Foto: Tour du Poitou Charentes

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał po finiszu z grupy pierwszy etap wyścigu Tour du Poitou Charentes.

18 ekip stanęło dzisiaj na starcie francuskiej etapówki Tour du Poitou Charentes. Niestety na liście startowej nie było żadnego Polaka. W ciągu czterech dni na kolarzy czekało pięć etapów.

Pierwszy dzień to odcinek z Angoulême do Puilboreau o długości prawie 190 kilometrów. Profil był pofałdowany, a główną trudnością były cztery oznaczone podjazdy.

tour-du-poitou-charentes-2016-stage-1-1471888214

Na pierwszej górskiej premii zawiązał się odjazd w składzie: Maxime Farazijn (Topsport Vlaanderen – Baloise), Jimmy Turgis (Roubaix Métropole Européenne de Lille), Simone Andreetta (Bardiani-CSF) i Julien Berard (AG2R La Mondiale). Czwórka między sobą rozdawała punkty na górskich premiach. Najwięcej ugrał na tym młody Turgis, który jutro założy koszulkę dla najlepszego górala.

40 kilometrów przed metą mieli oni niewiele ponad minutę przewagi nad peletonem i coraz mniejsze szanse na etapowy triumf. Zgodnie z oczekiwaniami ucieczka przeszła do historii na 15 kilometrów przed metą.

Najszybszy w sprincie okazał się Nacer Bouhanni (Cofidis). Drugi był Roy Jans (Wanty-Groupe Gobert), a trzeci Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert).

Wyniki pierwszego etapu:

1 71 BOUHANNI Nacer COF FRA les 189,6 km en 4h29’05” (moy. 42,277 km/) B:10″
2 105 JANS Roy WGG BEL B:06″ ‘ ‘
3 107 NAPOLITANO Danilo WGG ITA B:04″ ‘ ‘
4 151 FEILLU Romain AUB FRA ‘ ‘
5 122 RUFFONI Nicola BAR ITA ‘ ‘
6 42 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL ‘ ‘
7 62 *COQUARD Bryan DEN FRA ‘ ‘
8 77 *LAPORTE Christophe COF FRA ‘ ‘
9 84 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR ‘ ‘
10 2 *DEMARE Arnaud FDJ FRA ‘ ‘
11 115 SALOMEIN Jarl TSV BEL ‘ ‘
12 34 FENN Andrew SKY GBR ‘ ‘
13 36 *MOSCON Gianni SKY ITA ‘ ‘
14 117 VAN HECKE Preben TSV BEL ‘ ‘
15 158 *TOUZÉ Damien AUB FRA ‘ ‘
16 142 BELLETTI Manuel STH ITA ‘ ‘
17 24 OLIVEIRA Nelson MOV POR ‘ ‘
18 55 *ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN ‘ ‘
19 95 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU ‘ ‘
20 132 BENFATTO Marco AND ITA ‘ ‘
21 143 BUSATO Matteo STH ITA ‘ ‘
22 44 *KELDERMAN Wilco TLJ NED ‘ ‘
23 25 VENTOSO Francisco MOV ESP ‘ ‘
24 53 *OOMEN Sam TGA NED ‘ ‘
25 114 LIETAER Eliot TSV BEL ‘ ‘
26 16 HOULE Hugo ALM CAN ‘ ‘
27 144 ANDRIATO Rafael STH BRA ‘ ‘
28 101 *ANTONINI Simone WGG ITA ‘ ‘
29 23 MORENO Javier MOV ESP ‘ ‘
30 131 BANDIERA Marco AND ITA ‘ ‘
31 32 SWIFT Ben SKY GBR ‘ ‘
32 175 POULHIÈS Stéphane ADT FRA ‘ ‘
33 15 GRETSCH Patrick ALM GER ‘ ‘
34 61 CHAVANEL Sylvain DEN FRA ‘ ‘
35 41 VANMARCKE Sep TLJ BEL ‘ ‘
36 3 ROUX Anthony FDJ FRA ‘ ‘
37 88 *SEPULVEDA Eduardo FVC ARG ‘ ‘
38 163 *BOUVRY Dieter RML BEL B:01″ ‘ ‘
39 156 *MALDONADO Anthony AUB FRA ‘ ‘
40 106 MINNAARD Marco WGG NED ‘ ‘
41 13 BERARD Julien ALM FRA B:05″ ‘ ‘
42 152 *DASSONVILLE Flavien AUB FRA B:02″ ‘ ‘
43 147 *AMEZQUETA MORENO Julen STH ESP ‘ ‘
44 102 BILLE Gaetan WGG BEL ‘ ‘
45 21 DOWSETT Alex MOV GBR ‘ ‘
46 161 VANTOMME Maxime RML BEL ‘ ‘
47 12 GAUDIN Damien ALM FRA ‘ ‘
48 154 JAKIN Alo AUB EST ‘ ‘
49 22 LOBATO Juan Jose MOV ESP ‘ ‘
50 27 *ARCAS Jorge MOV ESP ‘ ‘
51 45 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED ‘ ‘
52 116 SPRENGERS Thomas TSV BEL ‘ ‘
53 46 ROGLIC Primoz TLJ SLO ‘ ‘
54 8 ROY Jérémy FDJ FRA ‘ ‘
55 162 *BARBIER Rudy RML FRA ‘ ‘
56 17 *GOUGEARD Alexis ALM FRA ‘ ‘
57 87 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA ‘ ‘
58 145 *FEDI Andrea STH ITA ‘ ‘
59 153 *GOUAULT Pierre AUB FRA ‘ ‘
60 141 POZZATO Filippo STH ITA ‘ ‘
61 6 OFFREDO Yoann FDJ FRA ‘ ‘
62 86 *MCLAY Daniel FVC GBR ‘ ‘
63 26 *CARAPAZ Richard MOV ECU ‘ ‘
64 167 *POUILLY Félix RML FRA ‘ ‘
65 124 BARBIN Enrico BAR ITA ‘ ‘
66 136 NARDIN Alberto AND ITA ‘ ‘
67 112 HELVEN Sander TSV BEL ‘ ‘
68 14 *DANIEL Maxime ALM FRA ‘ ‘
69 5 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU ‘ ‘
70 127 *ROTA Lorenzo BAR ITA ‘ ‘
71 126 BOEM Nicola BAR ITA B:03″ ‘ ‘
72 97 VAUBOURZEIX Thomas DMP FRA ‘ ‘
73 176 *FERASSE Thibault ADT FRA ‘ ‘
74 82 *CAM Maxime FVC FRA ‘ ‘
75 166 *TURGIS Jimmy RML FRA B:05″ ‘ ‘
76 104 DRON Boris WGG BEL ‘ ‘
77 128 *VELASCO Simone BAR ITA ‘ ‘
78 72 *BOUHANNI Rayane COF FRA ‘ ‘
79 74 SIMON Julien COF FRA ‘ ‘
80 4 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR ‘ ‘
81 68 VOECKLER Thomas DEN FRA ‘ ‘
82 108 STENUIT Robin WGG BEL ‘ ‘
83 173 DUVAL Julien ADT FRA ‘ ‘
84 138 *GASPARRINI Rino AND ITA 24″
85 148 SANZ Enrique STH ESP 26″
86 35 *HENAO GOMEZ Sebastian SKY COL 29″
87 157 *MENUT David AUB FRA 37″
88 18 *FABRE Etienne ALM FRA ‘ ‘
89 78 VAN STAEYEN Michael COF BEL 38″
90 164 *LEVEAU Jérémy RML FRA 44″
91 121 COLBRELLI Sonny BAR ITA ‘ ‘
92 123 ZARDINI Edoardo BAR ITA ‘ ‘
93 94 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP DEN ‘ ‘
94 51 DE BACKER Bert TGA BEL ‘ ‘
95 103 *SEYNAEVE Lander WGG BEL ‘ ‘
96 65 PETIT Adrien DEN FRA 53″
97 52 GESCHKE Simon TGA GER 01’18”
98 47 WAGNER Robert TLJ GER 01’24”
99 54 TIMMER Albert TGA NED 01’42”
100 7 *SARREAU Marc FDJ FRA ‘ ‘
101 83 HIVERT Jonathan FVC FRA ‘ ‘
102 64 *SELLIER Simon DEN FRA 01’54”
103 85 JARRIER Benoît FVC FRA 02’12”
104 28 *PEDRERO Antonio MOV ESP 02’16”
105 113 *POLS Ruben TSV BEL 02’23”
106 75 *HOFSTETTER Hugo COF FRA ‘ ‘
107 177 SINNER Benoît ADT FRA 02’27”
108 93 LABORIE Christophe DMP FRA 02’47”
109 146 *GODOY Yonder STH VEN 02’50”
110 98 HUPOND Thierry DMP FRA ‘ ‘
111 66 PICHOT Alexandre DEN FRA 02’53”
112 63 GENE Yohann DEN FRA ‘ ‘
113 165 MONCOMBLE Nicolas RML FRA ‘ ‘
114 33 DEIGNAN Philip SKY IRL 03’02”
115 37 ROWE Luke SKY GBR ‘ ‘
116 134 *PACIONI Luca AND ITA ‘ ‘
117 76 JOEAAR Gert COF EST ‘ ‘
118 43 CASTELIJNS Twan TLJ NED 03’38”
119 135 RATTO Daniele AND ITA ‘ ‘
120 48 VAN WINDEN Dennis TLJ NED 04’12”
121 96 *LAAS Martin DMP EST 04’47”
122 92 GIRAUD Benjamin DMP FRA ‘ ‘
123 174 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA ‘ ‘
124 172 BODIOT Alexis ADT FRA ‘ ‘
125 178 *THOMAS Benjamin ADT FRA 04’50”
126 155 LEVARLET Guillaume AUB FRA 04’53”
127 125 *ANDREETTA Simone BAR ITA B:01″ 05’08”
128 73 *GODON Dorian COF FRA 05’31”
129 171 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA ‘ ‘
130 31 ZANDIO Xabier SKY ESP ‘ ‘
131 133 CHICCHI Francesco AND ITA ‘ ‘
132 67 *THÉVENOT Guillaume DEN FRA 09’33”
133 1 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 09’48”
134 168 *BARBIER Pierre RML FRA ‘ ‘
135 81 FEILLU Brice FVC FRA 10’50”
136 118 *FARAZIJN Maxime TSV BEL B:01″ ‘ ‘
137 111 *DE PAUW Moreno TSV BEL 10’52”
138 91 *ARISTI GARDOKI Mikel DMP ESP 20’54”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 71 BOUHANNI Nacer COF FRA les 189,6 km en 4h28’55” (moy. 42,277 km/h)
2 105 JANS Roy WGG BEL 4h28’59” 04″
3 13 BERARD Julien ALM FRA 4h29’00” 05″
4 166 *TURGIS Jimmy RML FRA ‘ ‘ ‘ ‘
5 107 NAPOLITANO Danilo WGG ITA 4h29’01” 06″
6 126 BOEM Nicola BAR ITA 4h29’02” 07″
7 152 *DASSONVILLE Flavien AUB FRA 4h29’03” 08″
8 163 *BOUVRY Dieter RML BEL 4h29’04” 09″
9 151 FEILLU Romain AUB FRA 4h29’05” 10″
10 122 RUFFONI Nicola BAR ITA ‘ ‘ ‘ ‘
11 42 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL ‘ ‘ ‘ ‘
12 62 *COQUARD Bryan DEN FRA ‘ ‘ ‘ ‘
13 77 *LAPORTE Christophe COF FRA ‘ ‘ ‘ ‘
14 84 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR ‘ ‘ ‘ ‘
15 2 *DEMARE Arnaud FDJ FRA ‘ ‘ ‘ ‘
16 115 SALOMEIN Jarl TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
17 34 FENN Andrew SKY GBR ‘ ‘ ‘ ‘
18 36 *MOSCON Gianni SKY ITA ‘ ‘ ‘ ‘
19 117 VAN HECKE Preben TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
20 158 *TOUZÉ Damien AUB FRA ‘ ‘ ‘ ‘
21 142 BELLETTI Manuel STH ITA ‘ ‘ ‘ ‘
22 24 OLIVEIRA Nelson MOV POR ‘ ‘ ‘ ‘
23 55 *ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN ‘ ‘ ‘ ‘
24 95 SISKEVICIUS Evaldas DMP LTU ‘ ‘ ‘ ‘
25 132 BENFATTO Marco AND ITA ‘ ‘ ‘ ‘
26 143 BUSATO Matteo STH ITA ‘ ‘ ‘ ‘
27 44 *KELDERMAN Wilco TLJ NED ‘ ‘ ‘ ‘
28 25 VENTOSO Francisco MOV ESP ‘ ‘ ‘ ‘
29 53 *OOMEN Sam TGA NED ‘ ‘ ‘ ‘
30 114 LIETAER Eliot TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
31 16 HOULE Hugo ALM CAN ‘ ‘ ‘ ‘
32 144 ANDRIATO Rafael STH BRA ‘ ‘ ‘ ‘
33 101 *ANTONINI Simone WGG ITA ‘ ‘ ‘ ‘
34 23 MORENO Javier MOV ESP ‘ ‘ ‘ ‘
35 131 BANDIERA Marco AND ITA ‘ ‘ ‘ ‘
36 32 SWIFT Ben SKY GBR ‘ ‘ ‘ ‘
37 175 POULHIÈS Stéphane ADT FRA ‘ ‘ ‘ ‘
38 15 GRETSCH Patrick ALM GER ‘ ‘ ‘ ‘
39 61 CHAVANEL Sylvain DEN FRA ‘ ‘ ‘ ‘
40 41 VANMARCKE Sep TLJ BEL ‘ ‘ ‘ ‘
41 3 ROUX Anthony FDJ FRA ‘ ‘ ‘ ‘
42 88 *SEPULVEDA Eduardo FVC ARG ‘ ‘ ‘ ‘
43 156 *MALDONADO Anthony AUB FRA ‘ ‘ ‘ ‘
44 106 MINNAARD Marco WGG NED ‘ ‘ ‘ ‘
45 147 *AMEZQUETA MORENO Julen STH ESP ‘ ‘ ‘ ‘
46 102 BILLE Gaetan WGG BEL ‘ ‘ ‘ ‘
47 21 DOWSETT Alex MOV GBR ‘ ‘ ‘ ‘
48 161 VANTOMME Maxime RML BEL ‘ ‘ ‘ ‘
49 12 GAUDIN Damien ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
50 154 JAKIN Alo AUB EST ‘ ‘ ‘ ‘
51 22 LOBATO Juan Jose MOV ESP ‘ ‘ ‘ ‘
52 27 *ARCAS Jorge MOV ESP ‘ ‘ ‘ ‘
53 45 LINDEMAN Bert-Jan TLJ NED ‘ ‘ ‘ ‘
54 116 SPRENGERS Thomas TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
55 46 ROGLIC Primoz TLJ SLO ‘ ‘ ‘ ‘
56 8 ROY Jérémy FDJ FRA ‘ ‘ ‘ ‘
57 162 *BARBIER Rudy RML FRA ‘ ‘ ‘ ‘
58 17 *GOUGEARD Alexis ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
59 87 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA ‘ ‘ ‘ ‘
60 145 *FEDI Andrea STH ITA ‘ ‘ ‘ ‘
61 153 *GOUAULT Pierre AUB FRA ‘ ‘ ‘ ‘
62 141 POZZATO Filippo STH ITA ‘ ‘ ‘ ‘
63 6 OFFREDO Yoann FDJ FRA ‘ ‘ ‘ ‘
64 86 *MCLAY Daniel FVC GBR ‘ ‘ ‘ ‘
65 26 *CARAPAZ Richard MOV ECU ‘ ‘ ‘ ‘
66 167 *POUILLY Félix RML FRA ‘ ‘ ‘ ‘
67 124 BARBIN Enrico BAR ITA ‘ ‘ ‘ ‘
68 136 NARDIN Alberto AND ITA ‘ ‘ ‘ ‘
69 112 HELVEN Sander TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
70 14 *DANIEL Maxime ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
71 5 KONOVALOVAS Ignatas FDJ LTU ‘ ‘ ‘ ‘
72 127 *ROTA Lorenzo BAR ITA ‘ ‘ ‘ ‘
73 97 VAUBOURZEIX Thomas DMP FRA ‘ ‘ ‘ ‘
74 176 *FERASSE Thibault ADT FRA ‘ ‘ ‘ ‘
75 82 *CAM Maxime FVC FRA ‘ ‘ ‘ ‘
76 104 DRON Boris WGG BEL ‘ ‘ ‘ ‘
77 128 *VELASCO Simone BAR ITA ‘ ‘ ‘ ‘
78 72 *BOUHANNI Rayane COF FRA ‘ ‘ ‘ ‘
79 74 SIMON Julien COF FRA ‘ ‘ ‘ ‘
80 4 *HOELGAARD Daniel FDJ NOR ‘ ‘ ‘ ‘
81 68 VOECKLER Thomas DEN FRA ‘ ‘ ‘ ‘
82 108 STENUIT Robin WGG BEL ‘ ‘ ‘ ‘
83 173 DUVAL Julien ADT FRA ‘ ‘ ‘ ‘
84 138 *GASPARRINI Rino AND ITA 4h29’29” 34″
85 148 SANZ Enrique STH ESP 4h29’31” 36″
86 35 *HENAO GOMEZ Sebastian SKY COL 4h29’34” 39″
87 157 *MENUT David AUB FRA 4h29’42” 47″
88 18 *FABRE Etienne ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
89 78 VAN STAEYEN Michael COF BEL 4h29’43” 48″
90 164 *LEVEAU Jérémy RML FRA 4h29’49” 54″
91 121 COLBRELLI Sonny BAR ITA ‘ ‘ ‘ ‘
92 123 ZARDINI Edoardo BAR ITA ‘ ‘ ‘ ‘
93 94 *KRAGH ANDERSEN Asbjørn DMP DEN ‘ ‘ ‘ ‘
94 51 DE BACKER Bert TGA BEL ‘ ‘ ‘ ‘
95 103 *SEYNAEVE Lander WGG BEL ‘ ‘ ‘ ‘
96 65 PETIT Adrien DEN FRA 4h29’58” 01’03”
97 52 GESCHKE Simon TGA GER 4h30’23” 01’28”
98 47 WAGNER Robert TLJ GER 4h30’29” 01’34”
99 54 TIMMER Albert TGA NED 4h30’47” 01’52”
100 7 *SARREAU Marc FDJ FRA ‘ ‘ ‘ ‘
101 83 HIVERT Jonathan FVC FRA ‘ ‘ ‘ ‘
102 64 *SELLIER Simon DEN FRA 4h30’59” 02’04”
103 85 JARRIER Benoît FVC FRA 4h31’17” 02’22”
104 28 *PEDRERO Antonio MOV ESP 4h31’21” 02’26”
105 113 *POLS Ruben TSV BEL 4h31’28” 02’33”
106 75 *HOFSTETTER Hugo COF FRA ‘ ‘ ‘ ‘
107 177 SINNER Benoît ADT FRA 4h31’32” 02’37”
108 93 LABORIE Christophe DMP FRA 4h31’52” 02’57”
109 146 *GODOY Yonder STH VEN 4h31’55” 03’00”
110 98 HUPOND Thierry DMP FRA ‘ ‘ ‘ ‘
111 66 PICHOT Alexandre DEN FRA 4h31’58” 03’03”
112 63 GENE Yohann DEN FRA ‘ ‘ ‘ ‘
113 165 MONCOMBLE Nicolas RML FRA ‘ ‘ ‘ ‘
114 33 DEIGNAN Philip SKY IRL 4h32’07” 03’12”
115 37 ROWE Luke SKY GBR ‘ ‘ ‘ ‘
116 134 *PACIONI Luca AND ITA ‘ ‘ ‘ ‘
117 76 JOEAAR Gert COF EST ‘ ‘ ‘ ‘
118 43 CASTELIJNS Twan TLJ NED 4h32’43” 03’48”
119 135 RATTO Daniele AND ITA ‘ ‘ ‘ ‘
120 48 VAN WINDEN Dennis TLJ NED 4h33’17” 04’22”
121 96 *LAAS Martin DMP EST 4h33’52” 04’57”
122 92 GIRAUD Benjamin DMP FRA ‘ ‘ ‘ ‘
123 174 *LEVASSEUR Jordan ADT FRA ‘ ‘ ‘ ‘
124 172 BODIOT Alexis ADT FRA ‘ ‘ ‘ ‘
125 178 *THOMAS Benjamin ADT FRA 4h33’55” 05’00”
126 155 LEVARLET Guillaume AUB FRA 4h33’58” 05’03”
127 125 *ANDREETTA Simone BAR ITA 4h34’12” 05’17”
128 73 *GODON Dorian COF FRA 4h34’36” 05’41”
129 171 *ALAPHILIPPE Bryan ADT FRA ‘ ‘ ‘ ‘
130 31 ZANDIO Xabier SKY ESP ‘ ‘ ‘ ‘
131 133 CHICCHI Francesco AND ITA ‘ ‘ ‘ ‘
132 67 *THÉVENOT Guillaume DEN FRA 4h38’38” 09’43”
133 1 CHAVANEL Sébastien FDJ FRA 4h38’53” 09’58”
134 168 *BARBIER Pierre RML FRA ‘ ‘ ‘ ‘
135 118 *FARAZIJN Maxime TSV BEL 4h39’54” 10’59”
136 81 FEILLU Brice FVC FRA 4h39’55” 11’00”
137 111 *DE PAUW Moreno TSV BEL 4h39’57” 11’02”
138 91 *ARISTI GARDOKI Mikel DMP ESP 4h49’59” 21’04”