Vuelta a Espana / lavuelta.com

Zwycięstwem Simona Yatesa zakończył się szósty etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Darwin Atapuma.

Czwartkowy odcinek trzeciego z Wielkich Tourów był uznawany za idealną okazję do zabrania się w ucieczkę. Kolarze do pokonania mieli 163 kilometry pagórkowatego terenu, przypominającego nieco trudniejsze jednodniowe klasyki.

Od startu tempo było niezwykle wysokie. W odjazd zabrać chciało się wielu zawodników, co nie do końca podobało się peletonowi. Ostatecznie od grupy oderwało się 11 kolarzy, wśród których byli m.in. Omar Fraile (Dimension Data), Alberto Losada (Katusha) czy Mathias Frank (IAM). Ich przewaga nie była jednak zbyt wysoka i w najlepszym momencie wynosiła 2 i pół minuty. Peleton prowadzony był wówczas przez kolarzy BMC, którzy chcieli za wszelką cenę utrzymać koszulkę lidera.

Różnica zaczęła gwałtownie maleć około 60 kilometrów przed metą, kiedy to pracy wzięli się kolarze Orica – BikeExchange. Widząc co się dzieje, uciekinierzy także postanowili przyspieszyć. Na najmocniejszy atak zdecydował się Fraile, który z lekkością odjechał współtowarzyszom. Dość szybko udało mu się wyrobić ponad minutę przewagi nad goniącą go piątką kolarzy, która także wykrystalizowała się z pozostałości dużego odjazdu. Peleton tracił wówczas ponownie 2 minuty, lecz tempo nadal było bardzo mocne. Na czele grupy zasadniczej zmieniały się wszystkie najmocniejsze ekipy, co nadal zapowiadało emocje.

Na przedostatnim wzniesieniu doszło do sporych przetasowań na czele. Prowadzący Fraile opadł z sił i został wchłonięty przez peleton. Samotnie uciekać postanowił za to Mathias Frank, który przez długi czas utrzymywał minutę przewagi nad peletonem. Za ściganie Szwajcara zabrali się jeszcze Andrei Zeits (Astana) i Jan Bakelandts (Ag2r), lecz duet ten nie dawał rady odrobić chociaż sekundy.

Bardzo dużo zamieszania wprowadził ostatni podjazd na dzisiejszym etapie. Prowadzący Frank utrzymywał kilkadziesiąt sekund przewagi, lecz dość nieoczekiwanie na atak z peletonu zdecydował się Simon Yates (Orica). Brytyjczyk szybko doszedł wcześniej próbującego swoich sił Daniela Moreno (Movistar), by poprawić i minąć nawet Franka. Ostatecznie młody podwładny Jej Królewskiej Mości zdołał wygrać etap z niewielką przewagą. Podium uzupełnili Luis Leon Sanchez (Astana) i Fabio Felline (Trek – Segafredo). Koszulkę lidera utrzymał Darwin Atapuma (BMC).

Wyniki etapu:

1 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 4:05:00
2 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:00:20
3 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:22
4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:22
5 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:22
6 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:22
7 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:22
8 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:29
9 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:29
10 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:29
11 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:29
12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:29
13 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:29
14 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:00:29
15 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:29
16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:00:29
17 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:00:29
18 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:29
19 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:00:29
20 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:29
21 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:29
22 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:29
23 Leopold König (Cze) Team Sky 0:00:29
24 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:00:29
25 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:29
26 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:29
27 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:29
28 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:29
29 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:29
30 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:00:29
31 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:29
32 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:29
33 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:29
34 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:29
35 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:00:29
36 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:29
37 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:29
38 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:00:29
39 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:00:29
40 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:29
41 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:00:41
42 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:00:58
43 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:01:24
44 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:02:28
45 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:28
46 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:02:42
47 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:02:42
48 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:02:56
49 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:03:03
50 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:03:13
51 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:03:41
52 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:03:41
53 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:03:41
54 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:03:41
55 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:05:24
56 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:05:24
57 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:06:21
58 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:06:21
59 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:21
60 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:06:21
61 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:06:21
62 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:07:25
63 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:08:05
64 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:11:41
65 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:13:03
66 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:03
67 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:14:04
68 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:14:04
69 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:14:04
70 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:04
71 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:14:04
72 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:14:04
73 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:14:04
74 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:14:04
75 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:14:04
76 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:14:04
77 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:14:04
78 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:14:04
79 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:04
80 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:14:04
81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:14:04
82 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:14:04
83 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:14:04
84 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:14:04
85 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:14:04
86 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:14:04
87 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 0:14:04
88 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:04
89 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:15:54
90 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:15:54
91 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:15:54
92 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:15:54
93 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:54
94 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:15:54
95 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:15:54
96 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:15:54
97 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:15:54
98 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:54
99 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:15:54
100 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:15:54
101 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:15:54
102 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 0:15:54
103 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:54
104 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:15:54
105 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:15:54
106 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:16:02
107 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:19:51
108 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:19:51
109 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:19:51
110 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:19:51
111 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:19:51
112 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:19:51
113 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:19:51
114 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 0:22:32
115 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:23:01
116 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:23:01
117 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:01
118 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:23:01
119 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:01
120 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:23:01
121 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:23:01
122 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:23:01
123 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:23:01
124 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:23:01
125 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:23:01
126 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:01
127 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:23:01
128 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:23:01
129 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:23:01
130 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:23:01
131 Christian Knees (GER) Team Sky 0:23:01
132 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:23:01
133 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:01
134 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:23:01
135 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:23:01
136 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 0:23:01
137 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:23:01
138 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:23:01
139 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:23:01
140 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:23:01
141 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:23:01
142 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:23:01
143 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:23:01
144 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:23:01
145 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha 0:23:01
146 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:23:01
147 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:23:01
148 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:23:01
149 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:23:01
150 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:23:01
151 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:23:01
152 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:23:01
153 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:23:01
154 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:23:01
155 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:23:01
156 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:23:01
157 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:23:01
158 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:23:01
159 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:01
160 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:23:01
161 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:01
162 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:23:01
163 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:01
164 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:23:01
165 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:23:01
166 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:01
167 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:23:01
168 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:23:01
169 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:01
170 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:01
171 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:01
172 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 0:23:01
173 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:23:01
174 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:23:01
175 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:23:01
176 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:23:01
177 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:23:01
178 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:01
179 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:23:01
180 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:01
181 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:01
182 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:23:01
183 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 0:23:01
184 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 0:23:01
185 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:23:01
186 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 0:23:01
187 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:23:01
188 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:26:43
189 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo 0:27:26
DNS Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
DNS Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo
DNS Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff

Klasyfikacja generalna:

1 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 21:45:21
2 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:00:28
3 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:32
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:38
5 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:00:38
6 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:01:07
7 Leopold König (Cze) Team Sky 0:01:12
8 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:01:14
9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:01:22
10 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:01:28
11 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:01:28
12 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:01:52
13 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:01:55
14 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:02:07
15 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:13
16 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:02:17
17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:20
18 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:34
19 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:02:46
20 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:50
21 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:02:51
22 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:57
23 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:03:09
24 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:03:10
25 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:03:11
26 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:03:13
27 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:03:14
28 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:22
29 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:42
30 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:03:44
31 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:03:49
32 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:49
33 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:03:54
34 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:56
35 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:03:58
36 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:04:27
37 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:04:35
38 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:05:18
39 Bartosz Huzarski (Pol) Bora – Argon 18 0:06:09
40 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:07:15
41 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:07:30
42 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:08:35
43 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:18
44 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:12:07
45 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:12:19
46 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:13:40
47 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:13:41
48 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:14:59
49 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:15:31
50 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:42
51 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:15:47
52 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:16:08
53 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:16:08
54 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:16:55
55 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:00
56 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:18:13
57 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:10
58 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:21:25
59 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:22:15
60 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:22:18
61 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:28
62 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:23:47
63 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:25:13
64 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:25:23
65 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:25:29
66 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:26:46
67 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:27:13
68 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie 0:27:21
69 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:27:22
70 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:27:22
71 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:28:36
72 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:29:10
73 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:29:14
74 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:30:32
75 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:30:32
76 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:30:45
77 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:30:54
78 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:32:33
79 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:34:08
80 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:34:17
81 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:34:43
82 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 0:34:57
83 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:35:21
84 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:35:22
85 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:36:00
86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:36:02
87 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:36:14
88 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:36:15
89 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:36:28
90 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:36:29
91 Silvio Herklotz (GER) Bora – Argon 18 0:36:44
92 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:36:49
93 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:37:46
94 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:37:54
95 José Gonçalves (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:38:08
96 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:38:35
97 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:39:37
98 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:39:58
99 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:40:15
100 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:40:19
101 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:40:36
102 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:40:38
103 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 0:40:45
104 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:41:56
105 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:42:05
106 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:42:11
107 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:43:08
108 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:43:13
109 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:43:23
110 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:43:25
111 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:43:30
112 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:44:09
113 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:44:29
114 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:44:48
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:44:51
116 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:44:55
117 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:45:09
118 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:45:19
119 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:46:25
120 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:46:43
121 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:46:50
122 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:47:08
123 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:47:19
124 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:47:25
125 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:47:31
126 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:47:55
127 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:48:15
128 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:48:15
129 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:48:43
130 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:48:51
131 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:48:51
132 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:48:58
133 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:49:49
134 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:50:09
135 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:50:10
136 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:50:22
137 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:50:31
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:50:47
139 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:51:12
140 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:51:22
141 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:51:22
142 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:51:26
143 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:51:35
144 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:52:12
145 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:52:21
146 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:52:43
147 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:53:00
148 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:53:04
149 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:53:17
150 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:53:26
151 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:53:47
152 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 0:54:15
153 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:54:21
154 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:54:38
155 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:55:53
156 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:55:58
157 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:56:17
158 Christian Knees (GER) Team Sky 0:56:35
159 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 0:56:49
160 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:57:06
161 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:57:15
162 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:57:17
163 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:57:29
164 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:57:31
165 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:57:40
166 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:57:51
167 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:57:59
168 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:58:08
169 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:58:25
170 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:58:44
171 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:58:44
172 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:58:49
173 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:58:51
174 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:59:04
175 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:59:16
176 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 1:00:12
177 Laurent Pichon (Fra) FDJ 1:00:30
178 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:01:02
179 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 1:01:18
180 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 1:01:28
181 Julien Morice (Fra) Direct Energie 1:02:39
182 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 1:03:12
183 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 1:03:22
184 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha 1:03:44
185 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 1:05:45
186 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 1:06:50
187 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 1:08:20
188 Niccolò Bonifazio (Ita) Trek – Segafredo 1:08:50
189 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 1:20:12