Foto: Direct Energie

Sylvain Chavanel (Direct Energie) jest liderem przed ostatnim etapem Tour du Poitou Charentes. Francuz był najlepszy na trasie czasówki. Przed południem krótki etap wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis).

W przedostatnim dniu francuskiej etapówki na kolarzy czekało podwójne ściganie. Najpierw krótki etap z Thuré do Châtellerault (95 km), a potem czasówka z Saint-Sauveur do Châtellerault (23 km).

O 9.30 zawodnicy wystartowali do trzeciego etapu z metą w Châtellerault. Po drodze czekały na nich trzy górskie premie, a finiszowe metry także biegły lekko pod górę.

tour-du-poitou-charentes-2016-stage-3-1471888253

W ucieczce jechali dziś: Thomas Sprengers(Topsport Vlaanderen – Baloise), Damien Touze (HP BTP-Auber 93) i Dieter Bouvry(Roubaix Métropole Européenne de Lille). Mimo bardzo ambitnej postawy zostali oni złapani przez peleton na ostatnim kilometrze. Sprint wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis), drugi był Danilo Napolitano (Wanty – Groupe Gobert), a trzeci Arnaude Demare (FDJ). Bouhanni ponownie objął liderowanie w wyścigu.

O godzinie 15.00 na trasę jazdy indywidualnej na czas wyruszył pierwszy zawodnik, który miał do pokonania 23 kilometry.

tour-du-poitou-charentes-2016-stage-4-itt-1471888282

Najszybciej trasę czasówki przejechał Sylvain Chavanel (Direct Energie), który dzięki temu został nowym liderem wyścigu. Francuz ma spore szanse by powtórzyć swój triumf z 2014 roku. Drugi był Wilco Kelderman (Lotto NL-Jumbo), a trzeci Nelson Oliveirea (Movistar).

Wyniki trzeciego etapu:

1 BOUHANNI Nacer COF FRA les 95,2 km en 2h15’01” (moy. 42,306 km/h) (b : 6″)
2 NAPOLITANO Danilo WGG ITA ‘ ‘ (b : 4″)
3 *DEMARE Arnaud FDJ FRA ‘ ‘ (b : 2″)
4 FENN Andrew SKY GBR ‘ ‘
5 VAN WINDEN Dennis TLJ NED ‘ ‘
6 *COQUARD Bryan DEN FRA ‘ ‘
7 COLBRELLI Sonny BAR ITA ‘ ‘
8 *MOSCON Gianni SKY ITA ‘ ‘
9 VANMARCKE Sep TLJ BEL ‘ ‘
10 PETIT Adrien DEN FRA ‘ ‘
11 SWIFT Ben SKY GBR ‘ ‘
12 DUVAL Julien ADT FRA ‘ ‘
13 JANS Roy WGG BEL ‘ ‘
14 *LAPORTE Christophe COF FRA ‘ ‘
15 *MENUT David AUB FRA ‘ ‘
16 *SARREAU Marc FDJ FRA ‘ ‘
17 OLIVEIRA Nelson MOV POR ‘ ‘
18 JAKIN Alo AUB EST ‘ ‘
19 CHAVANEL Sylvain DEN FRA ‘ ‘
20 VAN HECKE Preben TSV BEL ‘ ‘
21 FEILLU Romain AUB FRA ‘ ‘
22 HOULE Hugo ALM CAN ‘ ‘
23 BOEM Nicola BAR ITA ‘ ‘
24 LIETAER Eliot TSV BEL ‘ ‘
25 *OOMEN Sam TGA NED ‘ ‘
26 BILLE Gaetan WGG BEL ‘ ‘
27 *ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN ‘ ‘
28 *KELDERMAN Wilco TLJ NED ‘ ‘
29 *ROTA Lorenzo BAR ITA ‘ ‘
30 VANTOMME Maxime RML BEL ‘ ‘
31 GIRAUD Benjamin DMP FRA ‘ ‘
32 *GOUGEARD Alexis ALM FRA ‘ ‘
33 BARBIN Enrico BAR ITA ‘ ‘
34 NARDIN Alberto AND ITA ‘ ‘
35 *THOMAS Benjamin ADT FRA ‘ ‘
36 POULHIÈS Stéphane ADT FRA ‘ ‘
37 MINNAARD Marco WGG NED ‘ ‘
38 VENTOSO Francisco MOV ESP ‘ ‘
39 *VELASCO Simone BAR ITA ‘ ‘
40 *ANTONINI Simone WGG ITA ‘ ‘
41 *ARCAS Jorge MOV ESP ‘ ‘
42 GRETSCH Patrick ALM GER ‘ ‘
43 ROUX Anthony FDJ FRA ‘ ‘
44 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU ‘ ‘
45 GAUDIN Damien ALM FRA ‘ ‘
46 *MALDONADO Anthony AUB FRA ‘ ‘
47 ROGLIC Primoz TLJ SLO ‘ ‘
48 *BOUVRY Dieter RML BEL B:02″ ‘ ‘
49 ROY Jérémy FDJ FRA ‘ ‘
50 *GOUAULT Pierre AUB FRA ‘ ‘
51 *CAM Maxime FVC FRA ‘ ‘
52 VAN STAEYEN Michael COF BEL ‘ ‘
53 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU ‘ ‘
54 *DASSONVILLE Flavien AUB FRA ‘ ‘
55 *TOUZÉ Damien AUB FRA B:03″ ‘ ‘
56 DRON Boris WGG BEL ‘ ‘
57 *BARBIER Rudy RML FRA ‘ ‘
58 BENFATTO Marco AND ITA ‘ ‘
59 *GASPARRINI Rino AND ITA ‘ ‘
60 HELVEN Sander TSV BEL ‘ ‘
61 PICHOT Alexandre DEN FRA ‘ ‘
62 VOECKLER Thomas DEN FRA ‘ ‘
63 *TURGIS Jimmy RML FRA ‘ ‘
64 *POUILLY Félix RML FRA ‘ ‘
65 TIMMER Albert TGA NED ‘ ‘
66 SALOMEIN Jarl TSV BEL ‘ ‘
67 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA ‘ ‘
68 *LEVEAU Jérémy RML FRA ‘ ‘
69 BERARD Julien ALM FRA ‘ ‘
70 BANDIERA Marco AND ITA ‘ ‘
71 *SEPULVEDA Eduardo FVC ARG ‘ ‘
72 *FABRE Etienne ALM FRA ‘ ‘
73 SIMON Julien COF FRA ‘ ‘
74 *FARAZIJN Maxime TSV BEL ‘ ‘
75 STENUIT Robin WGG BEL ‘ ‘
76 *SEYNAEVE Lander WGG BEL ‘ ‘
77 *POLS Ruben TSV BEL ‘ ‘
78 *AMEZQUETA MORENO Julen STH ESP ‘ ‘
79 ROWE Luke SKY GBR ‘ ‘
80 POZZATO Filippo STH ITA ‘ ‘
81 DOWSETT Alex MOV GBR ‘ ‘
82 *DE PAUW Moreno TSV BEL ‘ ‘
83 ANDRIATO Rafael STH BRA ‘ ‘
84 *DANIEL Maxime ALM FRA ‘ ‘
85 *SELLIER Simon DEN FRA ‘ ‘
86 MORENO Javier MOV ESP ‘ ‘
87 WAGNER Robert TLJ GER ‘ ‘
88 VAUBOURZEIX Thomas DMP FRA ‘ ‘
89 *GODOY Yonder STH VEN ‘ ‘
90 SPRENGERS Thomas TSV BEL B:01″ ‘ ‘
91 HUPOND Thierry DMP FRA ‘ ‘
92 GESCHKE Simon TGA GER ‘ ‘
93 CHICCHI Francesco AND ITA ‘ ‘
94 *HENAO GOMEZ Sebastian SKY COL ‘ ‘
95 ZARDINI Edoardo BAR ITA ‘ ‘
96 DEIGNAN Philip SKY IRL ‘ ‘
97 ZANDIO Xabier SKY ESP ‘ ‘
98 *FEDI Andrea STH ITA ‘ ‘
99 SANZ Enrique STH ESP ‘ ‘
100 GENE Yohann DEN FRA ‘ ‘
101 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR ‘ ‘
102 MONCOMBLE Nicolas RML FRA ‘ ‘
103 *CARAPAZ Richard MOV ECU ‘ ‘
104 *PACIONI Luca AND ITA ‘ ‘
105 *ANDREETTA Simone BAR ITA ‘ ‘
106 BUSATO Matteo STH ITA ‘ ‘
107 JOEAAR Gert COF EST 01’42”
108 *PEDRERO Antonio MOV ESP 00″
109 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA ‘ ‘
110 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP DEN ‘ ‘
111 LOBATO Juan Jose MOV ESP ‘ ‘
112 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 02’03”
113 FEILLU Brice FVC FRA 00″
114 DE BACKER Bert TGA BEL 02’06”
115 *LAAS Martin DMP EST 02’20”
116 RATTO Daniele AND ITA 02’22”
117 *MCLAY Daniel FVC GBR 00″
118 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA 02’28”
119 SINNER Benoît ADT FRA ‘ ‘
120 HIVERT Jonathan FVC FRA ‘ ‘
121 JARRIER Benoît FVC FRA ‘ ‘
122 *BOUHANNI Rayane COF FRA ‘ ‘
123 RUFFONI Nicola BAR ITA 02’33”
124 BELLETTI Manuel STH ITA 00″
125 *GODON Dorian COF FRA 02’36”
126 *FERASSE Thibault ADT FRA 02’38”
127 BODIOT Alexis ADT FRA ‘ ‘
128 *HOFSTETTER Hugo COF FRA 00″
129 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED 03’04”
130 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL 00″
131 OFFREDO Yoann FDJ FRA ‘ ‘
132 LABORIE Christophe DMP FRA 04’58”
133 *THÉVENOT Guillaume DEN FRA 05’02”

Wyniki czwartego etapu:

1 CHAVANEL Sylvain DEN FRA les 23 km en 26’51″92 (moy. 51,397 km/h)
2 *KELDERMAN Wilco TLJ NED 27’21″72 30″
3 OLIVEIRA Nelson MOV POR 27’21″74 ‘ ‘
4 ROGLIC Primoz TLJ SLO 27’24″94 33″
5 *MOSCON Gianni SKY ITA 27’42″89 51″
6 ROUX Anthony FDJ FRA 27’46″49 55″
7 ROY Jérémy FDJ FRA 27’48″13 57″
8 SWIFT Ben SKY GBR 27’53″96 01’02”
9 *ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN 27’59″33 01’08”
10 VANMARCKE Sep TLJ BEL 28’03″58 01’12”
11 DOWSETT Alex MOV GBR 28’07″20 01’16”
12 MORENO Javier MOV ESP 28’09″50 01’18”
13 *OOMEN Sam TGA NED 28’11″81 01’20”
14 *ARCAS Jorge MOV ESP 28’15″99 01’24”
15 *DEMARE Arnaud FDJ FRA 28’24″84 01’33”
16 GRETSCH Patrick ALM GER 28’27″64 01’36”
17 *MCLAY Daniel FVC GBR 28’27″85 ‘ ‘
18 FEILLU Brice FVC FRA 28’29″43 01’38”
19 VENTOSO Francisco MOV ESP 28’31″59 01’40”
20 GAUDIN Damien ALM FRA 28’34″87 01’43”
21 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU 28’37″32 01’46”
22 *SEPULVEDA Eduardo FVC ARG 28’39″68 01’48”
23 LIETAER Eliot TSV BEL 28’42″29 01’51”
24 *AMEZQUETA MORENO Julen STH ESP 28’43″56 01’52”
25 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL 28’45″69 01’54”
26 GESCHKE Simon TGA GER 28’45″72 ‘ ‘
27 DRON Boris WGG BEL 28’46″94 01’55”
28 VOECKLER Thomas DEN FRA 28’49″70 01’58”
29 *THOMAS Benjamin ADT FRA 28’53″12 02’02”
30 BILLE Gaetan WGG BEL 28’55″76 02’04”
31 VANTOMME Maxime RML BEL 28’56″29 02’05”
32 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED 29’02″76 02’11”
33 NARDIN Alberto AND ITA 29’03″45 02’12”
34 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA 29’10″95 02’19”
35 *ANTONINI Simone WGG ITA 29’12″78 02’21”
36 HELVEN Sander TSV BEL 29’17″04 02’26”
37 OFFREDO Yoann FDJ FRA 29’22″56 02’31”
38 SPRENGERS Thomas TSV BEL 29’23″85 02’32”
39 *LAPORTE Christophe COF FRA 29’26″30 02’35”
40 WAGNER Robert TLJ GER 29’27″67 02’36”
41 POZZATO Filippo STH ITA 29’28″13 02’37”
42 BELLETTI Manuel STH ITA 29’31″01 02’40”
43 JOEAAR Gert COF EST 29’32″67 02’41”
44 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU 29’33″05 02’42”
45 *CAM Maxime FVC FRA 29’34″07 02’43”
46 BOEM Nicola BAR ITA 29’34″63 ‘ ‘
47 *COQUARD Bryan DEN FRA 29’34″87 ‘ ‘
48 *GOUGEARD Alexis ALM FRA 29’35″09 02’44”
49 TIMMER Albert TGA NED 29’36″61 02’45”
50 *POLS Ruben TSV BEL 29’38″89 02’47”
51 VAN HECKE Preben TSV BEL 29’41″92 02’50”
52 *CARAPAZ Richard MOV ECU 29’44″27 02’53”
53 *TOUZÉ Damien AUB FRA 29’46″23 02’55”
54 HUPOND Thierry DMP FRA 29’46″99 ‘ ‘
55 *GOUAULT Pierre AUB FRA 29’47″13 02’56”
56 *DASSONVILLE Flavien AUB FRA 29’51″45 03’00”
57 SINNER Benoît ADT FRA 29’52″53 03’01”
58 PETIT Adrien DEN FRA 29’52″70 ‘ ‘
59 BUSATO Matteo STH ITA 29’53″55 03’02”
60 JAKIN Alo AUB EST 29’54″75 03’03”
61 *VELASCO Simone BAR ITA 29’59″84 03’08”
62 *PEDRERO Antonio MOV ESP 30’00″17 03’09”
63 FENN Andrew SKY GBR 30’01″50 03’10”
64 ZANDIO Xabier SKY ESP 30’01″54 ‘ ‘
65 JARRIER Benoît FVC FRA 30’02″18 03’11”
66 MINNAARD Marco WGG NED 30’02″51 ‘ ‘
67 *SARREAU Marc FDJ FRA 30’03″99 03’12”
68 POULHIÈS Stéphane ADT FRA 30’05″09 03’14”
69 PICHOT Alexandre DEN FRA 30’06″19 03’15”
70 HIVERT Jonathan FVC FRA 30’07″09 03’16”
71 *BOUHANNI Rayane COF FRA 30’08″33 03’17”
72 *TURGIS Jimmy RML FRA 30’08″90 ‘ ‘
73 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA 30’13″02 03’22”
74 SIMON Julien COF FRA 30’15″89 03’24”
75 SALOMEIN Jarl TSV BEL 30’17″02 03’26”
76 ANDRIATO Rafael STH BRA 30’18″47 03’27”
77 BARBIN Enrico BAR ITA 30’19″17 03’28”
78 JANS Roy WGG BEL 30’19″57 ‘ ‘
79 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR 30’26″96 03’35”
80 VAUBOURZEIX Thomas DMP FRA 30’27″91 03’36”
81 COLBRELLI Sonny BAR ITA 30’28″26 03’37”
82 VAN WINDEN Dennis TLJ NED 30’29″19 03’38”
83 BERARD Julien ALM FRA 30’30″64 03’39”
84 NAPOLITANO Danilo WGG ITA 30’36″51 03’45”
85 DEIGNAN Philip SKY IRL 30’38″90 03’47”
86 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP DEN 30’39″38 03’48”
87 BANDIERA Marco AND ITA 30’40″27 03’49”
88 *LEVEAU Jérémy RML FRA 30’40″74 ‘ ‘
89 ROWE Luke SKY GBR 30’42″45 03’51”
90 FEILLU Romain AUB FRA 30’46″55 03’55”
91 *DANIEL Maxime ALM FRA 30’46″66 ‘ ‘
92 DUVAL Julien ADT FRA 30’48″23 03’57”
93 *SELLIER Simon DEN FRA 30’49″13 03’58”
94 *BOUVRY Dieter RML BEL 30’50″27 03’59”
95 STENUIT Robin WGG BEL 30’50″82 ‘ ‘
96 *POUILLY Félix RML FRA 30’51″80 04’00”
97 *DE PAUW Moreno TSV BEL 31’01″59 04’10”
98 *MENUT David AUB FRA 31’05″19 04’14”
99 *LAAS Martin DMP EST 31’06″35 04’15”
100 BENFATTO Marco AND ITA 31’09″26 04’18”
101 *FABRE Etienne ALM FRA 31’09″70 ‘ ‘
102 GENE Yohann DEN FRA 31’10″72 04’19”
103 *GODON Dorian COF FRA 31’16″85 04’25”
104 *GODOY Yonder STH VEN 31’25″04 04’34”
105 *HENAO GOMEZ Sebastian SKY COL 31’25″94 ‘ ‘
106 RATTO Daniele AND ITA 31’27″08 04’36”
107 *PACIONI Luca AND ITA 31’28″13 04’37”
108 *FERASSE Thibault ADT FRA 31’28″27 ‘ ‘
109 GIRAUD Benjamin DMP FRA 31’28″58 ‘ ‘
110 SANZ Enrique STH ESP 31’34″34 04’43”
111 DE BACKER Bert TGA BEL 31’40″95 04’49”
112 BODIOT Alexis ADT FRA 31’41″31 04’50”
113 *MALDONADO Anthony AUB FRA 31’51″04 05’00”
114 CHICCHI Francesco AND ITA 31’51″33 ‘ ‘
115 *ROTA Lorenzo BAR ITA 31’53″51 05’02”
116 *HOFSTETTER Hugo COF FRA 31’54″36 05’03”
117 *FARAZIJN Maxime TSV BEL 32’01″88 05’10”
118 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 32’03″30 05’12”
119 MONCOMBLE Nicolas RML FRA 32’03″52 ‘ ‘
120 *ANDREETTA Simone BAR ITA 32’04″47 05’13”
121 VAN STAEYEN Michael COF BEL 32’11″42 05’20”
122 LABORIE Christophe DMP FRA 32’13″36 05’22”
123 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA 32’18″61 05’27”
124 *THÉVENOT Guillaume DEN FRA 32’23″64 05’32”
125 *SEYNAEVE Lander WGG BEL 32’23″71 ‘ ‘
126 HOULE Hugo ALM CAN 32’27″01 05’36”
127 BOUHANNI Nacer COF FRA 32’38″33 05’47”
128 *GASPARRINI Rino AND ITA 32’39″12 05’48”
129 RUFFONI Nicola BAR ITA 32’49″26 05’58”
130 LOBATO Juan Jose MOV ESP 33’04″77 06’13”
131 ZARDINI Edoardo BAR ITA 33’22″50 06’31”
132 *FEDI Andrea STH ITA 33’34″79 06’43”

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 CHAVANEL Sylvain DEN FRA les 487,6 km en 11h27’29” (moy. 42,555 km/h)
2 *KELDERMAN Wilco TLJ NED 30″
3 OLIVEIRA Nelson MOV POR ‘ ‘ ‘ ‘
4 ROGLIC Primoz TLJ SLO 33″
5 *MOSCON Gianni SKY ITA 51″
6 ROUX Anthony FDJ FRA 55″
7 ROY Jérémy FDJ FRA 57″
8 SWIFT Ben SKY GBR 01’02”
9 *ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN 01’08”
10 VANMARCKE Sep TLJ BEL 01’12”
11 DOWSETT Alex MOV GBR 01’16”
12 MORENO Javier MOV ESP 01’18”
13 *OOMEN Sam TGA NED 01’20”
14 *ARCAS Jorge MOV ESP 01’24”
15 *DEMARE Arnaud FDJ FRA 01’31”
16 GRETSCH Patrick ALM GER 01’36”
17 *MCLAY Daniel FVC GBR ‘ ‘ ‘ ‘
18 VENTOSO Francisco MOV ESP 01’40”
19 GAUDIN Damien ALM FRA 01’43”
20 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL 01’44”
21 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU 01’46”
22 *SEPULVEDA Eduardo FVC ARG 01’48”
23 LIETAER Eliot TSV BEL 01’51”
24 *AMEZQUETA MORENO Julen STH ESP 01’52”
25 DRON Boris WGG BEL 01’55”
26 VOECKLER Thomas DEN FRA 01’58”
27 BILLE Gaetan WGG BEL 02’04”
28 VANTOMME Maxime RML BEL 02’05”
29 NARDIN Alberto AND ITA 02’12”
30 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA 02’16”
31 HELVEN Sander TSV BEL 02’18”
32 *ANTONINI Simone WGG ITA 02’21”
33 OFFREDO Yoann FDJ FRA 02’31”
34 SPRENGERS Thomas TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
35 BELLETTI Manuel STH ITA 02’34”
36 POZZATO Filippo STH ITA 02’37”
37 BOEM Nicola BAR ITA 02’40”
38 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU 02’42”
39 *CAM Maxime FVC FRA 02’43”
40 *COQUARD Bryan DEN FRA ‘ ‘ ‘ ‘
41 *GOUGEARD Alexis ALM FRA 02’44”
42 VAN HECKE Preben TSV BEL 02’50”
43 *TOUZÉ Damien AUB FRA 02’52”
44 *CARAPAZ Richard MOV ECU 02’53”
45 *GOUAULT Pierre AUB FRA 02’56”
46 *DASSONVILLE Flavien AUB FRA 02’58”
47 BUSATO Matteo STH ITA 03’02”
48 JAKIN Alo AUB EST 03’03”
49 *VELASCO Simone BAR ITA 03’08”
50 FENN Andrew SKY GBR 03’10”
51 MINNAARD Marco WGG NED 03’11”
52 GESCHKE Simon TGA GER 03’12”
53 *TURGIS Jimmy RML FRA ‘ ‘ ‘ ‘
54 POULHIÈS Stéphane ADT FRA 03’14”
55 JANS Roy WGG BEL 03’22”
56 SIMON Julien COF FRA 03’24”
57 SALOMEIN Jarl TSV BEL 03’26”
58 ANDRIATO Rafael STH BRA 03’27”
59 BERARD Julien ALM FRA 03’34”
60 *LAPORTE Christophe COF FRA 03’35”
61 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR ‘ ‘ ‘ ‘
62 VAUBOURZEIX Thomas DMP FRA 03’36”
63 NAPOLITANO Danilo WGG ITA 03’37”
64 BANDIERA Marco AND ITA 03’49”
65 PETIT Adrien DEN FRA 03’54”
66 FEILLU Romain AUB FRA 03’55”
67 *DANIEL Maxime ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
68 *BOUVRY Dieter RML BEL 03’56”
69 DUVAL Julien ADT FRA 03’57”
70 *POUILLY Félix RML FRA 03’58”
71 STENUIT Robin WGG BEL 03’59”
72 BENFATTO Marco AND ITA 04’14”
73 TIMMER Albert TGA NED 04’27”
74 *LEVEAU Jérémy RML FRA 04’33”
75 *MENUT David AUB FRA 04’51”
76 *SARREAU Marc FDJ FRA 04’54”
77 *FABRE Etienne ALM FRA 04’55”
78 *MALDONADO Anthony AUB FRA 05’00”
79 *ROTA Lorenzo BAR ITA 05’02”
80 *HENAO GOMEZ Sebastian SKY COL 05’03”
81 SANZ Enrique STH ESP 05’09”
82 *POLS Ruben TSV BEL 05’10”
83 WAGNER Robert TLJ GER 05’22”
84 BOUHANNI Nacer COF FRA 05’31”
85 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP DEN 05’32”
86 HOULE Hugo ALM CAN 05’36”
87 *BOUHANNI Rayane COF FRA 05’45”
88 *SELLIER Simon DEN FRA 05’52”
89 VAN STAEYEN Michael COF 05’58”
90 *GASPARRINI Rino AND ITA 06’12”
91 LOBATO Juan Jose MOV ESP 06’13”
92 *SEYNAEVE Lander WGG BEL 06’16”
93 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED 06’37”
94 *FEDI Andrea STH ITA 06’43”
95 DEIGNAN Philip SKY IRL 06’49”
96 COLBRELLI Sonny BAR ITA 06’50”
97 *THOMAS Benjamin ADT FRA 06’52”
98 GENE Yohann DEN FRA 07’12”
99 *FERASSE Thibault ADT FRA 07’15”
100 SINNER Benoît ADT FRA 07’27”
101 BARBIN Enrico BAR ITA 07’28”
102 DE BACKER Bert TGA BEL 11h35’08” 07’39”
103 VAN WINDEN Dennis TLJ NED 07’50”
104 *PEDRERO Antonio MOV ESP 07’59”
105 ROWE Luke SKY GBR 08’07”
106 RUFFONI Nicola BAR ITA 08’31”
107 *HOFSTETTER Hugo COF FRA 09’01”
108 GIRAUD Benjamin DMP FRA 09’24”
109 JARRIER Benoît FVC FRA 10’29”
110 PICHOT Alexandre DEN FRA 11’14”
111 *LAAS Martin DMP EST 11’22”
112 *GODOY Yonder STH VEN 12’17”
113 FEILLU Brice FVC FRA 12’28”
114 JOEAAR Gert COF EST 12’35”
115 HIVERT Jonathan FVC FRA 12’36”
116 *PACIONI Luca AND ITA 12’45”
117 MONCOMBLE Nicolas RML FRA 13’01”
118 RATTO Daniele AND ITA 13’16”
119 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA 13’19”
120 ZANDIO Xabier SKY ESP 13’51”
121 LABORIE Christophe DMP FRA 13’53”
122 ZARDINI Edoardo BAR ITA 14’19”
123 BODIOT Alexis ADT FRA 14’49”
124 *DE PAUW Moreno TSV BEL 15’02”
125 HUPOND Thierry DMP FRA 15’20”
126 CHICCHI Francesco AND ITA 15’37”
127 *FARAZIJN Maxime TSV BEL 15’59”
128 *ANDREETTA Simone BAR ITA 17’24”
129 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA 18’36”
130 *GODON Dorian COF FRA 24’06”
131 *THÉVENOT Guillaume DEN FRA 25’13”
132 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 26’43”