Niemiecki specjalista w jeździe indywidualnej na czas zmienia ekipę. Tony Martin w przyszłym sezonie będzie ścigać się w rosyjskiej Katushy.

Na liście sukcesów Niemca widnieją trzy tytuły mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas, pięć etapów Tour de France, zwycięstwa w generalce Paryż – Nicea, Eneco Tour, trzy razy w Tour of Belgium oraz dwukrotnie Volta Algarve i Tour of Beijing.

„Jestem bardzo podekscytowany, że dołączyłem do tak mocnej ekipy. Katusha pokazała, że potrafi wygrywać, a szczerze – podobają mi się ich koszulki. Jestem dumny, że będę mógł ją zakładać przez najbliższe dwa lata. Lubię także ich rowery – Canyon, a to dla mnie bardzo istotne jako kolarza specjalizującego się w jeździe na czas. Najbardziej przekonała mnie jednak wiara dyrektorów i team managera w moje umiejętności. Będę miał większe możliwości, żeby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, przekonano mnie, że wciąż mogę się rozwijać. Z drugiej strony, podobnie jak w poprzednich sezonach – jeśli będę mógł pomóc kolegom z grupy w zwycięstwie to też będę zadowolony.”

-opowiada o transferze Tony Martin.

„Tony Martin to zawodnik jakiego szukaliśmy, jego sukcesy mówią o nim wszystko. Jestem pewien, że jego doświadczenie sprawi, że nasza grupa będzie jeszcze mocniejsza. Rok temu wzmocniliśmy ekipę pod kątem klasyków. Ten transfer wzmacnia nas w każdym terenie. Jego moc i wytrzymałość, a przede wszystkim charakter – to wszystko idealnie pasuje do Katushy. Nie mogę się doczekać współpracy z nim.”

-zachwala nowego zawodnika główny menadżer Katushy Wiaczesław Ekimow.

Źródło: teamkatusha.com

Poprzedni artykułValverde i Quintana połączą siły w Hiszpanii
Następny artykułDwaj młodzi i zdolni Norwegowie zadebiutują w hiszpańskiej Vuelcie
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments