Kolarz ekipy Liquigas Doimo, Robert Kiserlovski po samotnym ataku zwyciężył włoską “jednodniówkę” Giro dell’Appennino. Dobrą, 11 pozycję zajął Przemysław Niemiec (Miche).

Kiserlovski o póltorej minuty wyprzedził Domenico Pozzovivo (Colnago – CSF Inox) oraz Alessandro Bertoliniego (Androni Giocattoli).

Najlepiej z Polaków pojechał Przemysław Niemiec, który był 11. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad) zajął 57 pozycję, tuż za nim przyjechał Bartosz Huzarski (ISD), a 60 był Maciej Paterski (Liquigas).

Wyniki Giro dell’Appennino:

1 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo 4:26:19
2 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:29
3 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli
4 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri
5 Damiano Caruso (Ita) De Rosa – Stac Plastic
6 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
7 Pasquale Muto (Ita) Miche
8 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec
9 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
10 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Carmiooro NGC
11 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 0:01:33
12 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia 0:01:34
13 Maxim Belkov (Rus) ISD – Neri 0:01:51
14 Freddy Bichot (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:03:10
15 Didac Ortega (Spa) Acqua & Sapone
16 Emanuele Sella (Ita) Carmiooro NGC 0:03:12
17 Ruslan Pydgornyy (Ukr) ISD – Neri 0:10:13
18 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec
19 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
20 Matija Kvasina (Cro) Zheroquadro Radenska
21 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
22 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-Farnese Vini 0:11:25
23 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Farnese Vini
24 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
25 Luca Zanasca (Ita) CDC – Cavaliere
26 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini
27 Olegs Melehs (Lat) Meridiana Kamen Team
28 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone 0:12:15
29 Danilo Andrenacci (Ita) CDC – Cavaliere
30 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
31 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Farnese Vini
32 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD – Neri
33 Fabien Wolf (Swi) Price – Custom Bikes
34 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
35 Luca Barla (Ita) Team Nippo
36 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Doimo
37 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita – Conad
38 Roman Vishnevskiy (Ukr) Amore & Vita – Conad
39 Alexandre Geniez (Fra) Skil – Shimano
40 Sébastian Baldauf (Ger) Vorarlberg – Corratec
41 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo
42 Bernhard Oberholzer (Swi) Price – Custom Bikes
43 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Doimo
44 Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano
45 José Rujano Guillen (Ven) ISD – Neri
46 Davide Cimolai (Ita) Liquigas-Doimo
47 Dmytro Arkhynos (Ukr) Amore & Vita – Conad
48 Simone Ponzi (Ita) Lampre-Farnese Vini
49 Marcello Pavarin (Ita) Colnago – CSF Inox
50 Roberto Antonio Richeze (Arg) Betonexpressz 2000 – Universal Caffe
51 Alessandro Bisolti (Ita) Colnago – CSF Inox
52 Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini
53 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom
54 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini
55 Jure Golcer (Slo) De Rosa – Stac Plastic
56 Viesturs Luksevics (Lat) Kalev Chocolate Team – Kuota
57 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita – Conad
58 Bartosz Huzarski (Pol) ISD – Neri
59 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
60 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo
61 Michele Gaia (Ita) Colnago – CSF Inox
62 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Doimo 0:13:00