kiserlovskiChorwacki specjalista od jazdy w górach podpisał z Tinkoff-Saxo dwuletni kontrakt. Właściciel drużyny – Oleg Tinkov ma nadzieję, że będzie on bardzo dużym wzmocnieniem składu. 

– Czekaliśmy na to, aby Robert dołączył do naszej drużyny. Będzie ważnym zawodnikiem w wielkich tourach oraz w wyścigach, gdzie jest teren pagórkowaty i górzysty. Kiedy jest w formie może być kluczowym pomocnikiem naszych liderów oraz jest w stanie walczyć o dobre miejsca dla siebie. Jestem pewien, że Robert podniesie wartość naszej drużyny – skomentował Bjarne Riis, menedżer Tinkoff-Saxo.

Dziesiąty kolarz Giro d`Italia 2010 i 2014 cieszy się z tego transferu i oferuje swoją pomoc Alberto Contadorowi: – Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do drużyny, w której jeździ tylu prominentnych kolarzy. Będę gotowy w każdej chwili pomagać wspaniałemu mistrzowi Alberto Contadorowi. Z niecierpliwością czekam na kolejne dwa sezony – oświadczył 28-letni Kiserlovski.

Od 2013 roku Robert Kiserlovski ścigał się w barwach Radioshack Leopard, a później Trek Factory Racing Team. W 2011 i 2012 roku był kolarzem Astany. Jedyne zwycięstwo odniósł w 2010 roku w Giro dell`Appennino.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments