Po zajęciu szóstej pozycji w wyścigu Vuelta a Espana, Maxime Monfort wiąże duże nadzieje z nadchodzącym sezonem. Belg, który reprezentuje barwy drużyny RadioShack-Nissan, zdaje sobie sprawę, że będzie musiał wywalczyć rolę lidera drużyny na którymś z Wielkich Tourów.

„Chcę pojechać jeszcze lepszą Vueltę niż ostatnio. Wierzę, że jestem do tego zdolny”, powiedział podczas zgrupowania ekipy w hiszpańskim Calpe. „Bez wątpienia, będę musiał ominąć olimpiadę, dać sobie większy odpoczynek po Tourze. Myślę, że ważny jest również początek sezonu. Rok temu, dobre wyniki na wiosnę bardzo mnie podbudowały. W przyszłym sezonie będę miał również więcej doświadczenia w trzytygodniowych wyścigach. Chciałbym być liderem drużyny na Vuelcie”, opowiada Monfort.

W wyniku połączenia RadioShack z Leopard-Trek, nowa drużyna ma kilku specjalistów od wyścigów etapowych. Oznacza to, że Johan Bruyneel będzie w komfortowej sytuacji przy doborze składów na tego typu wyścigi. Z drugiej strony, Belg będzie miał trudne zadanie, by dogodzić indywidualnym planom swoich zawodników.

„Jedynym negatywnym punktem tego projektu, będzie ostra, wewnętrzna rywalizacja”, ostrzega. „Trzon zespołu jest bardzo, bardzo solidny i każdy będzie chciał udowodnić swoją wartość, by znaleźć swoje miejsce w hierarchii”, kończy.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments