Foto: roadcycling.cz

David Gaudu (Francja) wygrał szósty etap Tour de l’Avenir. Nowym liderem został Kolumbijczyk John Rodriguez Salazar.

Szósty etap tegorocznego Tour de l’Avenir to ciężka przeprawa z Saint-Gervais-Mont-Blanc do Tignes o długości niespełna 124 kilometrów. Po drodze trzy górskie premie drugiej kategorii oraz finałowy podjazd pierwszej kategorii w Tignes (17,8 km długości; 5 % średniego nachylenia).

tour-de-avenir-2016-stage-6-1465325477

Na początku etapu mieliśmy akcję kilku zawodników, w której uczestniczył także Przemysław Kasperkiewicz. Z tej grupki przed Col des Saisies (13,6 km długości; 4,9 % średniego nachylenia) skontrowali Nans Peters (Francja), Miguel Eduardo Florez (Kolumbia) i Lennard Kamna (Niemcy). Kolejne dwa podjazdy (Col du Pre i Comet de Roselend) spowodowały, że na czele mieliśmy już innych zawodników.

Na czele byli: Mathias Le Turnier, Valentin Madoudas, Léo Vincent (Francja), Michal Schlegel (Czechy), Maximilian Schachmann (Niemcy), Lucas Hamilton (Australia). John Rodriguez Salazar i Miguel Eduardo Florez (Kolumbia). Za nimi samotnie kręcił Pavel Sivakov (Rosja), a później zdziesiątkowany peleton. Spory dystans tracił już lider wyścigu, Nice Denz (Niemcy).

Na finałowym podjeździe prowadząca grupka podzieliła. 12 kilometrów przed metą na czele byli Schlegel, Rodriguez i Hamilton. Vincent tracił 20 sekund, Schachmann 35, a kolejna grupa ponad minutę. Swoim tempem jechał Adrien Costa (USA) i powoli zbliżał się do prowadzącej trójki.

Trzy kilometry przed metą do trójki dojechali David Gaudu (Francja), Harm Vanhoucke (Belgia) i Edward Ravasi (Włochy). Po chwili na samotny atak zdecydował się Gaudu.

Francuz nie dał się już dogonić i mógł cieszyć się z fantastycznego zwycięstwa, które dało mu także prowadzenie w wyścigu. Drugi był Ravasi, a trzeci Vanhoucke.

Dopiero 52. miejsce zajął najlepszy z Polaków – Michał Paluta. Tym samym Polak spadł na 43. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki szóstego etapu:

1 GAUDU David FRA 03:59:37
2 RAVASI Edward ITA 14
3 VANHOUCKE Harm BEL 19
4 RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson COL 37
5 SCHEGEL Michal CZE 59
6 HINDLEY Jai AUS 01:43
7 COSTA Adrien USA 02:00
8 HAMILTON Lucas AUS 02:13
9 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL 02:15
10 STORER Michael AUS 03:09
11 GEOGHEGAN HART Tao GBR 03:18
12 FABRO Matteo ITA 03:46
13 SIVAKOV Pavel RUS MT
14 FREIBERGER Markus AUT MT
15 MUELLER Patrick SUI 04:25
16 TOLHOEK Antwan NED MT
17 RODRIGUEZ MARTIN Cristian ESP MT
18 ARANURU DEBA Alex ESP 04:32
19 SCHACHMANN Maximilian GER 04:43
20 VINCENT Léo FRA 05:02
21 NYCH Artem RUS 07:09
22 CHERKASOV Nikolay RUS 07:37
23 ZAHIRI Abderrahim MAR 09:43
24 LE TURNIER Mathias FRA 10:00
25 SKAARSETH Anders NOR 11:28
26 MAAS Jan NED MT
27 TSCHERNOSTER Jan GER 11:47
28 NARVREZ Jonathan CMC 12:16
29 MADOUAS Valentin FRA 12:27
30 EG Niklas DEN 13:06
31 GODOY ORMENESE Caio CMC 13:29
32 POWLESS Neilson USA 14:15
33 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo COL 14:35
34 MARTINEZ POVEDA Daniel COL 15:19
35 PETERS Nans FRA 15:25
36 EL KOURAJI Mohcine MAR 17:11
37 VLASOV Alexandr RUS 18:11
38 ETXABE LETURIA Jokin ESP MT
39 BARTA William USA 19:49
40 RAHBEK Mads Baadsgaard DEN MT
41 WILSLY Jonas Gregaard DEN MT
42 SCHULTZ Nicholas AUS MT
43 LEHNER Daniel AUT MT
44 ROZIN Sergey RUS MT
45 VEREECKEN Thomas BEL 21:28
46 FRANKINY Kilian SUI MT
47 MERTZ Remy BEL 23:19
48 PAREDES ZAPATA Wilmar COL MT
49 DLAMINI Nicholas RSA MT
50 SOSA CUERUO Ivan Ramiro COL MT
51 FRIESECKE Gian SUI MT
52 PALUTA Michal POL MT
53 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo ESP MT
54 OWEN Logan USA MT
55 DE BOD Stefan RSA MT
56 KNOX James GBR MT
57 SCHAEPPI Martin SUI MT
58 JENNER Samuel AUS MT
59 PARET-PEINTRE Aurélien FRA 24:51
60 DIBBEN Jonathan GBR 27:25
61 ZOTOV Evgeny RUS 27:52
62 TSOY Vladimir KAZ MT
63 CAMRDA Pavel CZE 28:19
64 DECLERCQ Benjamin BEL 29:23
65 CHOKRI El Mehdi MAR MT
66 BARAC Antonio CMC MT
67 KUSS Sepp USA MT
68 KONWA Piotr POL MT
69 AKHMETOV Galym KAZ MT
70 WIRTGEN Tom LUX 31:32
71 WÜRTZ SCHMIDT Mads DEN 31:42
72 KOBAYASHI Marino JPN MT
73 KÄMNA Lennard GER 32:02
74 ALBANESE Vincenzo ITA 32:35
75 DENZ Nico GER 34:09
76 LENDERINK Peter NED MT
77 NIEUWENHUIS Joris NED MT
78 SPENGLER Lukas SUI MT
79 GIBBONS Ryan RSA MT
80 TIVANI German Nicolas CMC MT
81 NEUHAUSER Marcel AUT MT
82 CENTRONE Ivan LUX MT
83 VINJEBO Emil Nygaard DEN MT
84 FORFANG Ole NOR MT
85 VAN HOOYDONCK Nathan BEL MT
86 SVENDGAARD Michael Carbel DEN MT
87 SEKANINA Adam CZE MT
88 GARCIA CORTINA Ivan ESP MT
89 HALLER Patrick GER MT
90 ONODERA Rei JPN MT
91 KATRASNIK Gasper SLO MT
92 DE LAAT Jasper NED MT
93 KOVAR Jan CZE MT
94 PER Gorazd SLO MT
95 REUTIMANN Matthias SUI MT
96 KUKRLE Michael CZE MT
97 WALZEL Andreas AUT 34:14
98 GANNA Filippo ITA MT
99 PER David SLO MT
100 SCHLEMMER Lukas AUT MT
101 CARBONI Giovanni ITA MT
102 BROZYNA Piotr POL MT
103 LUCHSHENKO Sergey KAZ MT
104 LOPEZ-COZAR Juan Antonio ESP 34:18
105 CONSONNI Simone ITA MT
106 JURADO Christofer CMC 34:44
107 GROSELJ Matic SLO 34:51
108 AKITA Takuma JPN 34:53
109 SIPOS Marek CZE 35:04
110 JANSEN Amund Grondahl NOR 35:15
111 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL 35:20
112 HOFSTEDE Lennard NED MT
113 MAKHCHOUN Mounir MAR 36:55
114 CULLAIGH Gabriel GBR 37:10
115 BOZIC Jon SLO 42:21

Wycofali się :
*SATLIKOV Maxim KAZ
*SHTEIN Grigoriy KAZ
*RAJOVIC Dusan CMC
*STOSZ Patryk POL
*ISHIGAMI Masahiro JPN
*CURRAN Geoffrey USA
*DAVIES Scott GBR

Nie wystartowali:
*FOSS Tobias NOR
*HALVORSEN Kristoffer NOR
*FITTER Daniel AUS

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 *RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson COL 17:31:04
2 GAUDU David FRA 9
3 RAVASI Edward ITA 28
4 VANHOUCKE Harm BEL 29
5 SCHEGEL Michal CZE 45
6 COSTA Adrien USA 01:13
7 GEOGHEGAN HART Tao GBR 01:58
8 HINDLEY Jai AUS 02:07
9 STORER Michael AUS 02:14
10 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL 02:17
11 SIVAKOV Pavel RUS 03:11
12 FREIBERGER Markus AUT 03:40
13 FABRO Matteo ITA 03:56
14 SCHACHMANN Maximilian GER 04:11
15 MUELLER Patrick SUI 04:26
16 TOLHOEK Antwan NED 04:46
17 RODRIGUEZ MARTIN Cristian ESP 04:47
18 VINCENT Léo FRA 04:48
19 ARANURU DEBA Alex ESP 05:01
20 NYCH Artem RUS 06:53
21 CHERKASOV Nikolay RUS 07:33
22 LE TURNIER Mathias FRA 10:07
23 TSCHERNOSTER Jan GER 10:57
24 ZAHIRI Abderrahim MAR 11:28
25 MADOUAS Valentin FRA 12:21
26 NARVREZ Jonathan CMC 12:36
27 SKAARSETH Anders NOR 12:39
28 MAAS Jan NED 12:51
29 POWLESS Neilson USA 13:30
30 EG Niklas DEN 14:05
31 MARTINEZ POVEDA Daniel COL 14:43
32 GODOY ORMENESE Caio CMC 15:23
33 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo COL 15:49
34 PETERS Nans FRA 17:14
35 VLASOV Alexandr RUS 18:03
36 BARTA William USA 19:20
37 SCHULTZ Nicholas AUS 19:30
38 WILSLY Jonas Gregaard DEN 19:43
39 EL KOURAJI Mohcine MAR 21:14
40 FRANKINY Kilian SUI 21:35
41 DE BOD Stefan RSA 22:54
42 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo ESP 23:00
43 PALUTA Michal POL 23:09
44 OWEN Logan USA 23:27
45 PAREDES ZAPATA Wilmar COL 23:43
46 LEHNER Daniel AUT 23:47
47 KNOX James GBR 23:56
48 PARET-PEINTRE Aurélien FRA 24:21
49 VEREECKEN Thomas BEL 24:32
50 DLAMINI Nicholas RSA 24:56
51 RAHBEK Mads Baadsgaard DEN 25:23
52 SOSA CUERUO Ivan Ramiro COL 25:58
53 JENNER Samuel AUS 26:06
54 MERTZ Remy BEL MT
55 FRIESECKE Gian SUI 27:04
56 ETXABE LETURIA Jokin ESP 28:05
57 CHOKRI El Mehdi MAR 30:15
58 AKHMETOV Galym KAZ 30:32
59 CAMRDA Pavel CZE 30:35
60 DENZ Nico GER 31:09
61 KÄMNA Lennard GER 31:24
62 SCHAEPPI Martin SUI 31:41
63 ZOTOV Evgeny RUS 32:12
64 KONWA Piotr POL 32:19
65 HAMILTON Lucas AUS 32:42
66 VAN HOOYDONCK Nathan BEL 32:49
67 DIBBEN Jonathan GBR 32:56
68 WÜRTZ SCHMIDT Mads DEN 33:28
69 CARBONI Giovanni ITA 33:44
70 WIRTGEN Tom LUX 33:54
71 NIEUWENHUIS Joris NED 34:41
72 DE LAAT Jasper NED 34:45
73 CENTRONE Ivan LUX 34:49
74 FORFANG Ole NOR 34:53
75 JANSEN Amund Grondahl NOR 35:23
76 TSOY Vladimir KAZ 35:38
77 BARAC Antonio CMC 35:46
78 JURADO Christofer CMC 36:13
79 HALLER Patrick GER 36:28
80 NEUHAUSER Marcel AUT 37:52
81 GIBBONS Ryan RSA 37:53
82 KATRASNIK Gasper SLO MT
83 DECLERCQ Benjamin BEL 38:03
84 KUKRLE Michael CZE 38:31
85 GARCIA CORTINA Ivan ESP 38:32
86 ALBANESE Vincenzo ITA 38:47
87 SCHLEMMER Lukas AUT 38:50
88 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL 38:52
89 MAKHCHOUN Mounir MAR 39:44
90 SEKANINA Adam CZE 39:56
91 KOBAYASHI Marino JPN 40:12
92 SVENDGAARD Michael Carbel DEN 40:52
93 PER Gorazd SLO 41:09
94 LUCHSHENKO Sergey KAZ 41:17
95 SPENGLER Lukas SUI 42:50
96 KOVAR Jan CZE 42:58
97 ONODERA Rei JPN 42:59
98 GROSELJ Matic SLO 45:24
99 HOFSTEDE Lennard NED 45:29
100 LENDERINK Peter NED 45:43
101 SIPOS Marek CZE 45:52
102 LOPEZ-COZAR Juan Antonio ESP 45:55
103 AKITA Takuma JPN 46:05
104 REUTIMANN Matthias SUI 46:32
105 GANNA Filippo ITA 46:37
106 CULLAIGH Gabriel GBR 47:45
107 TIVANI German Nicolas CMC 48:36
108 ROZIN Sergey RUS 48:44
109 PER David SLO 49:19
110 BROZYNA Piotr POL 55:43
111 WALZEL Andreas AUT 55:56
112 KUSS Sepp USA 01:00:11
113 CONSONNI Simone ITA 01:05:01
114 VINJEBO Emil Nygaard DEN 01:06:16
115 BOZIC Jon SLO 01:12:14