Fot. FDJ

21-letni Odd Christian Eiking (FDJ) i 24-letni Sven Erik Bystrom (Katusha), dzięki dobremu występowi w między innymi Arctic Race of Norway, po raz pierwszy w karierze wezmą udział w wielkim tourze, którym będzie Vuelta a Espana. Czy będą kontynuować norweskie tradycje Boassona Hagena, Kristoffa i Engera? 

Obaj kolarze podczas wyścigu Arctic Race of Norway wykonali dużą pracę na rzecz swoich liderów. Eiking dla Demare`a a Bystrom dla Kristoffa. Obaj także, zgodnie przyznają, że powinna ona zaprocentować w Hiszpanii.

Czuję, że jestem w dobrej formie. Myślę, że trasa Vuelty mi odpowiada, ponieważ wiele etapów kończy się na krótkich i sztywnych podjazdach – powiedział Eiking. Zdanie rodaka podziela Bystrom: Na początku sezonu miałem trochę problemów z kolanem, a potem nieprzyjemną kraksę w Tour de Yorkshire, ale zgrupowanie z reprezentacją poprzedzające igrzyska olimpijskie i wyścig Arctic mi pomogły. Krótkie wzniesienia na Vuelcie mi pasują, ponieważ w przyszłości chciałbym walczyć we Fleche Wallone i Liege-Bastogne-Liege – zapowiedział Bystrom.

Eiking zakończył wyścig Arctic Race of Norway na piątym miejscu. Bystrom zdobył w Ponferradzie mistrzostwo świata do lat 23, nie dopuszczając do finiszu peletonu.

Oprócz wyżej wymienionych, w tegorocznej Vuelcie wezmą udział jeszcze dwaj inni Norwegowie – Sindre Lunke z Giant-Alpecin oraz Vegard Stake z IAM Cycling.