fot. Getty Images

Były niemiecki kolarz „Tony Martin” wystawił swoje „największe trofeum”, czyli srebrny medal olimpijski, który wywalczył w jeździe indywidualnej na czas na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Pieniądze z aukcji będą przeznaczone dla dzieci z objętej wojną Ukrainy. 

Tony Martin poinformował o swoim charytatywnym czynie za pośrednictwem Instagrama. Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone dla fundacji telewizji RTL Wir helfen kindern („Pomagamy dzieciom”).

– Każdego dnia oglądam w telewizji przerażające zdjęcia z Ukrainy. Myślę, że to niewłaściwe siedzieć na kanapie i po prostu zaakceptować tę sytuację. Mam wielki szacunek do wszystkich, którzy pomagają najbardziej potrzebującym: ukraińskim dzieciom oraz rodzinom. Ja także chcę być chociaż małą częścią tego. Dlatego właśnie zdecydowałem się przekazać mój srebrny medal z IO w Londynie w 2012 roku. Nie jest łatwo rozstać się z moim największym trofeum w karierze, ale w związku z tym, że wielu z tych ludzi straciło wszystko podjąłem taką właśnie decyzję. Z całego serca mam nadzieję, że Ukraińcy szybko znowu zaczną żyć w pokoju, oraz że szybko odzyskają wolność

– napisał Tony Martin na Instagramie.

Aukcja jest prowadzona na stronie internetowej United Charity i zakończy się 9 kwietnia. W momencie publikowania tego newsa cena za krążek wynosi 12 tysięcy euro.

Poprzedni artykułKamil Gradek nie wystartuje w kilku kolejnych wyścigach
Następny artykułEgan Bernal wybrał się na pierwszą przejażdżkę od czasu wypadku
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments