Rzecznik Międzynarodowej Unii Kolarskiej, Enrico Carpani potwierdził, iż trzech kolarzy ekipy Radioshack-Nissan od maja nie otrzymuje wynagrodzenia.

Carpani odmówił ujawnienia tożsamości kolarzy, ale prawdopodobnie jednym z nich jest Jakob Fuglsang, który został odsunięty przez zespół od wyścigów World Tour, za to że publicznie oświadczył iż w przyszłym roku może opuścić drużynę. UCI czeka na oficjalne wyjaśnienie od szefów Radioshack.

Od kilku tygodni niezbyt dobrze się dzieje w ekipie Johana Bruyneela. Uraz Andy Schlecka i jego absencja w Tour de France, napięte relacje braci Schleck z kierownictwem ekipy, dodatkowo Bruyneel jest oskarżany o szeroką działalnością związaną z podawaniem swoim zawodnikom środków dopingowych. Szczególnie chodzi o stworzony przez niego team US Postal Service, gdzie jeździł i odnosił sukcesy Lance Armstrong.

 

Poprzedni artykułZapowiedź prologu Tour de France 2012
Następny artykułRadosław Romanik zakończył karierę
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments