Górskie Mistrzostwa Polski w Podgórzynie dla amatorów, tandemów i służb mundurowych już 24.09!

Wyścigi będą zorganizowane przez Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów w Jeleniej Górze i Urząd Gminy Podgórzyn. Do pokonania znane z Górskich Mistrzostw Polski zawodowców rundy z podjazdem pod Sosnówkę i zjazdami w kierunku Podgórzyna. Każda z nich ma długość 14.5km, a dojazd ze startu do początku okrążenia to 4.2km.

mapagmp

profilgmp

W mistrzostwach tandemów prawo startu mają zawodnicy posiadający licencję  Tandemów niewidzących i niedowidzących na rok 2016, sprawny rower i kask oraz ubezpieczenie NW i OC. Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych odbędą się z podziałem na kategorie i wiek : Policjant, Strażak, Leśnik, Wojskowy.

Mistrzostwa Polski Amatorów to ogólnodostępna impreza rowerowa – aby uczestniczyć musimy posiadać sprawny rower i kask oraz wypełnić i wysłać specjalny formularz zgłoszeniowy i uiścić opłatę startową. Zgodnie z zarządzeniem PZKol w tym wyścigu nie mogą brać udziału zawodniczki/zawodnicy posiadający licencję elity. Wystartować mogą także najmłodsi! Dzieci do lat 10 mogą uczestniczyć bez opłaty (z podziałem na kategorie 5-6 lat, 7-8 lat oraz 9-10 lat i płeć). Zapisy pociech będą miały miejsce w dniu wyścigu (24.09.2016) do godziny 12:30 w biurze wyścigu po wypełnieniu oświadczenia. Dla pierwszych 150 osób przygotowane będą pakiety startowe.

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem internetu – na adres e-mail ksc@opoczta.pl lub w przeddzień i w dniu zawodów w biurze wyścigu w Centrum Aktywności Sportowej i Integracji Społecznej ul. Szkolna  58-564 Sosnówka.

Do pokonania zależnie od kategorii będzie różny dystans (runda 14.5km i dojazd 4.2km):

dla kat. Amator I 91,2 km  (19-29 lat)    6 rund
dla kat. Amator II 91,2 km  (30-39 lat)    6 rund
dla kat. AMATOR III 76,7 km   (40-49 lat)   5 rund
dla kat. Służby Mundurowe   do 49 lat 76,7  km    5 rund
dla kat. AMATOR IV  (50-59 lat)  62,2  km    4 rundy
dla kat. Amator V (powyżej 60 lat)    47,7  km    3 rundy
dla kat. Tandemy Mężczyzn, Służby Mundurowe pow.49 lat 47,7 km    3 rundy
dla kat. K20 OPEN 0, K30 OPEN I, K40 OPEN II , Tandemy Kobiet 33,2 km    2 rundy

Regulamin GSMP – tutaj

 

Poprzedni artykułCarlos Betancur wraca do ścigania
Następny artykułJeszcze jeden dzień na plaży – zapowiedź 18. etapu Vuelta a España 2016
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Dolnoślązak
Dolnoślązak

Bardziej odpowiadająca realiom nazwa powinna brzmieć „Mistrzostwa Ziemi Podgórzyn i Jeleniej Góry”. Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski (za PZKol) odbyły się w Wysowej-Zdrój w dniach 27-28.08.2016 roku, w tym jednocześnie zawody Elity i zawody Amatorów. Jaki cel ma organizowanie dwóch imprez kiedy jedna z nich to oficjalne zawody (Wysowa-Zdrój), w których ścigają się najlepsze polskie grupy i amatorzy, a druga „Górskie Mistrzostwa Polski” z pominięciem słowa „Szosowe”. Czy to nie jest jakiś foch ze strony Gminy Podgórzyn (i Stowarzyszenia), że w tym roku miejscem organizacji „Górskich Szosowych Mistrzostw Polski” nie była Jelenia Góra i Podgórzyn? W zeszłym roku Wasza impreza nazywała się „Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski”, czyli dokładnie tak jak tegoroczna oficjalna, zorganizowana kilkaset kilometrów dalej. Gratuluję również Karkonoskiemu Stowarzyszeniu, że w końcu po 1,5 roku udało Wam się zaktualizować stronę internetową. Zostały wam jeszcze na stronie www takie kwiatuszki jak duży widoczny button „Kalendarz Imprez 2014 DZKOL” – trochę to już dawno było.
Jeszcze kilka tygodni temu jedyną Waszą formą promocji imprezy były rozdawane ulotki z adresem nieaktualnej strony , bez jakiejkolwiek informacji o imprezie i ze starym logotypem Gminy Podgórzyn. Równocześnie w kilku innych miejscach prowadziły linki do Waszej strony www. Najpierw buduje się content i dopina szczegóły, a dopiero później próbuje się dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych uczestników wydarzenia. Mam nadzieję, że impreza Wam się uda i zakończy się szczęśliwie. Pozdrawiam i jeżeli w czymkolwiek powyższym się mylę to przepraszam

Dolnoślązak
Dolnoślązak

Chciałbym jeszcze dodać kilka słów:
W zapisie regulaminu jest jeszcze punkt:
„Zgodnie z art.2.3.039 Przepisów Sportowych limit czasu wynosi 8% i zawodnicy poza tym limitem
nie będą uwzględniani w wynikach.” –
Oznacza to, że w ostatnim Maratonie Liczyrzepa również amatorskim wyścigu, który odbył się w Karpaczu na dystansie Mini sklasyfikowanych zostałoby 24 ze 145 zawodników, którzy ukończyli wyścig, na dystansie Mega 22 zawodników na 80, którzy skończyli wy ścig, a na Giga 16 na 45…
Idąc dalej dla przykładu w BikeMaratonie do zajęcia 1 sektora wystarczy 86% czasu pierwszego zawodnika, a żeby nie zostać sklasyfikowanym to trzeba naprawdę mieć duuuuże straty czasowe.
Dodatkowo zapis „Podczas wyścigu obowiązują przepisy antydopingowe UCI i PZKol.” (wow), który został i tak zmiękczony słownie w dniu dzisiejszym (wcześniej brzmiał trochę inaczej), mimo to i tak jest absurdalny do rangi przeprowadzanych zawodów, nie będących w kalendarzu PZKol. Na przyszłość kopiując i wklejając regulaminy z dużych wyścigów zastanówcie się Państwo jaki efekt chcecie osiągnąć i co oznaczają poszczególne punkty.
Czy określając limit startujących na 500 osób przewidujecie z góry, że osoby które chcą się sprawdzić w amatorskiej imprezie nie chciały by poznać czasu swojego w stosunku do innych?
Nie sklasyfikowanie 4/5 startujących osób (lub chociażby połowy) bo do tego zmierza Wasz regulamin spowoduje koniec Waszej „niezapomnianej” imprezy. Możecie brać przykład chociażby z czasówki Wjazd na Okraj organizowanej przez Kowary. Fajna atmosfera, świetna organizacja i pakiety startowe dla każdego. Opłaty startowe jak tej rangi wyścig są bardzo wysokie. Dla przykładu we wspomnianym Wjeździe Kowary-Okraj niemal 100% wpłat zostało wykorzystanych dla zawodników. Jestem bardzo zainteresowany czy włodarze Wójt Gminy Podgórzyn, Starosta Jeleniogórski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego będą dumni z takiej promocji.

marian
marian

Brawo! Gratulacje i więcej takich imprez. Życzę powodzenia i udanej imprezy oraz wysokiego poziomu rywalizacji 🙂