Foto: GP Stad Zottegem (Pascal Vande Putte)

Tim Merlier (Crelan-Vastgoedservice) triumfował na trasie 81. edycji GP Stad Zottegem.

190 kilometrów na rundach wokół Zottegem mieli do pokonania kolarze walczący o prymat w belgijskim klasyku. Czekało na nich osiem krótkich, ale stromych podjazdów oraz trzy brukowane sektory.

Dopiero w połowie dystansu zawiązał się bardzo konkretny odjazd, w którym kręciło 27. zawodników. Ta grupka jednak niezbyt współpracowała i peleton dogonił ich na 50 kilometrów przed metą.

Ostatecznie o zwycięstwie decydował finisz z około 40. osobowej grupki. Najszybszy okazał się Tim Merlier (Crelan-Vastgoedservice).To pierwsze zwycięstwo Belga w karierze na szosie. Wcześniej kojarzony był raczej z kolarstwem przełajowym.

Drugi był Timothy Dupont (Verandas Willems), a trzeci Marcel Sieberg (Lotto-Soudal).

Wyniki:

1 MERLIER Tim CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE les 190 km en 4h12’37” (moy. 45,128 km/h)
2 DUPONT Timothy VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 00:00
3 SIEBERG Marcel LTS LOTTO SOUDAL 00:00
4 BAUHAUS Phil BOA BORA-ARGON 18 00:00
5 MARCATO Marco WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
6 PLANCKAERT Baptiste WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 00:00
7 BOEV Igor GAZ GAZPROM-RUSVELO 00:00
8 VON HOFF Steele ONE ONE PRO CYCLING 00:00
9 MOL Wouter RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 00:00
10 TRONET Steven FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 00:00
11 BERTAZZO Liam WIL WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST 00:00
12 CLAEYS Dimitri WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
13 MEIJERS Daan RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 00:00
14 STALLAERT Joeri CIB CIBEL-CEBON 00:00
15 NAESEN Lawrence CIB CIBEL-CEBON 00:00
16 VEREECKEN Nicolas SKT AN POST – CHAIN REACTION 00:00
17 DRUYTS Gerry CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 00:00
18 LATHAM Christopher WGN TEAM WIGGINS 00:00
19 HONIG Reinier ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 00:00
20 STEELS Stijn TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
21 NERZ Dominik BOA BORA-ARGON 18 00:00
22 DONDERS Jelle SHI SUPERANO HAM – ISOREX 00:00
23 LEWIS Gruffudd MGT MADISON GENESIS 00:00
24 DE ROOZE Niels VER VERANCLASSIC-AGO 00:00
25 TOFFALI Nicola ROT TEAM ROTH 00:00
26 RAILEANU Cristian WIL WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST 00:00
27 LOZANO RIBA David TNN TEAM NOVO NORDISK 00:00
28 DECLERCQ Tim TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
29 VANSPEYBROUCK Pieter TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
30 DERNIES Tom WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 00:00
31 SMITH Dion ONE ONE PRO CYCLING 00:00
32 KOLOBNEV Alexander GAZ GAZPROM-RUSVELO 00:00
33 BARTA Jan BOA BORA-ARGON 18 00:08
34 VAN DER HOORN Taco RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 00:25
35 SOLOMENNIKOV Andrei GAZ GAZPROM-RUSVELO 00:30
36 BREEN Vegard FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 00:33
37 LIGTHART Pim LTS LOTTO SOUDAL 00:47
38 DEMPSTER Zakkari BOA BORA-ARGON 18 00:55
39 PAGE Dylan ROT TEAM ROTH 01:02
40 NÕMMELA Aksel LPC LEOPARD PRO CYCLING 01:02
41 GUNST Davy RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 01:02
42 LOWE Samuel WGN TEAM WIGGINS 01:02
43 VAN MELSEN Kevin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:02
44 STEWART Thomas MGT MADISON GENESIS 01:02
45 GOUGH Fraser AIW AVANTI ISOWHEY SPORT 01:02
46 RUIJGH Rob CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 01:05
47 ROBERT Frederique CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 01:05
48 LANDER Sebastian ONE ONE PRO CYCLING 01:05
49 DE GREEF Robbert RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 01:09
50 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:09
51 HENDERSON Greg LTS LOTTO SOUDAL 01:09
52 SCHILLINGER Andreas BOA BORA-ARGON 18 01:09
53 GODRIE Stan RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 01:09
54 VAN GOETHEM Brian ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 01:09
55 GESBERT Elie FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 01:09
56 BIDEAU Jean-Marc FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 01:09
57 ISTA Kevin WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 01:18
58 Cavagna Rémi KLC KLEIN CONSTANTIA 01:32
59 WASTYN Emiel SKT AN POST – CHAIN REACTION 02:32
60 GOOLAERTS Michael LTS LOTTO SOUDAL 02:32
61 ZHUPA Eugert WIL WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST 02:44
62 GHYSELINCK Jan VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 02:58
63 KUSTADINCHEV Roman GAZ GAZPROM-RUSVELO 03:26
64 BALDO Nicolas ROT TEAM ROTH 03:26
65 MCNALLY Mark WGG WANTY – GROUPE GOBERT 03:26
66 KRIEGER Alexander LPC LEOPARD PRO CYCLING 03:26
67 VERGAERDE Otto TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 03:26
68 VAN LERBERGHE Bert TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 03:26
69 BOL Cees RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 03:42
70 VOSS Paul BOA BORA-ARGON 18 03:46
71 O’BRIEN Mark AIW AVANTI ISOWHEY SPORT 03:46
72 BIERMANS Jenthe WGG WANTY – GROUPE GOBERT 03:46
73 DE TROYER Tim VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 03:46
74 KREDER Raymond ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 03:46
75 KREDER Wesley ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 03:46
76 DE WINTER Ludwig WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 03:51
77 MANDRYSCH John LPC LEOPARD PRO CYCLING 06:26
78 PLANET Charles TNN TEAM NOVO NORDISK 06:26
79 MASSON Christophe VER VERANCLASSIC-AGO 06:26
80 VALLEE Boris FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 06:26
81 BENNETT Sam BOA BORA-ARGON 18 06:26
82 PÖSTLBERGER Lukas BOA BORA-ARGON 18 06:33
83 GROEN Ike RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 08:35
84 ZENOVICH Mathew AIW AVANTI ISOWHEY SPORT 08:35
85 PATTEN Daniel WGN TEAM WIGGINS 08:35
86 BOL Jetse RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 08:35
87 WILLIAMS Samuel ONE ONE PRO CYCLING 09:33
88 REUS Kai ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 09:33
89 LOOIJ André ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 09:42
90 HEREIJGERS Kobus RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 09:42
91 KOREVAAR Merijn RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 09:42
92 THOMPSON Michael WGN TEAM WIGGINS 09:42
93 PEARSON Daniel WGN TEAM WIGGINS 09:42
94 REYNAERTS Wim CIB CIBEL-CEBON 09:42
95 CORNELISSE Mitchell RDT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 09:42
96 FRISON Frederik LTS LOTTO SOUDAL 09:42
97 DE HAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT 09:42
98 DUFRASNE Jonathan WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 09:42
99 CHEVALIER Olivier WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 09:42
100 MOLLY Kenny KLC KLEIN CONSTANTIA 09:42
101 DUQUENNOY Jimmy WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 09:42
102 JACOBS Pieter CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 09:42
103 MUDGWAY Luke AIW AVANTI ISOWHEY SPORT 09:42
104 GUNMAN Taylor Karl MGT MADISON GENESIS 09:42
105 STEVENS Timothy CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 09:42
106 LENNERTZ Sam VER VERANCLASSIC-AGO 09:42
107 VERRAES Benjamin CIB CIBEL-CEBON 09:42
108 BRUN Frédéric FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 09:42
109 FONZI Giuseppe WIL WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST 09:42
110 BOVENHUIS Jasper SKT AN POST – CHAIN REACTION 09:42
111 MARKUS Barry ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 09:42
112 ROWSELL Erick MGT MADISON GENESIS 09:42
113 VERMELTFOORT Coen RIJ CYCLINGTEAM JOIN-S / DE RIJKE 09:42
114 TOUQUET Joren SHI SUPERANO HAM – ISOREX 09:42
115 FYFFE Angus SKT AN POST – CHAIN REACTION 09:49