fot. Jumbo-Visma

Tony Martin ogłosił, iż start w sztafecie mieszanej podczas mistrzostw świata we Flandrii, będzie jego ostatnim występem jako zawodowy kolarz. 36-latek kończy swoją długą i owocną karierę. 

Niemiec w swoim dorobku ma aż 67 zawodowych zwycięstw. Między innymi jest on rekordzistą w ilości tytułów mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas, złoto zdobywał czterokrotnie, w latach 2011, 2012, 2013 oraz 2016. Rekord ten dzieli z Fabianem Cancellarą. Tony triumfował także w pięciu etapach Tour de France, wygrywał klasyfikację generalną Paryż – Nicea, Eneco Tour czy trzykrotnie Tour of Belgium.

Martin przez ostatnie lata w drużynie Jumbo – Visma pełnił on rolę kapitana drużyny, skupiał się na pomocy swoim liderom. Niemiec miał ważny kontrakt na przyszły sezon, lecz postanowił pożegnać się z zawodowym sportem już teraz. Zakończenie kariery przez tak charakterystyczną postać jak Martin, zamyka pewną erę w kolarstwie. Na zawsze w naszej pamięci pozostaną obrazki, gdy Niemiec pracował przez wiele godzin na czele peletonu, gdy uciekał z naszym Michałem Kwiatkowskim podczas Tour de France w 2014, czy gdy po prostu niszczył swoich rywali w swej koronnej konkurencji – jeździe indywidualnej na czas.

Poprzedni artykułFlandria 2021: Godziny startów jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn
Następny artykułTrofeo Matteotti 2021: Matteo Trentin triumfuje
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tito
Tito

Szkoda. Zawsze miło było go oglądać jak między innymi niszczył ucieczki.
Kwiato też by mógł skończyć bo dzisiejsza czasówka to żenada. Naprawdę nie można było wystawić kogokolwiek innego???

Trynidada
Trynidada

smutno, do końca życia nie zapomnę jak temperował skoczków na pierwszym etapie tour de france w Nicei