Tinkoff

1 sierpnia jest bardzo istotną datą w kolarskim kalendarzu, ponieważ od tego dnia drużyny mogą oficjalnie potwierdzać podpisanie kontraktów z nowymi zawodnikami. Jedną z pierwszych ekip, która odsłoniła swoje karty, jest Astana.

Kierowana przez Alexandre Vinokourova drużyna podpisała dwuletnie kontrakty z czterema kolarzami, spośród których największym nazwiskiem jest zwycięzca zakończonego wczoraj Tour o Denmark, Michael Valgren.

24-letni Duńczyk nie tylko dwukrotnie triumfował w największym z rozgrywanych w swojej ojczyźnie wyścigu, ale tyle samo razy zwyciężał w juniorskim Liege-Bastogne-Liege (2012, 2013) oraz stanął na podium Amstel Gold Race (2016). Jeżdżąc w ekipie Tinkoff, Valgren nie mógł liczyć na duże wsparcie drużyny i możliwość realizacji własnych celów. Jeśli Astana postanowi zainwestować w 24-latka, powinien on już wkrótce dowieść swojego potencjału i przeobrazić się w pełnokrwistego specjalistę od pagórkowatych klasyków.

Frakcję duńską w kazachskiej drużynie zasili również Jesper Hansen, którego rolą – podobnie jak reprezentującego błękitne barwy Astany już czwarty sezon Jakoba Fuglsanga – będzie wspieranie liderów w górach.

Innym specjalistą od klasyków, który znalazł dla siebie miejsce w ekipie Vinokourova, będzie Oscar Gatto. Wspierający w ostatnich sezonach Petera Sagana, doświadczony 31-latek ma pełnić rolę mentora dla utalentowanego Alexeya Lutsenki.

Listę uzupełnia Moreno Moser, który od czasu zwycięstw w Tour de Pologne i Strade Bianche nie był w stanie spełnić pokładanych w nim nadziei. Vinokourov ma nadzieję, że Włoch odnajdzie w końcu formę i spełni się jako specjalista od tygodniowych wyścigów etapowych.

 

Poprzedni artykułBoonen, Marycz i Thomas podsumowują RideLondon Classic
Następny artykułRoman Kreuziger podpisał kontrakt z drużyną ORICA BikeExchange
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments