Team RadioShack-Leopard

Sponsor ekipy, która zwolniła Luksemburczyka w związku z pozytywnym wynikiem dopingu będzie musiał zapłacić kolarzowi sumę 2 milionów euro.

Jak informuje szwajcarska strona internetowa NZZ.ch zwycięzca dwóch etapów Tour de France otrzyma ogromne odszkodowanie za szkody, które powstały po zwolnieniu kolarza przez Leopard AG. Pieniądze trafią do zawodnika i jego firmy Winfrank GmBH.

W sezonie 2013 drużyna RadioShack-Leopard zwolniła Luksemburczyka po tym, jak kolarz został zawieszony za doping w Tour de France 2012. Za przewinienie trzeci kolarz Wielkiej Pętli 2011 musiał pauzować przez 12 miesięcy. Pomimo takiej sytuacji Schleck wciąż trenował z ekipą i miał wrócić do rywalizacji 15 lipca 2013 roku.

Kolarz miał czteroletni kontrakt na lata 2011-2014. W jego umowie był zapis o możliwości wykorzystania wizerunku przez Leopard AG. Sąd postanowił, że drużyna świadomie czekała aż do lipca 2013 z zerwaniem kontraktu i powinna zapłacić aż 2 miliony euro odszkodowania

Frank Schleck wrócił do ścigania w 2014 roku razem z ekipą Trek Factory Racing. Po obecnym sezonie zakończy karierę, w trakcie której uzyskał znakomite wyniki – był trzecim kolarzem Tour de France, wygrał m.in. dwa etapy Wielkiej Pętli, Tour de Suisse, Criterium International i Amstel Gold Race.

Poprzedni artykułKolejny dobry wynik Szymona Rekity
Następny artykułGianni Meersman: „Przyspieszenie w końcówce było niesamowite”
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments