Tim van Wichelen/Cor Vos © 2016

Organizatorzy wyścigu Tour of Britain potwierdzili, że liderem ekipy Giant-Apecin na tegoroczną edycję imprezy będzie Tom Dumoulin. Podczas tradycyjnego etapu jazdy indywidualnej na czas w Bristolu, latający Holender zmierzy się z takimi specjalistami, jak Alex Dowsett, Bradley Wiggins czy Rohan Dennis.

25-latek już teraz może być zadowolony ze swoich tegorocznych dokonań, mając na koncie zwycięski prolog Giro d’Italia, dwa etapowe sukcesy odniesione w Tour de France i srebrny medal wywalczony w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. W przypadku ostatniego z tych osiągnięć Dumoulin z pewnością liczył na więcej, należy jednak pamiętać, że kraksa z ostatniego tygodnia Wielkiej Pętli mogła całkowicie wykluczyć jego udział w olimpijskiej rywalizacji.

Po niespełna miesięcznej przerwie, rosły Holender powróci do walki w Tour of Britain, który będzie rozgrywany od 4 do 11 września.

“Możliwość dopisania do prowizorycznej listy startowej zawodników pokroju Toma Dumoulina czy Alexa Dowsetta sprawia, że sponsorowany przez Ovo Energy etap jazdy indywidualnej na czas w Bristolu będzie widowiskiem, którego nie można przegapić,” – powiedział Dyrektor Wyścigu, Mick Bennett.

“Szansa zobaczenia zawodników, jak Tom i Alex rywalizujących “ramię w ramię” z Sir Bradleyem Wigginsem, Rohanem Dennisem i pozostałymi na brytyjskich szosach będzie dla widzów nie lada gratką.”

Poza wymienionymi wyżej zawodnikami, swój udział w Tour of Britain potwierdzili również Mark Cavendish, Andre Greipel, Owain Doull, Steve Cummings i Wout Poels.