Foto: Patrik Patek

Adrien Costa (USA) był najlepszy w jeździe na czas będącej czwartym etapem Tour de l’Avenir. Liderem pozostał Amund Grondahl (Norwegia).

Tuż przed górami organizatorzy Tour de l’Avenir zaserwowali młodym kolarzom jazdę indywidualną na czas wokół Lugny. Do pokonania było 16,5 kilometra pod dość pagórkowatym terenie.

tour-de-avenir-2016-stage-4-1465325426

Najlepszy czas uzyskał Adrien Costa (USA), który o dwie sekundy pokonał kolegę z reprezentacji, Neilsona Powlessa. Podium etapowe uzupełnił Jonathan Dibben (Wielka Brytania).

Liderem pozostał Amund Grondahl (Norwegia).

Najlepszy z Polaków był Przemysław Kasperkiewicz, który zajął 25. miejsce.

Wyniki czwartego etapu:

1 COSTA Adrien USA USA es 16,5 km en 21’14″56 (moy. 46,625 km/h)
2 POWLESS Neilson USA USA 21’16″73 02″
3 DIBBEN Jonathan GBR GBR 21’21″13 07″
4 WÜRTZ SCHMIDT Mads DEN DEN 21’22″03 08″
5 KÄMNA Lennard GER GER 21’23″13 09″
6 MARTINEZ POVEDA Daniel COL COL 21’25″30 11″
7 GANNA Filippo ITA ITA 21’29″76 15″
8 SCHACHMANN Maximilian GER GER 21’29″85 ‘ ‘
9 BARTA William USA USA 21’32″61 18″
10 CURRAN Geoffrey USA USA 21’35″28 21″
11 STORER Michael AUS AUS 21’35″30 ‘ ‘
12 DE BOD Stefan RSA RSA 21’36″21 22″
13 CARBONI Giovanni ITA ITA 21’41″18 27″
14 VAN HOOYDONCK Nathan BEL BEL 21’41″46 ‘ ‘
15 GEOGHEGAN HART Tao GBR GBR 21’41″64 ‘ ‘
16 SCHULTZ Nicholas AUS AUS 21’42″02 28″
17 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo ESP ESP 21’42″79 ‘ ‘
18 NYCH Artem RUS RUS 21’45″14 31″
19 SCHEGEL Michal CZE CZE 21’47″22 33″
20 PARET-PEINTRE Aurélien FRA FRA 21’47″50 ‘ ‘
21 DENZ Nico GER GER 21’48″03 34″
22 SIVAKOV Pavel RUS RUS 21’51″11 37″
23 DAVIES Scott GBR GBR 21’52″70 38″
24 RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson COL COL 21’53″46 39″
25 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL POL 21’54″49 40″
26 WILSLY Jonas Gregaard DEN DEN 21’55″04 41″
27 FREIBERGER Markus AUT AUT 21’55″68 ‘ ‘
28 CHERKASOV Nikolay RUS RUS 21’57″74 43″
29 VINCENT Léo FRA FRA 21’57″74 ‘ ‘
30 PALUTA Michal POL POL 22’01″33 47″
31 MUELLER Patrick SUI SUI 22’02″03 48″
32 VLASOV Alexandr RUS RUS 22’04″75 50″
33 MADOUAS Valentin FRA FRA 22’05″47 51″
34 FORFANG Ole NOR NOR 22’06″33 52″
35 GIBBONS Ryan RSA RSA 22’06″63 ‘ ‘
36 TSCHERNOSTER Jan GER GER 22’07″35 53″
37 LE TURNIER Mathias FRA FRA 22’08″08 54″
38 JANSEN Amund Grondahl NOR NOR 22’08″44 ‘ ‘
39 FRANKINY Kilian SUI SUI 22’08″78 ‘ ‘
40 VANHOUCKE Harm BEL BEL 22’11″56 57″
41 DLAMINI Nicholas RSA RSA 22’11″60 ‘ ‘
42 SCHAEPPI Martin SUI SUI 22’12″06 58″
43 TOLHOEK Antwan NED NED 22’12″90 ‘ ‘
44 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL COL 22’13″71 59″
45 SVENDGAARD Michael Carbel DEN DEN 22’14″74 01’00”
46 OWEN Logan USA USA 22’19″58 01’05”
47 CENTRONE Ivan LUX LUX 22’19″87 ‘ ‘
48 GAUDU David FRA FRA 22’20″86 01’06”
49 NARVREZ Jonathan CMC ECU 22’21″03 01’07”
50 FABBRO Matteo ITA ITA 22’21″83 ‘ ‘
51 ALBANESE Vincenzo ITA ITA 22’22″58 01’08”
52 WIRTGEN Tom LUX LUX 22’23″73 01’09”
53 RODRIGUEZ MARTIN Cristian ESP ESP 22’23″91 ‘ ‘
54 SPENGLER Lukas SUI SUI 22’24″79 01’10”
55 HINDLEY Jai AUS AUS 22’25″34 01’11”
56 RAVASI Edward ITA ITA 22’25″79 ‘ ‘
57 VEREECKEN Thomas BEL BEL 22’27″77 01’13”
58 FRIESECKE Gian SUI SUI 22’30″07 01’16”
59 ONODERA Rei JPN JPN 22’30″27 ‘ ‘
60 CULLAIGH Gabriel GBR GBR 22’33″28 01’19”
61 BARAC Antonio CMC BIH 22’33″61 ‘ ‘
62 KUKRLE Michael CZE CZE 22’34″56 01’20”
63 GARCIA CORTINA Ivan ESP ESP 22’35″17 01’21”
64 PAREDES ZAPATA Wilmar COL COL 22’35″94 ‘ ‘
65 ARANURU DEBA Alex ESP ESP 22’37″34 01’23”
66 KNOX James GBR GBR 22’38″73 01’24”
67 KOBAYASHI Marino JPN JPN 22’39″37 01’25”
68 HALLER Patrick GER GER 22’40″82 01’26”
69 NIEUWENHUIS Joris NED NED 22’43″22 01’29”
70 LUCHSHENKO Sergey KAZ KAZ 22’45″05 01’31”
71 STOSZ Patryk POL POL 22’47″14 01’33”
72 DE LAAT Jasper NED NED 22’47″45 ‘ ‘
73 SKAARSETH Anders NOR NOR 22’47″52 ‘ ‘
74 RAHBEK Mads Baadsgaard DEN DEN 22’48″58 01’34”
75 MAAS Jan NED NED 22’49″02 01’35”
76 RAJOVIC Dusan CMC SRB 22’50″38 01’36”
77 MERTZ Remy BEL BEL 22’51″08 01’37”
78 JURADO Christofer CMC PAN 22’53″55 01’39”
79 HALVORSEN Kristoffer NOR NOR 22’55″32 01’41”
80 WALZEL Andreas AUT AUT 22’56″95 01’42”
81 TIVANI German Nicolas CMC ARG 22’57″30 01’43”
82 EG Niklas DEN DEN 23’00″03 01’46”
83 CAMRDA Pavel CZE CZE 23’01″23 01’47”
84 CHOKRI El Mehdi MAR MAR 23’03″75 01’49”
85 PER David SLO SLO 23’06″93 01’52”
86 EL KOURAJI Mohcine MAR MAR 23’09″83 01’55”
87 KONWA Piotr POL POL 23’13″07 01’59”
88 TSOY Vladimir KAZ KAZ 23’13″36 ‘ ‘
89 GODOY ORMENESE Caio CMC BRA 23’13″58 ‘ ‘
90 NEUHAUSER Marcel AUT AUT 23’14″06 02’00”
91 SATLIKOV Maxim KAZ KAZ 23’18″57 02’04”
92 GROSELJ Matic SLO SLO 23’19″04 02’05”
93 AKHMETOV Galym KAZ KAZ 23’20″22 02’06”
94 CRAS Steff BEL BEL 23’24″55 02’10”
95 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo COL COL 23’25″09 02’11”
96 KATRASNIK Gasper SLO SLO 23’25″97 ‘ ‘
97 PETERS Nans FRA FRA 23’33″62 02’19”
98 LOPEZ-COZAR Juan Antonio ESP ESP 23’34″81 02’20”
99 GRABIS Mateusz POL POL 23’37″14 02’23”
100 CONSONNI Simone ITA ITA 23’37″17 ‘ ‘
101 LEHNER Daniel AUT AUT 23’37″55 ‘ ‘
102 JENNER Samuel AUS AUS 23’38″07 02’24”
103 SHTEIN Grigoriy KAZ KAZ 23’38″38 ‘ ‘
104 VAN NIEKERK Morne RSA RSA 23’42″16 02’28”
105 REUTIMANN Matthias SUI SUI 23’42″57 ‘ ‘
106 ROZIN Sergey RUS RUS 23’46″04 02’32”
107 ZAHIRI Abderrahim MAR MAR 23’46″30 ‘ ‘
108 VINJEBO Emil Nygaard DEN DEN 23’47″99 02’33”
109 ISHIGAMI Masahiro JPN JPN 23’48″01 02’34”
110 DECLERCQ Benjamin BEL BEL 23’48″77 ‘ ‘
111 FITTER Daniel AUS AUS 23’48″89 ‘ ‘
112 PETELIN Jan LUX LUX 23’50″46 02’36”
113 FOSS Tobias NOR NOR 23’56″42 02’42”
114 HOFSTEDE Lennard NED NED 23’59″07 02’45”
115 SEKANINA Adam CZE CZE 23’59″71 ‘ ‘
116 KOVAR Jan CZE CZE 24’00″23 02’46”
117 PER Gorazd SLO SLO 24’02″14 02’48”
118 ETXABE LETURIA Jokin ESP ESP 24’03″55 02’49”
119 MAKHCHOUN Mounir MAR MAR 24’03″56 ‘ ‘
120 SCHLEMMER Lukas AUT AUT 24’07″11 02’53”
121 BOZIC Jon SLO SLO 24’07″57 ‘ ‘
122 KUSS Sepp USA USA 24’11″13 02’57”
123 ZOTOV Evgeny RUS RUS 24’13″43 02’59”
124 ACKERMANN Pascal GER GER 24’13″68 ‘ ‘
125 AKITA Takuma JPN JPN 24’30″67 03’16”
126 SIPOS Marek CZE CZE 24’34″17 03’20”
127 SOSA CUERUO Ivan Ramiro COL COL 24’40″47 03’26”
128 BROZYNA Piotr POL POL 25’34″29 04’20”
129 LENDERINK Peter NED NED 25’43″43 04’29”
130 HAMILTON Lucas AUS AUS 26’20″66 05’06”

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 JANSEN Amund Grondahl NOR les 482,3 km en 11h11’46” (moy. 43,077 km/h)
2 DENZ Nico GER 41
3 DIBBEN Jonathan GBR 01:20
4 VAN HOOYDONCK Nathan BEL 02:21
5 GEOGHEGAN HART Tao GBR MT
6 TSCHERNOSTER Jan GER 02:51
7 COSTA Adrien USA 02:54
8 POWLESS Neilson USA 02:56
9 ALBANESE Vincenzo ITA 03:02
10 KÄMNA Lennard GER 03:03
11 MARTINEZ POVEDA Daniel COL 03:05
12 SCHACHMANN Maximilian GER 03:09
13 CARBONI Giovanni ITA 03:11
14 BARTA William USA 03:12
15 STORER Michael AUS 03:15
16 DE BOD Stefan RSA 03:16
17 PARET-PEINTRE Aurélien FRA 03:17
18 SCHULTZ Nicholas AUS 03:22
19 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo ESP MT
20 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL 03:24
21 NYCH Artem RUS 03:25
22 SCHEGEL Michal CZE 03:27
23 VINCENT Léo FRA MT
24 SIVAKOV Pavel RUS 03:31
25 PALUTA Michal POL MT
26 DAVIES Scott GBR 03:32
27 RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson COL 03:33
28 WILSLY Jonas Gregaard DEN 03:35
29 MADOUAS Valentin FRA MT
30 FREIBERGER Markus AUT MT
31 GIBBONS Ryan RSA 03:36
32 CHERKASOV Nikolay RUS 03:37
33 MUELLER Patrick SUI 03:42
34 TOLHOEK Antwan NED MT
35 WÜRTZ SCHMIDT Mads DEN 03:43
36 BERNAL GOMEZ Egan Arley COL MT
37 VLASOV Alexandr RUS 03:44
38 LE TURNIER Mathias FRA 03:48
39 FRANKINY Kilian SUI MT
40 OWEN Logan USA 03:49
41 GAUDU David FRA 03:50
42 VANHOUCKE Harm BEL 03:51
43 FABRO Matteo ITA MT
44 SVENDGAARD Michael Carbel DEN 03:54
45 FORFANG Ole NOR 03:55
46 RAVASI Edward ITA MT
47 CENTRONE Ivan LUX 03:59
48 NARVREZ Jonathan CMC 04:01
49 WIRTGEN Tom LUX 04:03
50 RODRIGUEZ MARTIN Cristian ESP MT
51 GARCIA CORTINA Ivan ESP 04:05
52 HINDLEY Jai AUS MT
53 PAREDES ZAPATA Wilmar COL MT
54 VEREECKEN Thomas BEL 04:07
55 FRIESECKE Gian SUI 04:10
56 HALLER Patrick GER MT
57 SCHAEPPI Martin SUI 04:11
58 NIEUWENHUIS Joris NED 04:13
59 KUKRLE Michael CZE 04:14
60 STOSZ Patryk POL 04:17
61 ARANURU DEBA Alex ESP MT
62 DE LAAT Jasper NED MT
63 SKAARSETH Anders NOR MT
64 KNOX James GBR 04:18
65 KOBAYASHI Marino JPN 04:19
66 RAJOVIC Dusan CMC 04:20
67 JURADO Christofer CMC 04:23
68 HALVORSEN Kristoffer NOR 04:25
69 MAAS Jan NED 04:29
70 SPENGLER Lukas SUI 04:30
71 MERTZ Remy BEL 04:31
72 CHOKRI El Mehdi MAR 04:33
73 ONODERA Rei JPN 04:39
74 EL KOURAJI Mohcine MAR MT
75 EG Niklas DEN 04:40
76 AKHMETOV Galym KAZ 04:50
77 KONWA Piotr POL 04:53
78 GODOY ORMENESE Caio CMC MT
79 NEUHAUSER Marcel AUT 04:54
80 FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo COL 04:55
81 KATRASNIK Gasper SLO MT
82 CAMRDA Pavel CZE 05:00
83 DLAMINI Nicholas RSA 05:03
84 CRAS Steff BEL 05:04
85 BARAC Antonio CMC 05:05
86 GRABIS Mateusz POL 05:07
87 PETERS Nans FRA 05:13
88 JENNER Samuel AUS 05:18
89 DECLERCQ Benjamin BEL MT
90 ZAHIRI Abderrahim MAR 05:26
91 LUCHSHENKO Sergey KAZ 05:32
92 FOSS Tobias NOR 05:36
93 SEKANINA Adam CZE 05:39
94 PER Gorazd SLO 05:42
95 LEHNER Daniel AUT MT
96 ETXABE LETURIA Jokin ESP 05:43
97 MAKHCHOUN Mounir MAR MT
98 SCHLEMMER Lukas AUT 05:47
99 HOFSTEDE Lennard NED 05:58
100 SHTEIN Grigoriy KAZ 06:09
101 ZOTOV Evgeny RUS 06:11
102 SOSA CUERUO Ivan Ramiro COL 06:20
103 GROSELJ Matic SLO 06:22
104 CULLAIGH Gabriel GBR 06:24
105 RAHBEK Mads Baadsgaard DEN 06:31
106 SIPOS Marek CZE 06:37
107 REUTIMANN Matthias SUI 07:00
108 AKITA Takuma JPN 07:01
109 LENDERINK Peter NED 07:23
110 GANNA Filippo ITA 08:12
111 KOVAR Jan CZE 08:41
112 TSOY Vladimir KAZ 09:00
113 TIVANI German Nicolas CMC 10:16
114 PER David SLO 13:47
115 LOPEZ-COZAR Juan Antonio ESP 15:18
116 ISHIGAMI Masahiro JPN 16:41
117 BROZYNA Piotr POL 17:18
118 WALZEL Andreas AUT 17:31
119 VAN NIEKERK Morne RSA 18:59
120 CURRAN Geoffrey USA 23:11
121 BOZIC Jon SLO 25:42
122 ACKERMANN Pascal GER 25:44
123 CONSONNI Simone ITA 26:32
124 FITTER Daniel AUS 26:47
125 VINJEBO Emil Nygaard DEN 27:56
126 HAMILTON Lucas AUS 28:47
127 ROZIN Sergey RUS 29:31
128 KUSS Sepp USA 30:40
129 PETELIN Jan LUX 31:02
130 SATLIKOV Maxim KAZ 38:07