yukiya 172 LAMPRE – MERIDA 52′ 45” + 06′ 12”
83. FRANAULEAU Bryan 218 DIRECT ENERGIE 52′ 46” + 06′ 13”
84. FRACHEVRIER Clément 162 IAM CYCLING 52′ 48” + 06′ 15”
85. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 4 MOVISTAR TEAM 52′ 49” + 06′ 16”
86. GERKNEES Christian 25 TEAM SKY 52′ 49” + 06′ 16”
87. FRAQUEMENEUR Perrig 219 DIRECT ENERGIE 52′ 54” + 06′ 21”
88. ESPLOPEZ GARCIA David 28 TEAM SKY 52′ 54” + 06′ 21”
89. GBRKENNAUGH Peter 24 TEAM SKY 52′ 56” + 06′ 23”
90. BELWALLAYS Jelle 129 LOTTO SOUDAL 52′ 57” + 06′ 24”
91. ERIKUDUS Merhawi 157 DIMENSION DATA 52′ 57” + 06′ 24”
92. RSADOUGALL Nick 152 DIMENSION DATA 53′ 01” + 06′ 28”
93. ESPSANCHEZ GONZALEZ Samuel 37 BMC RACING TEAM 53′ 02” + 06′ 29”
94. FRACHETOUT LOÏC 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 53′ 07” + 06′ 34”
95. AUSHOWSON Damien 55 ORICA BIKEEXCHANGE 53′ 07” + 06′ 34”
96. RUSSILIN Egor 118 TEAM KATUSHA 53′ 08” + 06′ 35”
97. RSAMEINTJES Louis 171 LAMPRE – MERIDA 53′ 10” + 06′ 37”
98. ESPLOSADA Alberto 111 TEAM KATUSHA 53′ 11” + 06′ 38”
99. NEDTERPSTRA Niki 138 ETIXX – QUICK STEP 53′ 18” + 06′ 45”
100. GERFRÖHLINGER Johannes 84 TEAM GIANT ALPECIN 53′ 19” + 06′ 46”
101. AUSGERRANS Simon 53 ORICA BIKEEXCHANGE 53′ 19” + 06′ 46”
102. ESPMATE MARDONES Luis Angel 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 53′ 20” + 06′ 47”
103. GERSCHWARZMANN Michael 197 BORA-ARGON 18 53′ 20” + 06′ 47”
104. RSAVENTER Jacobus 159 DIMENSION DATA 53′ 21” + 06′ 48”
105. BELVAN DER SANDE Tosh 127 LOTTO SOUDAL 53′ 21” + 06′ 48”
106. GERPFINGSTEN Christoph 196 BORA-ARGON 18 53′ 21” + 06′ 48”
107. FRAMOLARD Rudy 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 53′ 24” + 06′ 51”
108. ITACATTANEO Mattia 173 LAMPRE – MERIDA 53′ 24” + 06′ 51”
109. GBRTHWAITES Scott 199 BORA-ARGON 18 53′ 30” + 06′ 57”
110. USAREIJNEN Kiel 98 TREK – SEGAFREDO 53′ 30” + 06′ 57”
111. BELSERRY Pieter 136 ETIXX – QUICK STEP 53′ 31” + 06′ 58”
112. ESPHERRADA Jose 5 MOVISTAR TEAM 53′ 38” + 07′ 05”
113. FRACARDIS Romain 214 DIRECT ENERGIE 53′ 39” + 07′ 06”
114. GBRCARTHY Hugh 203 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 53′ 46” + 07′ 13”
115. LUXDIDIER Laurent 95 TREK – SEGAFREDO 53′ 47” + 07′ 14”
116. AUTGOGL Michael 14 TINKOFF 53′ 47” + 07′ 14”
117. FRAGENIEZ Alexandre 74 FDJ 53′ 48” + 07′ 15”
118. AUSHANSEN Adam 125 LOTTO SOUDAL 53′ 51” + 07′ 18”
119. FRAHARDY Romain 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 53′ 51” + 07′ 18”
120. FRAROLLAND Pierre 148 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 53′ 56” + 07′ 23”
121. ESPPRADES Eduard 208 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 53′ 58” + 07′ 25”
122. DENNIELSEN Magnus Cort 57 ORICA BIKEEXCHANGE 54′ 02” + 07′ 29”
123. FRABERNARD Julien 93 TREK – SEGAFREDO 54′ 03” + 07′ 30”
124. AUSHAIG Jack 54 ORICA BIKEEXCHANGE 54′ 07” + 07′ 34”
125. CRODURASEK Kristijan 175 LAMPRE – MERIDA 54′ 09” + 07′ 36”
126. ITAVANOTTI Alessandro 68 ASTANA PRO TEAM 54′ 17” + 07′ 44”
127. RUSROVNY Ivan 18 TINKOFF 54′ 27” + 07′ 54”
128. NEDSTAMSNIJDER Tom 88 TEAM GIANT ALPECIN 54′ 31” + 07′ 58”
129. FRABIDARD François 104 AG2R LA MONDIALE 54′ 31” + 07′ 58”
130. ITABENEDETTI Cesare 192 BORA-ARGON 18 54′ 35” + 08′ 02”
131. NORSKJOESTAD LUNKE Sindre 87 TEAM GIANT ALPECIN 54′ 39” + 08′ 06”
132. ITABRAMBILLA Gianluca 131 ETIXX – QUICK STEP 54′ 39” + 08′ 06”
133. FRAJAUREGUI Quentin 106 AG2R LA MONDIALE 54′ 42” + 08′ 09”
134. COLRESTREPO Jhonatan 117 TEAM KATUSHA 54′ 45” + 08′ 12”
135. RUSMAMYKIN Matvey 116 TEAM KATUSHA 54′ 45” + 08′ 12”
136. NEDKEIZER Martijn 47 LOTTO NL -JUMBO 54′ 47” + 08′ 14”
137. ESPARROYO David 201 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 54′ 47” + 08′ 14”
138. FRAELISSONDE KENNY 71 FDJ 54′ 50” + 08′ 17”
139. ESPFRAILE Omar 154 DIMENSION DATA 54′ 52” + 08′ 19”
140. ESPROSON Jaime 209 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 54′ 54” + 08′ 21”
141. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 15 TINKOFF 54′ 54” + 08′ 21”
142. AUSSUTHERLAND Rory 9 MOVISTAR TEAM 54′ 56” + 08′ 23”
143. JPNBEPPU Fumiyuki 92 TREK – SEGAFREDO 54′ 57” + 08′ 24”
144. COLATAPUMA Darwin 32 BMC RACING TEAM 55′ 00” + 08′ 27”
145. GERARNDT Nikias 82 TEAM GIANT ALPECIN 55′ 04” + 08′ 31”
146. BLRKOSHEVOY Ilia 178 LAMPRE – MERIDA 55′ 07” + 08′ 34”
147. ITACONTI Valerio 174 LAMPRE – MERIDA 55′ 07” + 08′ 34”
148. SVKVELITS Martin 139 ETIXX – QUICK STEP 55′ 08” + 08′ 35”
149. BELVERVAEKE Louis 128 LOTTO SOUDAL 55′ 08” + 08′ 35”
150. BELDOCKX Gert 124 LOTTO SOUDAL 55′ 11” + 08′ 38”
151. BELVAN GENECHTEN Jonas 167 IAM CYCLING 55′ 17” + 08′ 44”
152. ESPBILBAO Pello 202 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 55′ 31” + 08′ 58”
153. ITASBARAGLI Kristan 158 DIMENSION DATA 55′ 35” + 09′ 02”
154. USAFARRAR Tyler 153 DIMENSION DATA 55′ 37” + 09′ 04”
155. SUIFRANK Mathias 161 IAM CYCLING 55′ 51” + 09′ 18”
156. BELARMEE Sander 122 LOTTO SOUDAL 55′ 51” + 09′ 18”
157. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam 177 LAMPRE – MERIDA 56′ 05” + 09′ 32”
158. NZLBEWLEY Sam 52 ORICA BIKEEXCHANGE 56′ 10” + 09′ 37”
159. USABOSWELL Ian 22 TEAM SKY 56′ 14” + 09′ 41”
160. GERSELIG Rüdiger 198 BORA-ARGON 18 56′ 23” + 09′ 50”
161. USADOMBROWSKI Joe 144 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 57′ 38” + 11′ 05”

 

Generalka:

1. COLQUINTANA Nairo 7 MOVISTAR TEAM 75h 18′ 52”
2. GBRFROOME Christopher 21 TEAM SKY 75h 20′ 13” + 01′ 21”
3. ESPCONTADOR Alberto 11 TINKOFF 75h 22′ 35” + 03′ 43”
4. COLCHAVES Johan Esteban 51 ORICA BIKEEXCHANGE 75h 23′ 46” + 04′ 54”
5. USATALANSKY Andrew 141 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 75h 26′ 04” + 07′ 12”
6. GBRYATES Simon 59 ORICA BIKEEXCHANGE 75h 26′ 24” + 07′ 32”
7. ITASCARPONI Michele 61 ASTANA PRO TEAM 75h 28′ 53” + 10′ 01”
8. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 6 MOVISTAR TEAM 75h 28′ 59” + 10′ 07”
9. ESPDE LA CRUZ David 133 ETIXX – QUICK STEP 75h 29′ 03” + 10′ 11”
10. ITAFORMOLO Davide 145 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 75h 30′ 06” + 11′ 14”
11. NZLBENNETT George 43 LOTTO NL -JUMBO 75h 30′ 56” + 12′ 04”
12. ESPSANCHEZ GONZALEZ Samuel 37 BMC RACING TEAM 75h 31′ 17” + 12′ 25”
13. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 101 AG2R LA MONDIALE 75h 31′ 22” + 12′ 30”
14. BELHERMANS Ben 36 BMC RACING TEAM 75h 32′ 10” + 13′ 18”
15. ESPVALVERDE Alejandro 1 MOVISTAR TEAM 75h 33′ 14” + 14′ 22”
16. ESPPARDILLA Sergio 207 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 75h 33′ 17” + 14′ 25”
17. RUSSILIN Egor 118 TEAM KATUSHA 75h 39′ 07” + 20′ 15”
18. BELMONFORT Maxime 126 LOTTO SOUDAL 75h 40′ 06” + 21′ 14”
19. BELBAKELANTS Jan 103 AG2R LA MONDIALE 75h 45′ 40” + 26′ 48”
20. SUIWYSS Marcel 169 IAM CYCLING 75h 50′ 13” + 31′ 21”
21. ESPZUBELDIA Haimar 91 TREK – SEGAFREDO 75h 50′ 58” + 32′ 06”
22. FRAHARDY Romain 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 75h 58′ 40” + 39′ 48”
23. FRAELISSONDE KENNY 71 FDJ 75h 58′ 58” + 40′ 06”
24. RUSMAMYKIN Matvey 116 TEAM KATUSHA 76h 12′ 27” + 53′ 35”
25. KAZZEITS Andrey 69 ASTANA PRO TEAM 76h 12′ 56” + 54′ 04”
26. ESPMATE MARDONES Luis Angel 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 76h 13′ 26” + 54′ 34”
27. ITABRAMBILLA Gianluca 131 ETIXX – QUICK STEP 76h 13′ 35” + 54′ 43”
28. ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon 66 ASTANA PRO TEAM 76h 18′ 28” + 59′ 36”
29. CZEKONIG Leopold 26 TEAM SKY 76h 18′ 35” + 59′ 43”
30. ITAFELLINE Fabio 96 TREK – SEGAFREDO 76h 24′ 57” + 01h 06′ 05”
31. FRALATOUR Pierre-Roger 107 AG2R LA MONDIALE 76h 28′ 52” + 01h 10′ 00”
32. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 4 MOVISTAR TEAM 76h 29′ 54” + 01h 11′ 02”
33. RSAMEINTJES Louis 171 LAMPRE – MERIDA 76h 31′ 24” + 01h 12′ 32”
34. ERIKUDUS Merhawi 157 DIMENSION DATA 76h 31′ 42” + 01h 12′ 50”
35. FRAMOLARD Rudy 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 76h 31′ 51” + 01h 12′ 59”
36. ESPCASTROVIEJO Jonathan 2 MOVISTAR TEAM 76h 38′ 46” + 01h 19′ 54”
37. RUSTROFIMOV Yury 19 TINKOFF 76h 38′ 54” + 01h 20′ 02”
38. FRABOUET Maxime 132 ETIXX – QUICK STEP 76h 44′ 52” + 01h 26′ 00”
39. COLATAPUMA Darwin 32 BMC RACING TEAM 76h 44′ 52” + 01h 26′ 00”
40. ESPROJAS José Joaquin 8 MOVISTAR TEAM 76h 45′ 05” + 01h 26′ 13”
41. FRADOMONT Axel 105 AG2R LA MONDIALE 76h 46′ 15” + 01h 27′ 23”
42. GBRKENNAUGH Peter 24 TEAM SKY 76h 47′ 13” + 01h 28′ 21”
43. AUSHOWSON Damien 55 ORICA BIKEEXCHANGE 76h 47′ 25” + 01h 28′ 33”
44. USAWARBASSE Larry 168 IAM CYCLING 76h 50′ 19” + 01h 31′ 27”
45. SUIWYSS Danilo 39 BMC RACING TEAM 76h 53′ 05” + 01h 34′ 13”
46. FRACHEVRIER Clément 162 IAM CYCLING 76h 53′ 23” + 01h 34′ 31”
47. NEDGESINK Robert 46 LOTTO NL -JUMBO 76h 54′ 15” + 01h 35′ 23”
48. FRAROLLAND Pierre 148 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 76h 54′ 46” + 01h 35′ 54”
49. ITACATALDO Dario 62 ASTANA PRO TEAM 76h 55′ 24” + 01h 36′ 32”
50. RUSKOCHETKOV Pavel 113 TEAM KATUSHA 76h 55′ 24” + 01h 36′ 32”
51. SUIFRANK Mathias 161 IAM CYCLING 76h 55′ 29” + 01h 36′ 37”
52. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 15 TINKOFF 76h 56′ 39” + 01h 37′ 47”
53. SWELUDVIGSSON Tobias 86 TEAM GIANT ALPECIN 76h 58′ 59” + 01h 40′ 07”
54. PORMENDES José 191 BORA-ARGON 18 76h 59′ 25” + 01h 40′ 33”
55. FRASICARD Romain 211 DIRECT ENERGIE 77h 00′ 36” + 01h 41′ 44”
56. USAKING Benjamin 146 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 77h 07′ 40” + 01h 48′ 48”
57. FRABERNARD Julien 93 TREK – SEGAFREDO 77h 15′ 33” + 01h 56′ 41”
58. AUTZOIDL Riccardo 99 TREK – SEGAFREDO 77h 21′ 15” + 02h 02′ 23”
59. ESPLOSADA Alberto 111 TEAM KATUSHA 77h 22′ 35” + 02h 03′ 43”
60. FRAROSSETTO Stéphane 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 77h 24′ 42” + 02h 05′ 50”
61. BELDE CLERCQ Bart 121 LOTTO SOUDAL 77h 24′ 44” + 02h 05′ 52”
62. ITAVILLELLA Davide 149 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 77h 25′ 46” + 02h 06′ 54”
63. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam 177 LAMPRE – MERIDA 77h 26′ 27” + 02h 07′ 35”
64. CZESTYBAR Zdenek 137 ETIXX – QUICK STEP 77h 29′ 36” + 02h 10′ 44”
65. BELKEUKELEIRE Jens 56 ORICA BIKEEXCHANGE 77h 33′ 40” + 02h 14′ 48”
66. CRODURASEK Kristijan 175 LAMPRE – MERIDA 77h 36′ 51” + 02h 17′ 59”
67. BELDE GENDT Thomas 123 LOTTO SOUDAL 77h 37′ 04” + 02h 18′ 12”
68. AUTGOGL Michael 14 TINKOFF 77h 40′ 56” + 02h 22′ 04”
69. ESPLOPEZ GARCIA David 28 TEAM SKY 77h 43′ 09” + 02h 24′ 17”
70. ESPFRAILE Omar 154 DIMENSION DATA 77h 44′ 20” + 02h 25′ 28”
71. ITACONTI Valerio 174 LAMPRE – MERIDA 77h 54′ 16” + 02h 35′ 24”
72. RUSLAGUTIN Sergey 114 TEAM KATUSHA 77h 59′ 28” + 02h 40′ 36”
73. ESPROSON Jaime 209 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 77h 59′ 57” + 02h 41′ 05”
74. USAHAGA Chad 85 TEAM GIANT ALPECIN 78h 00′ 21” + 02h 41′ 29”
75. FRAQUEMENEUR Perrig 219 DIRECT ENERGIE 78h 00′ 54” + 02h 42′ 02”
76. GERPFINGSTEN Christoph 196 BORA-ARGON 18 78h 03′ 26” + 02h 44′ 34”
77. NOREIKING Odd Christian 72 FDJ 78h 06′ 42” + 02h 47′ 50”
78. ESPBILBAO Pello 202 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 78h 06′ 55” + 02h 48′ 03”
79. SUIDILLIER Silvan 33 BMC RACING TEAM 78h 06′ 57” + 02h 48′ 05”
80. ITASBARAGLI Kristan 158 DIMENSION DATA 78h 07′ 54” + 02h 49′ 02”
81. USABOSWELL Ian 22 TEAM SKY 78h 07′ 58” + 02h 49′ 06”
82. NORLAENGEN Vegard Stake 164 IAM CYCLING 78h 09′ 03” + 02h 50′ 11”
83. LATSMUKULIS Gatis 67 ASTANA PRO TEAM 78h 10′ 06” + 02h 51′ 14”
84. ESPERVITI Imanol 3 MOVISTAR TEAM 78h 10′ 12” + 02h 51′ 20”
85. FRACALMEJANE Lilian 213 DIRECT ENERGIE 78h 10′ 21” + 02h 51′ 29”
86. BELVERVAEKE Louis 128 LOTTO SOUDAL 78h 10′ 53” + 02h 52′ 01”
87. PORMACHADO Tiago 115 TEAM KATUSHA 78h 12′ 27” + 02h 53′ 35”
88. GERFRÖHLINGER Johannes 84 TEAM GIANT ALPECIN 78h 12′ 44” + 02h 53′ 52”
89. ESPHERRADA Jose 5 MOVISTAR TEAM 78h 13′ 08” + 02h 54′ 16”
90. USADOMBROWSKI Joe 144 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 78h 13′ 13” + 02h 54′ 21”
91. AUSGERRANS Simon 53 ORICA BIKEEXCHANGE 78h 13′ 22” + 02h 54′ 30”
92. ITAMOSER Moreno 147 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 78h 14′ 31” + 02h 55′ 39”
93. FRAJAUREGUI Quentin 106 AG2R LA MONDIALE 78h 15′ 01” + 02h 56′ 09”
94. BELWALLAYS Jelle 129 LOTTO SOUDAL 78h 15′ 16” + 02h 56′ 24”
95. ITABENEDETTI Cesare 192 BORA-ARGON 18 78h 15′ 45” + 02h 56′ 53”
96. ITAVANOTTI Alessandro 68 ASTANA PRO TEAM 78h 16′ 30” + 02h 57′ 38”
97. FRABIDARD François 104 AG2R LA MONDIALE 78h 16′ 36” + 02h 57′ 44”
98. NEDDE KORT Koen 83 TEAM GIANT ALPECIN 78h 18′ 53” + 03h 00′ 01”
99. FRALADAGNOUS Matthieu 75 FDJ 78h 19′ 10” + 03h 00′ 18”
100. BELARMEE Sander 122 LOTTO SOUDAL 78h 19′ 27” + 03h 00′ 35”
101. RUSROVNY Ivan 18 TINKOFF 78h 21′ 39” + 03h 02′ 47”
102. BELDEVENYNS Dries 163 IAM CYCLING 78h 22′ 15” + 03h 03′ 23”
103. BELTEUNS Dylan 38 BMC RACING TEAM 78h 22′ 24” + 03h 03′ 32”
104. ITACATTANEO Mattia 173 LAMPRE – MERIDA 78h 25′ 05” + 03h 06′ 13”
105. NEDTANKINK Bram 48 LOTTO NL -JUMBO 78h 27′ 45” + 03h 08′ 53”
106. LUXDIDIER Laurent 95 TREK – SEGAFREDO 78h 27′ 54” + 03h 09′ 02”
107. ITABENNATI Daniele 12 TINKOFF 78h 28′ 57” + 03h 10′ 05”
108. SUIPELLAUD Simon 165 IAM CYCLING 78h 29′ 20” + 03h 10′ 28”
109. JPNARASHIRO Yukiya 172 LAMPRE – MERIDA 78h 30′ 00” + 03h 11′ 08”
110. FRAGENIEZ Alexandre 74 FDJ 78h 30′ 47” + 03h 11′ 55”
111. BELVAN DER SANDE Tosh 127 LOTTO SOUDAL 78h 33′ 37” + 03h 14′ 45”
112. AUSHANSEN Adam 125 LOTTO SOUDAL 78h 34′ 02” + 03h 15′ 10”
113. BELMEERSMAN Gianni 135 ETIXX – QUICK STEP 78h 38′ 42” + 03h 19′ 50”
114. BELSERRY Pieter 136 ETIXX – QUICK STEP 78h 39′ 25” + 03h 20′ 33”
115. BELLAMPAERT Yves 134 ETIXX – QUICK STEP 78h 42′ 16” + 03h 23′ 24”
116. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 17 TINKOFF 78h 43′ 15” + 03h 24′ 23”
117. AUTMUHLBERGER Gregor 195 BORA-ARGON 18 78h 43′ 24” + 03h 24′ 32”
118. AUSHAIG Jack 54 ORICA BIKEEXCHANGE 78h 43′ 51” + 03h 24′ 59”
119. GBRTHWAITES Scott 199 BORA-ARGON 18 78h 45′ 08” + 03h 26′ 16”
120. POLGOLAS Michal 23 TEAM SKY 78h 47′ 40” + 03h 28′ 48”
121. KAZGRUZDEV Dmitriy 63 ASTANA PRO TEAM 78h 48′ 42” + 03h 29′ 50”
122. JPNBEPPU Fumiyuki 92 TREK – SEGAFREDO 78h 51′ 16” + 03h 32′ 24”
123. NEDBOUWMAN Koen 44 LOTTO NL -JUMBO 78h 53′ 16” + 03h 34′ 24”
124. ESPARROYO David 201 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 78h 54′ 06” + 03h 35′ 14”
125. ITAPUCCIO Salvatore 29 TEAM SKY 78h 55′ 27” + 03h 36′ 35”
126. GBRCARTHY Hugh 203 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 78h 59′ 32” + 03h 40′ 40”
127. GERKNEES Christian 25 TEAM SKY 79h 00′ 20” + 03h 41′ 28”
128. BELDOCKX Gert 124 LOTTO SOUDAL 79h 05′ 12” + 03h 46′ 20”
129. FRACOUSIN Jérome 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 79h 05′ 18” + 03h 46′ 26”
130. ESPPRADES Eduard 208 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 79h 05′ 54” + 03h 47′ 02”
131. COLRESTREPO Jhonatan 117 TEAM KATUSHA 79h 07′ 32” + 03h 48′ 40”
132. AUSSUTHERLAND Rory 9 MOVISTAR TEAM 79h 09′ 37” + 03h 50′ 45”
133. NEDSTAMSNIJDER Tom 88 TEAM GIANT ALPECIN 79h 10′ 57” + 03h 52′ 05”
134. USAREIJNEN Kiel 98 TREK – SEGAFREDO 79h 12′ 09” + 03h 53′ 17”
135. NORSKJOESTAD LUNKE Sindre 87 TEAM GIANT ALPECIN 79h 13′ 37” + 03h 54′ 45”
136. DENNIELSEN Magnus Cort 57 ORICA BIKEEXCHANGE 79h 13′ 51” + 03h 54′ 59”
137. LTUBAGDONAS Gediminas 102 AG2R LA MONDIALE 79h 14′ 28” + 03h 55′ 36”
138. CANANDERSON Ryan 212 DIRECT ENERGIE 79h 18′ 02” + 03h 59′ 10”
139. NEDKEIZER Martijn 47 LOTTO NL -JUMBO 79h 20′ 07” + 04h 01′ 15”
140. NEDTERPSTRA Niki 138 ETIXX – QUICK STEP 79h 25′ 44” + 04h 06′ 52”
141. FRACHETOUT LOÏC 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 79h 26′ 00” + 04h 07′ 08”
142. NZLBEWLEY Sam 52 ORICA BIKEEXCHANGE 79h 26′ 20” + 04h 07′ 28”
143. NORBYSTRÖM Sven Erik 112 TEAM KATUSHA 79h 30′ 09” + 04h 11′ 17”
144. LUXDRUCKER Jean-Pierre 34 BMC RACING TEAM 79h 31′ 11” + 04h 12′ 19”
145. BELCAMPENAERTS Victor 45 LOTTO NL -JUMBO 79h 31′ 18” + 04h 12′ 26”
146. BELVAN GENECHTEN Jonas 167 IAM CYCLING 79h 31′ 56” + 04h 13′ 04”
147. RSAVENTER Jacobus 159 DIMENSION DATA 79h 34′ 20” + 04h 15′ 28”
148. ITABOARO Manuele 13 TINKOFF 79h 38′ 02” + 04h 19′ 10”
149. FRANAULEAU Bryan 218 DIRECT ENERGIE 79h 38′ 15” + 04h 19′ 23”
150. FRACARDIS Romain 214 DIRECT ENERGIE 79h 42′ 38” + 04h 23′ 46”
151. FRAMANZIN Lorenzo 77 FDJ 79h 43′ 05” + 04h 24′ 13”
152. FRAMORICE Julien 217 DIRECT ENERGIE 79h 47′ 08” + 04h 28′ 16”
153. BLRKOSHEVOY Ilia 178 LAMPRE – MERIDA 79h 47′ 33” + 04h 28′ 41”
154. SVKVELITS Martin 139 ETIXX – QUICK STEP 79h 48′ 03” + 04h 29′ 11”
155. FRARIBLON Christophe 109 AG2R LA MONDIALE 79h 49′ 01” + 04h 30′ 09”
156. USAFARRAR Tyler 153 DIMENSION DATA 79h 49′ 23” + 04h 30′ 31”
157. GERSELIG Rüdiger 198 BORA-ARGON 18 79h 50′ 44” + 04h 31′ 52”
158. RSADOUGALL Nick 152 DIMENSION DATA 79h 51′ 05” + 04h 32′ 13”
159. GERSCHWARZMANN Michael 197 BORA-ARGON 18 79h 51′ 24” + 04h 32′ 32”
160. CANTUFT Svein 58 ORICA BIKEEXCHANGE 79h 56′ 38” + 04h 37′ 46”
161. GERARNDT Nikias 82 TEAM GIANT ALPECIN 79h 56′ 44” + 04h 37′ 52”