Robert Kiserlovski podpisał dwuletni kontrakt z zespołem RadioShack- Nissan. Chorwat ostatnie dwa lata ścigał się w barwach Astany.

Jestem bardzo dumny, że dołączyłem do tej drużyny. Bardzo lubię takie międzynarodowe składy i dobrze się czuję między ludźmi różnych narodowości. To dla mnie szansa, kolejny krok w mojej karierze.

Kiserlovski to solidny góral. W 2010 roku był 10. w klasyfikacji generalnej Giro d`Italia mimo, że pomagał Ivanowi Basso (Liquigas). W 2013 roku chciałby znowu wystartować we włoskim Grand Tourze. Mam nadzieję, że będę w stanie pojechać Giro. Większość kolarzy preferuje Tour, ale moim wyścigiem marzeń jest Giro.

Chorwat był jednym z najlepszych kolarzy Astany podczas wiosennych, ardeńskich klasyków. Fleche Walonne ukończył na 5. miejscu oraz odegrał bardzo istotną rolę w sukcesie Maxima Iglinskiego w Liege-Bastogne-Liege.

Robert jest kolarzem z mentalnością walczaka. Obserwowaliśmy go przez jakiś czas- powiedział dyrektor sportowy RadioShack- Johan Bryuneel. Bardzo dobrze wystąpił  w Ardenach, był także silny w Tourze dopóki nie doznał kontuzji.

Robert jest silnym wzmocnieniem naszego składu i w niektórych wyścigach otrzyma wolną rękę. Jestem pewien, że w naszych barwach będzie się rozwijał- zakończył Bruyneel.

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułZapowiedź 5. etapu Vuelta a Espana 2012
Następny artykułTejay van Garderen obejmuje prowadzenie w USA Pro Cycling Challenge
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments