Po nieudanej lipcowej kampanii, drużyna Movistar przegrupowała już siły i znalazła determinację, by powrócić do walki na hiszpańskich szosach. W poniedziałek rano Eusebio Unzue ogłosił silny 9-osobowy skład na 71. edycję wyścigu Vuelta a España, któremu przewodzić będą Alejandro Valverde i Nairo Quintana.

Dla doświadczonego Hiszpana, który w tym sezonie stanął na podium Giro d’Italia i z niespodziewanym oddaniem wspierał Quintanę w Wiekiej Pętli, będzie to 21. występ w wyścigu zaliczanym do wielkich tourów w karierze. Walcząc o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej Vuelty, Valverde ma szansę stać się pierwszym kolarzem, który ukończył wszystkie trzy wyścigi trzytygodniowe sezonu w czołowej dziesiątce od czasu, kiedy impreza ponownie rozgrywana jest we wrześniu (1995).

Kolumbijczyk spróbuje natomiast skompletować podia wszystkich wielkich tourów po tym, jak przed dwoma laty zwyciężył w Giro d’Italia i dwukrotnie zajmował drugie miejsce w Wielkiej Pętli. W zeszłorocznej edycji Vuelty do dokonania tego zabrakło mu jedynie 33 sekund, kiedy podczas pamiętnego ostatniego górskiego etapu uciekał razem z Rafałem Majką, ostatecznie kończąc wyścig na czwartej pozycji.

Skład Movistaru na 71. edycję wyścigu Vuelta a España uzupełnią Rory SutherlandJosé Joaquín Rojas, José Herrada, Imanol Erviti, Rubén Fernández, Daniel Moreno i świetnie dysponowany Jonathan Castroviejo.

A ponieważ obraz wart jest tysiąc słów, obejrzyjmy materiał hiszpańskiej ekipy przygotowany specjalnie na tę okazję.