Graham Watson/BettiniPhoto ©2015

We wtorek rano rosyjska ekipa potwierdziła, że 30-letni Chorwat podpisał z nimi kontrakt na sezon 2017. Znany jako dobry góral i doświadczony pomocnik, Robert Kiserlovski me służyć Ilnurowi Zakarinowi za mentora i wspierać go w walce o klasyfikację generalną największych wyścigów etapowych.

Chorwat wyraził również zadowolenie z faktu, że znajdzie się w jednej drużynie ze swoim bliskim przyjacielem, Simonem Spilakiem.

„To dla mnie bardzo udany transfer. Dobrze znam się z wieloma zawodnikami Katushy, jak również z dyrektorami sportowymi i członkami obsługi. W osobie Simona Spilaka mam już w ekipie dobrego przyjaciela. Jednocześnie widzę, że skład drużyny został wyraźnie odmłodzony, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Chętnie podzielę się moim doświadczeniem z młodszymi zawodnikami,” – powiedział Kiserlovski.

Wiem, czeka Katusha ode mnie oczekuje. Sam jestem ciągle w stanie walczyć o zwycięstwa, jednak jestem przekonany, że przede wszystkim widzą mnie w roli pomocnika na górskie etapy. Z przyjemnością poprowadzę Ilnura Zakarina do wielkich sukcesów.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments