Jens VoigtJak podaje prasa w Luksemburgu, a konkretnie „Le Quotidien”, firma Nissan nie chce być już sponsorem tytularnym drużyny RadioShack. Na szczęście dla kolarskiego zespołu japoński koncern nie cofnie swoich zapewnień finansowych.

Firma Nissan była drugim sponsorem kolarskiego teamu od 2010 roku, odkąd do drużyny zarejestrowanej w Luksemburgu dołączył Lance Armstrong. Najprawdopodobniej właśnie osoby Armstronga i zwolnionego z RadioShack Johana Bruyneela miały spory wpływ na decyzję Nissana.

Jak wiadomo Armstrong został zniszczony przez władze kolarskie i pozbawiony wszystkich możliwych tytułów, a Bruyneel czeka na sądowe decyzje dotyczące jego powiązań z aferą US Postal Service. Wpadka dopingowa Franka Schlecka przelała czarę goryczy i japońska firma nie chce być już kojarzona z tą ekipą kolarską. Jest to dość analogiczna sytuacja jak ta z Rabobankiem, który także wycofał się z sygnowania swoją nazwą drużyny kolarskiej ze swojego kraju.

Według niepotwierdzonych informacji możliwe jest, że drugim sponsorem tytularnym będzie trzeci do tej pory sponsor drużyny, firma Trek.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Fox
Fox

„Jak wiadomo Armstrong został zniszczony przez władze kolarskie”

oj biedactwo, biedactwo …