Fot. Team Sky

Dwaj Polacy jeżdżący w brytyjskiej drużynie Sky znaleźli się w oficjalnym składzie na hiszpańską Vueltę. Potwierdzono także start zwycięzcy tegorocznego Tour de France Chrisa Froome`a.

Brytyjczyk chciałby ukoronować znakomity sezon dobrym występem w Hiszpanii. Trzykrotny triumfator Tour de France i brązowy medalista olimpijski w jeździe indywidualnej na czas w Rio, dwukrotnie zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiego wielkiego touru.

Tegoroczne lato było dla nas wspaniałe, ale Vuelta jest naszym kolejnym wielkim wyzwaniem. Trudna trasa i wielu dobrych kolarzy na starcie sprawią, że rywalizacja będzie zacięta, ale my mamy silny zespół i doświadczenie. Vuelta jest wyścigiem, który bardzo lubię, ale jednocześnie mam poczucie, że nie dopełniłem w nim jeszcze swoich obowiązków, zatem nie mogę się doczekać startu – powiedział Chris Froome oficjalnej stronie internetowej Sky.

Michał Kwiatkowski zadebiutuje w wyścigu Vuelta a Espana, natomiast Michał Gołaś wystartuje w nim po raz drugi w karierze (w 2011 roku go nie ukończył).

Pełny skład Teamu Sky na Vuelta a Espana 2016: Chris Froome, Mikel Landa, Ian Boswell, Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Christian Knees, Leopold Konig, Peter Kennaugh, Salvatore Puccio.