Fot. Orica-BikeExchange

Belg z drużyny Orica-BikeExchange był najlepszy na dwunastym etapie z Los Corrales de Buelna do Bilbao (193,2 km). Liderem w dalszym ciągu jest Nairo Quintana (Movistar). 

W ucieczkę dnia zabrało się siedmiu kolarzy: Peter Kennaugh i David Lopez (Team Sky), Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step), Louis Meintjes (Lampre-Merida), Romain Hardy (Cofidis), Kenny Elissonde (FDJ) i Darwin Atapuma (BMC), który jednak dość wcześnie wrócił do peletonu.

Emocje rozpoczęły się podczas pierwszej wspinaczki pod Alto el Vivero (druga kategoria), gdzie odbyła się ładna walka o zwycięstwo na premii górskiej, które wpadło w ręce Elissonde. Za szczytem przewaga harcowników, która i tak nie była wysoka, zaczęła jeszcze spadać.

Najpierw praca Movistaru, a później Astany sprawiła, że odjazd dobiegł końca osiemnaście kilometrów przed metą, a więc dosłownie chwilę przed drugą wspinaczką pod Vivero.

Chwilę później z grupy lidera zaatakował Dries Devenyns z drużyny IAM Cycling. Żwawy atak Belga na Alto el Vivero dał mu prawie czterdzieści sekund przewagi na szczycie. Nie sprzyjała mu jednak płaska końcówka i musiał uznać wyższość zredukowanego peletonu.

Losy etapu rozstrzygnął ostatecznie finisz, na którym zdecydowanie najszybszy okazał się Jens Keukeleire.

Wyniki dwunastego etapu:

1 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 4:31:43
2 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step
3 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
4 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
5 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
6 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
7 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
9 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
10 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
11 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
12 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
13 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
14 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
15 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
16 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
17 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
18 Egor Silin (Rus) Team Katusha
19 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
20 Christopher Froome (GBr) Team Sky
21 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
22 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
23 Leopold Konig (Cze) Team Sky
24 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
25 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
26 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
27 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
28 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
29 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
30 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
31 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
32 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
33 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
34 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
35 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step
36 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
37 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
38 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
39 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
40 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
41 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
43 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:00:05
44 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
45 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:18
46 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:01:19
47 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
48 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:56
49 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
51 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
52 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:04:27
53 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
54 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida
55 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:05:56
56 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:05:59
57 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:07:14
58 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:07:41
59 Ian Boswell (USA) Team Sky
60 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
61 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
62 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
63 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
64 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
65 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
66 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
67 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
68 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
69 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
70 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:09:14
71 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
72 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
73 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
74 Tiago Machado (Por) Team Katusha
75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
76 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
77 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:09:17
78 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:12:10
79 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
80 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
81 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
82 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
83 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida
84 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
85 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
86 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
87 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
88 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
89 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
90 Julien Morice (Fra) Direct Energie
91 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
92 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
93 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
94 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
95 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
96 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
97 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
98 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
99 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
100 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
101 Michal Golas (Pol) Team Sky
102 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
103 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
105 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step
106 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
107 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
108 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:12:24
109 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:13:58
110 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
111 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:15:44
112 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
113 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:19:25
114 José Herrada (Spa) Movistar Team
115 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step
116 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
117 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
118 Mario Costa (Por) Lampre – Merida
119 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
120 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
121 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step
122 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step
123 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step
124 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
125 Christian Knees (Ger) Team Sky
126 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
127 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
128 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha
129 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
130 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
131 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
132 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
133 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
134 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
135 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
136 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
137 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
138 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
139 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
140 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
141 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida
142 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
143 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
144 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
145 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
146 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
147 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
148 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
149 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
150 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
151 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
152 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
153 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
154 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
155 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
156 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
157 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
158 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
159 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
160 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
161 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
162 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
163 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step
164 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
165 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
166 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
167 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
168 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
169 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 0:29:37
170 Johan Le Bon (Fra) FDJ
171 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 0:29:43
DNF Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
DNF Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits

Klasyfikacja generalna:

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 46:53:31
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:54
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:05
4 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange 0:02:34
5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:03:08
6 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:03:09
7 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:03:25
8 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:03:34
9 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:03:45
10 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:03:56
11 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:05:03
12 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:05:38
13 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:05:44
14 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:55
15 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:06:30
16 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:59
17 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:50
18 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:07:53
19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:08:22
20 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 0:09:22
21 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:09:29
22 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 0:10:21
23 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:10:22
24 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:10:25
25 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:12:04
26 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:13:05
27 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:15:54
28 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:16:21
29 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:17:48
30 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:20:39
31 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:21:12
32 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:21:19
33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:22:11
34 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:23:35
35 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:23:39
36 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 0:24:03
37 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:24:39
38 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:25:50
39 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:25:59
40 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:28:28
41 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:31:26
42 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:31:30
43 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:31:53
44 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:35:06
45 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:43:13
46 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team 0:43:45
47 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:44:18
48 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:45:10
49 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:48:03
50 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:50:38
51 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:51:12
52 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:51:19
53 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:53:02
54 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac 0:54:45
55 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:00:55
56 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 1:01:15
57 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 1:02:45
58 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 1:03:39
59 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 1:05:25
60 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 1:06:12
61 Ian Boswell (USA) Team Sky 1:06:15
62 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 1:06:22
63 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 1:08:18
64 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 1:11:58
65 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:12:11
66 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:12:26
67 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:13:05
68 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 1:16:21
69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:16:24
70 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 1:16:28
71 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 1:16:30
72 Tiago Machado (Por) Team Katusha 1:17:22
73 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:18:08
74 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 1:19:22
75 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 1:20:54
76 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:21:04
77 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 1:22:03
78 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:22:52
79 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 1:24:04
80 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 1:25:09
81 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 1:25:59
82 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:26:28
83 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 1:27:16
84 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:28:55
85 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:28:56
86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:30:09
87 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 1:30:16
88 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 1:30:21
89 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 1:31:35
90 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:33:28
91 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 1:33:54
92 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1:34:02
93 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 1:34:19
94 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 1:35:02
95 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 1:35:30
96 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 1:35:36
97 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 1:35:41
98 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 1:36:00
99 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 1:36:14
100 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange 1:40:10
101 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 1:40:19
102 José Herrada (Spa) Movistar Team 1:40:27
103 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 1:41:09
104 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 1:42:00
105 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 1:42:52
106 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 1:44:00
107 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 1:45:27
108 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:45:30
109 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 1:45:54
110 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 1:47:47
111 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:48:55
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:49:13
113 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 1:50:19
114 Michal Golas (Pol) Team Sky 1:50:34
115 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 1:50:45
116 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 1:51:53
117 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 1:52:18
118 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 1:52:55
119 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 1:54:19
120 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 1:55:35
121 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 1:55:42
122 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:56:01
123 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 1:56:11
124 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 1:56:22
125 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 1:57:07
126 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 1:58:03
127 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:58:42
128 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin 1:59:13
129 Christian Knees (Ger) Team Sky 2:00:53
130 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:01:27
131 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:02:28
132 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 2:04:27
133 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 2:04:42
134 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:06:21
135 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:07:34
136 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 2:08:26
137 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 2:12:19
138 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 2:12:51
139 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team 2:13:33
140 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 2:13:48
141 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 2:14:58
142 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:15:27
143 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin 2:15:30
144 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 2:18:03
145 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 2:18:27
146 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 2:19:57
147 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 2:20:41
148 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 2:20:57
149 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo 2:23:15
150 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 2:23:52
151 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 2:24:37
152 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 2:26:36
153 Mario Costa (Por) Lampre – Merida 2:26:39
154 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:26:50
155 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 2:27:21
156 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 2:27:41
157 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 2:27:57
158 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 2:28:25
159 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 2:30:03
160 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 2:31:12
161 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2:32:54
162 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 2:34:00
163 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 2:34:09
164 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 2:34:51
165 Julien Morice (Fra) Direct Energie 2:35:38
166 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 2:37:10
167 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 2:41:34
168 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 2:42:11
169 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 2:44:53
170 Johan Le Bon (Fra) FDJ 2:45:54
171 Romain Cardis (Fra) Direct Energie